^5°'L Heerlijke vliegreizen/ High Five Foundation wil jongeren in armoedesituaties blijmaken KortiM 8 NIEUWS 15 IGZ: gesprek met weduwe Nederland respecteert rechten kind, behalve van vluchtelingen Tieners die altijd rondlopen in krijgertjes van de Weggeefwinkel kregen gisteren in Dordrecht een make over. 50.000 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 e ziet de kinderen stra len na afloop. Dat is gaaf, het maakt blij en geeft kippenvel", zeggen Ju dith Holster en Jurian Duijzer. Met hun stichting, de High Five Foundation, willen ze vijf keer per jaar iets doen voor kinderen in armoedesitua ties. Deze keer kijgt een aantal kinderen via een make over - nieuw kapsel, kleding van een duur, stoer merk - meer zelfver trouwen. Moeder Dinie Ersahin (36) die met drie kinderen rond komt van veertig euro per week is dolblij dat haar dochter Alicia (13) ook eens nieuwe kle ding kan dragen. „Dit is voor haar echt een verwenmoment je. Thuis is het allemaal tweede hands", zegt Dinie. Ze heeft 35.000 euro schuld door gokpro- blemen van haar ex-echtge- noot. Toch blijft ze positief voor haar kinderen. „Ik geef ze mee dat we ook kunnen genie ten van de kleine dingen." Jeroen Verbueken glimt van trots bij de metamorfose van zijn dochter Steffenie (11). Hij zat drie jaar in de schuldsane ring nadat hij en zijn inmiddels ex-vrouw uit de bocht vlogen met schulden. „Op het diepte punt 37.000 euro. Bij de Weh- kamp en andere postorderbe drijven." Na drie jaar is hij nu brandschoon, maar hij heeft een minimumuitkering. effeweg.nl NU VANAF Costa del Sol - Fuengirolanu va. €339,- Albufeira - Portugalnu va. €349,- Wellnessreis Eiland Ischia, Italiënu va. €419,- De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) herkent zich niet in de kritiek van Elly Spaan- sen. Zij nam het zaterdag in deze krant op voor de huisarts die haar man hielp bij euthanasie. De huisarts, Nico Tromp uit Hiit- jenhorn, pleegde zelfmoord na dat hij vanwege die euthanasie werd geschorst. Woordvoerder Silvie de Peijper stelt dat er door de IGZ meermalen een gesprek is aangeboden. In mei 2014 is er, in aanwezigheid van de burge meester, uiteindelijk met haar ge sproken. De Peijper: „Haar sig naal bevreemdt ons dan ook." IGZ wil de weduwe uitnodigen voor een tweede gesprek. Beckenbauer ontkent fraude bij toewijzing van WK 2006 Franz Beckenbauer ont kent dat er stemmen zijn gekocht om het WK voetbal van 2006 naar Duitsland te halen. Beckenbauer, voorzitter van de organisatie ach ter het toernooi, reageer de op beschuldigingen van Der Spiegel. Dit blad schreef eind vorige week dat de organisatie zo'n 6,7 miljoen euro zwart geld zou hebben gehad. Het blad be weert dat Beckenbauer en Wolfgang Niersbach, de huidige voorzitter Op Noorwegen na worden de rechten van kinderen nergens zo goed nageleefd als in Neder land. Dat blijkt uit de Kids- Rights Index 2015 die vandaag verschijnt. Kinderrechtenorga nisatie KidsRights en onderzoe kers van de Erasmus Universi teit in Rotterdam stellen de in dex op. Zij gebruiken gegevens van Unicef en het VN Comité voor de Rechten van het Kind. Gekeken wordt onder meer naar de gezondheid van kinde ren, onderwijs, kinderbescher ming en of de overheid in de wetgeving voldoende rekening houdt met de belangen van kin deren. De hoge positie van Ne derland is geen reden om ach terover te leunen, waarschuwt KidsRights-directeur Mare Dul- laert. Zo scoort ons land onder maats op het terugdringen van discriminatie van kinderen van vluchtelingen en andere min derheidsgroepen. „Verder zou den kinderen meer betrokken moeten