I geen Rode Kruis' Neergestoken politica wint verkiezingen Laat je ook blij verrassen. i 16,- O NIEUWS 7 Merkel: 'geschokt' I Ir 500 hollands nieuwe. Üfi sen per dag doorgang verlenen. Nieuwe groepen worden pas toe gelaten als groepen vóór hen het land hebben verlaten. De UN- HCR, de VN-vluchtelingenorga- nisatie, daarentegen zegt dat het Balkanland dagelijks best 7.000 migranten kan accepteren. De op stelling van Slovenië leidt ertoe dat vele duizenden hun tocht niet kunnen voortzetten en lan ger in Kroatië, Servië en Macedo nië zullen moeten blijven, waar de ingetreden winterkou en re gen inmiddels zorgen voor kom mervolle leefomstandigheden. Afgelopen zaterdag brachten de eerste, overvolle bussen vluch telingen vanuit Kroatië naar de Sloveense grensplaats Petisovci. Een trein volgde kort daarna, met 1.800 mensen. Vanuit Petisovci zouden ze naar de grens met Oostenrijk worden vervoerd. Volgens de UNHCR Tienduizenden in Kroatië verleggen hun vluchtroute nu de grenzen met Servië en Kroatië zijn dichtgegooid verloopt alles goed aan de Kroa- tisch-Sloveense grens. Slovenië stelt voorwaarden aan de hulp. Het laat alleen vluchte lingen toe zolang Oostenrijk en Duitsland hun grenzen voor hen openhouden. Zo niet, dan gaat de Sloveense grens met Kroatië meteen dicht. „We zien toe op onze veiligheid", aldus premier Miro Cerar. „Slovenië is een door- gangsland voor de vluchtelingen en als bestemmingslanden zich strikter opstellen zal Slovenië dat ook doen." Ook Kroatië spreekt duidelijke taal. Als Slove nië de gemeenschappelijke grens sluit, dan gaan alle Kroatische grensposten langs Servië op slot. Langs die posten zijn sinds me dio september al ruim 190.000 vluchtelingen gepasseerd. het niet geloven, maar ik draaide mijn auto en zag Khalid staan." Het jongetje rende op Araab af. Er volgden een kus, een knuffel en tranen in Mohameds ogen. Goed gaat het hun niet. „Ze hebben wel een aparte kamer, krij gen goed te eten en te drinken", vertelt Araab. „Maar Khalid blijft overgeven en was uitgedroogd toen hij aankwam." Bovendien: die kanker, die zit er nog steeds. „Hij heeft een echte arts nodig, een oncoloog, in een ziekenhuis. Niet het Rode Kruis." Araabs vrouw stelde voor: laat Khalid en zijn vader hier komen. In Vleuten. Araab: 'Ik zei meteen ja. Ons huis is groot genoeg." Khalid en zijn va der willen graag naar Vleuten. Hoop Vandaag neemt het echtpaar con tact op met de vreemdelingen dienst. „Kijken of het kan. Laten we het hopen." Khalids vader hoopt vurig mee. 'Inshallah', had hij aan de telefoon gezegd. De Marechaussee wil geen re den geven voor de aanhouding van Araab. „Uiteindelijk bleek uit het eerste onderzoek dat er geen verdenking waren hem langer vast te houden. Het is heel verve lend voor meneer, maar volgens de regels", aldus de Marechaussee. Het COA en de IND waren giste ren onbereikbaar voor reacties. Het Universitair Medisch Centrum/Wilhelmina Kinderzie kenhuis in Utrecht, dat veel exper tise heeft met leukemie, zou een voor de hand liggend behandelcen trum kunnen zijn voor Khalid, mocht hij naar Vleuten kunnen komen. inister van Binnen landse Zaken, Tho mas de Maizière (CDU), waarschuwde voor een 'radicalisering van het de bat over vluchtelingen'. Aanvaller Frank S., een 44-jarige werkloze huisschilder, zou hebben gehan deld uit vreemdelingenhaat. De Bondsrepubliek kampt met de in stroom van honderdduizenden vreemdelingen en de weerstand daartegen groeit. Bijna dagelijks vinden aanslagen op asielzoekers centra plaats. „Ik ben al langer be zorgd over de met haat vervulde taal en de gewelddadige acties", reageerde De Maizière. Bondskanselier Angela Merkel (CDU) zei geschokt te zijn door de aanslag. Zij was in Turkije waar ze sprak met de premier Davutug- lu. De EU-landen willen dat Anka ra zijn vluchtelingenbeleid verste vigt. De Turken willen in ruil daar voor een soepeler visumbeleid en geld van de EU. Verder wil het land dat gesprekken over toetre ding tot de EU worden versneld. Merkel zegde toe zich sterk te ma ken voor die eisen. Henriette Reker was op een markt in Keulen toen Frank S. plotseling op haar instak en haar raakte aan hals en luchtpijp. Een noodoperatie redde haar leven. De burgemeestersverkiezingen in de op drie na grootste stad van de Bondsrepubliek gingen gisteren wel door. Maar het geweldsincid ent beneemt velen in Duitsland de adem. Het is de eerste recht streekse moordaanslag op een poli ticus die verband houdt met de Bondskanselier Merkel (CDU) zei 'geschokt' te zijn door de aanslag op Reker. Merkel was op dat mo ment in Turkije. Daar sprak ze met premier Davutoglu over ver steviging van het Turkse vluchte lingenbeleid, in ruil voor geld en een soepeler EU-visumbeleid. huidige vluchtelingencrisis. Frank S. heeft een verleden in het neo-nazi milieu. Tijdens poli tieverhoor zou S. hebben gezegd dat asielzoekers de arbeidsplaat sen van Duitsers afnemen. Reker is in Keulen verantwoorde lijk voor de opvang van vluchtelin gen. Zij heeft zich regelmatig posi tief uitgesproken over de ruimhar tige opstelling van kanselier Ange la Merkel (CDU) in het vluchtelin genvraagstuk. Vrijdag nog kregen gemeentes in de regio Keulen op dracht om plek voor in totaal 7500 vluchtelingen vrij te maken. Hoe groot in Duitsland de zor gen zijn over de verwerking van vluchtelingenstromen, blijkt uit het voorstel van Rainer Wendt, voorzitter van de politievakbond, om aan de grenzen een hek op te richten en asielzoekers te stoppen. 0 II Q I 0 Huawei P8 Lite MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Migranten aan de Oostenrijks- Sloveense grens. foto's AFP door Wierd Duk Duitse politici vrezen meer geweld na de aanslag, zaterdag, op een lo kale politicus in Keulen. Henriette Reker (58), die gisteren de burge meestersverkiezingen won, raakte zwaargewond toen een man haar stak met een jachtmes. M Vom Veedel bis zur Metiopole Koln gemeinsam plonen Eerstehulpmateriaal ligt op de grond bij een verkiezingscampagnefoto van de kort daarvoor neergestoken Henriette Reker. foto Wolfgang Rattay/Reuters goud exclusief bij hollandsnieuwe 1 „ii» MB/MIN/SMS totaal per maand - 5 inch HD display - Goede camera's - Slechts 7,7 mm dik Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een Huawei P8 Lite t.w.v. 239,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 18,50 maar 16,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 30 november a.s. Mohamed Araab (I) zet zich in voor de behandeling van de ern stig zieke Khalid (11) uit Syrië die aan leukemie lijdt. Nu zit Khalid met zijn vader in het aanmeld centrum in Ter Apel. Araab haalde het kind begin oktober uit een rubberbootje voor de kust van het Griekse Lesbos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7