worden bij zaken die hen direct aangaan. Kinderen kunnen zelf ook veranderingen teweegbrengen", aldus Dullae- rt. Op de ranglijst staan alle 165 lidstaten van de VN die het Kin derrechtenverdrag hebben on dertekend. van de Duitse voetbal bond, allebei wel moes ten weten van de om koopzaak. Niersbach zei zaterdag al dat er niets klopt van de berichtge ving. Miljoenen Indiërs solliciteren op ambtenarenbanen Een vacature voor 350 ambtenaren in de India se deelstaat Uttar Pra desh heeft een lawine aan sollicitaties opgele verd: 2,3 miljoen. Be stuurder Prabhat Mittal: „In 2006 leverde een va cature voor 260 banen al 100.000 reacties op. Dit hadden we niet ver wacht." Het gaat om schoonmaken, thee ser veren en 's nachts sur veilleren. Het salaris en het verzekerde bestaan als ambtenaar is in In dia bijzonder aantrekke lijk. Megaboerderij van 11.000 geiten in Putten Vastgoedondernemer Van den Heuvel uit Rid derkerk wil in Putten de grootste geitenboer derij van Nederland be ginnen met 11.000 die ren. De Partij voor de Dieren komt daartegen in het geweer omdat zij zich zorgen maakt over het dierenwelzijn en mogelijke uitbraken van Qjkoorts. De pro vincie Gelderland heeft zeer recent een vergun ning verleend. Volgen de stap is een omge vingsvergunning bij de gemeente Putten. 'Sinds we bij de voedselbank zitten, hebben we het nog nooit zo goed gehad' KYARA DOORN 13 JAAR Een nieuwe look geeft een rechtere rug door door Ingrid de Groot effeweg.nl Jaarlijks meer dan tevreden vakantiegangers! 8 daagse vliegreis - Vertrek: 24, 26 november 2015,19, 21, 22 januari 2016 HALFPENSION Inclusief 15 kg ruimbagage t.w.v. 30,- p.p. en 2 excursies! Highlights: Ronda Puerto Banus Marbella Nerja Frigiliana Axarquia Mijas 24 november -> van 0997 voor €349,-p.p.! Korting €50,-p.p.! 26 november -» van £3897 voor €339,-p.p.! Korting €50,-p.p.! 8 daagse vliegreis - Vertrek: 4 december 2015, 20, 27 januari 2016 HALFPENSION Inclusief 15 kg ruimbagage t.w.v. 30,- p.p. en 2 excursies! Highlights: Faro Olhao Kurk route Lissabon Lagos Sagres Monchique 4 december -> van £3997 voor €349,-p.p.! Korting €50,-p.p.! 8 daagse vliegreis - Vertrek: 18 november 2015, 7,14 maart 2016 HALFPENSION Inclusief 5 Fango massages en excursie eiland Ischia! Highlights: dagtocht Capri dagtocht Pompei'en Napels excursie eiland Ischia 18 november -» varuÈ4697 voor €419,-p.p.! Korting €50,-p.p.! Alle fouten voorbehouden. Prijzen per persoon en exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. '*•515^ sojr TUITJENHORN BERLIJN DEN HAAG door Gerben van 't Hof LUCKNOW Franz Beckenbauer foto Bernd Settnik/EPA PUTTEN Kyara Doorn is dertien jaar en ze kent thuis niet anders dan armoede. Met een broer tje en zusje deelt ze een slaapkamer in hun flatwo ning. Ze hebben een stapel bed en een van de kinderen slaapt in de volle slaapkamer op een matras op de grond. „Maar er komt een echt bed. We hebben vroeger samen een bed gedeeld", vertelt Kyara over haar zusje. „Dat vonden we geweldig. Maar nu worden we groter en past dat dus niet meer." Het meis je klaagt niet over het gebrek aan luxe. „Sinds we bij de voedselbank zitten, hebben we het nog nooit zo goed ge had", glundert ze. „Want mijn moeder kocht nooit van die dure koekjes, maar alleen maar kaakjes." „Kijk eens, ik heb krullen", straalt ze tegen haar zus, die ook gewassen, geknipt en ge- styled haar heeft. Kyara heeft een nieuwe jeans en jasje ge kregen van een populair merk, en gaat als vanzelf met meer zelfvertrouwen lopen. „Ik vind dit heel erg mooi."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8