Ruin Zamacho Z steelt de show bij dressuur Driebanders van Ripa nemen revanche Hulster ploeg scoort acht keer SPORT 19 Hockeysters Olympia geven in derby tegen Walcheren een 3-O-voorsprong nog uit handen: 3-3. '•'Uitren Ij li n ij- briefoto k. Izaak Verkeste door Peter Snelders TERNEUZEN. De hockeysters van Rapide hadden in de derde klas se geen kind aan hekkensluiter Evergreen. De Hulster ploeg won met duidelijke cijfers: 1-8. Een klasse lager eindigde de ener verende derby tussen Olympia en Walcheren in 3-3. De mannen van Olympia gingen in de derde klasse onderuit te gen Spijkenisse (3-5), terwijl vier deklasser Rapide niets had te ver tellen tegen Teteringen: 5-0. Vrouwen. Derde klasse. Ever- green-Rapide 1-8 (0-4): Een vinni ge start leverde Rapide binnen vijf minuten een treffer op van Laurien Cleijman. Daarna duur de het tot de slotfase van de eer ste helft voordat Rapide de score opvoerde door doelpunten van Tatsjana van den Eynde 2xen Leonie de Bruijne (0-4). Ever green kon alleen in de beginfase van de tweede helft iets terug doen (1-4). Daarna was het op nieuw Rapide dat de klok sloeg. Door twee treffers van Van den Eynde, een goal van Stepanie Beaart-Van Haperen en een doel punt van Eva d'Hooghe kwam de forse zege tot stand. Vierde klasse. Olympia-Wal- Mannen van Olympia zien hoe Spijkenisse er in de slotfase alsnog met de overwinning vandoor gaat (3-5). cheren 3-3 (2-0): Kort na rust leek er geen vuiltje aan de lucht voor het energieke Olympia. Een niet scherp spelend Walchern moest met lede ogen toezien hoe de thuisploeg naar 3-0 uitliep door treffers van Saskia Haayer, Gwen Kolijn (strafcornervariant) en Sophie Verbraeken. Daarna strafte Walcheren balverlies van Olympia af en maakte Maira Burggraaff er 3-r van. Walcheren ontwikkelde daarna heel veel druk en zag die inzet beloond worden met een gelijkspel. Lotte Schoonderwoerd zorgde voor de 3-2 en in de slotseconden teken de Burggraaff via een strafbal voor 3-3. Mannen. Derde klasse. Olympia- Spijkenisse 3-5 (3-2): Olympia deed lang goed mee tegen het ho ger geklasseerde Spijkenisse. De thuisploeg kwam wel met 0-1 achter, maar boog die stand nog voor de rust om in een 3-1-voor- sprong door treffers van Paco Vingerhoets, Evert Vermeeren en Jeroen Cauwels. Net voor rust werd het 3-2. Tien minuten na de pauze kwam Spijkenisse zelfs op gelijke hoogte. Pas in de slot fase zag Olympia een punt aan zich voorbij gaan: 3-5. Vierde klasse. Teteringen-Rapi- de 5-0 (1-0): Tot kort voor de pauze wist Rapide de nul op het bord te houden. Op slag van rust werd het 1-0 en toen een minuut na de pauze de 2-0 viel brak er iets bij Rapide. Omdat ook de ar bitrage enigszins gekleurd leidde was het Hulster team aan een kansloze missie bezig. De thuis ploeg liep uit naar een 5-0-zege. ~W" ill Huybrechts (Drunen) 1 schreef zaterdagavond in I Nieuw- en Sint Joosland met I de imposante ruin Eventz Za macho Z de Grand Prix Kür van It's All Dressage op haar naam. Met de hengst Eventz-Enzos Arm ani was Huybrechts ook nog de beste in de finale van de klasse ZZ-Licht. In de Grand Prix finale Kür op muziek, waarin de verschillen klein waren en het niveau hoog, reed Jill Huybregts - met bijzon der hoogtepunten in de piaffes en passage - de relaxte Eventz Za- mach naar 72,10 procent. „Ik was heel blij hoe Zamacho liep. Hij was heel ontspannen en los in de hand. Bij het losrijden wil hij nog wel eens heftig reageren, maar in de ring staat hij er altijd", vertelde Jill Huybregts naderhand. „Het is een heel fijn paard. Toen ik over stapte van de pony's naar de paar den kreeg ik hem als vierjarige van mijn ouders. Hij was zadel mak, maar kon verder niets. Ik heb hem zelf opgeleid en in de klasse B uitgebracht. Hij is nu elf, loopt Grand Prix internationaal en heeft in de klasse U25 (wedstrij den voor ruiters tot vijfentwintig jaar) al veel gewonnen. Maar dan rijd ik tegen leeftijdsgenoten. Hier tref je andere tegenstanders, op een mooi nieuw concours met in ternationale uitstraling. Het was een goede test om te weten hoe ver je staat." Jessica Nijpjes won met Balorig Z in de categorie ZZ-zwaar alles wat er te winnen was. Met de ze ge (70,00 procent) in de finale van de Kür op muziek zette de combi natie uit Sint Laurens gisteren de kers op de taart. Super Na het NK, begin augustus, heb ik Balorig bewust thuis gehou den om door te trainen voor de overstap naar de lichte tour (Prix Sint Georges). Dit weekeinde pak ten we de draad weer op en hij 'Bij het losrijden wil hij nog wel eens heftig reageren, maar in de ring staat hij er altijd' liep super", zei Jessica Nijpjes. „Daar ben ik erg blij mee. Balorig kwam bij ons op stal als een pro- bleempaard. Het vertrouwen en respect waren volledig zoek. Nu kan je hem volledig vertrouwen. We vormen nu een combinatie. En de groei is er nog niet uit." Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland liep met de vosruin De Kroo's Vip naar het zilver. „Ik ben super tevreden. De ontspanning was er en mijn paard deed wat ik vroeg. Het was gewoon goed." Evenals Jessica Nijpjes was Jon- na Schelstraete een klasse apart. De Brabantse amazone zegevierde in alle rubrieken, waaraan ze mee deed. Ze sloot de succesreeks in af met een overwinning in de finale Lichte tour. Met de ruin Cupido kwam ze tot een score van 75,175 procent. Stephanie de Frel werd in deze finale tweede. De amazone uit Koewacht behaalde met de ruin Carstenwaard 73,050 procent. Zoe de Booij uit Axel won met de ruin Wodan de kleine finale lich te Tour (67,24 procent). Dit had ik niet verwacht. Een beter de buut in de Prix Sint Georges kan ik me niet wensen." a de zeperd vorige week in Herpen namen de driebanders van Ri pa Recycling/Pearle in eigen huis revanche op zichzelf en de criticasters. De evenknie op de ranglijst in de eerste divisie, Eek hoorn 2 uit Oosterhout, werd met een 8-o-nederlaag terug naar Bra bant gestuurd. Twee divisies lager wonnen De Geslootene Boom en Bottles/de Parel en verloor 't Bierwinkeltje. In Istanboel werd Jean Paul de Bruijn in de achtste finales van het wereldbekertoernooi uitge schakeld door de Belg Roland For- thomme. Desondanks schuift De Bruijn twee plaatsjes op op de wereld ranglijst. Hij gaat van de vijftien de naar de dertiende plaats en heeft nu 149 punten. Het verschil met de nummer twaalf, de Vietna mees Tran, bedraagt slechts drie punten. De Zweed Torbjörn Blomdahl, waarvan De Bruijn in de eerste ronde won, blijft leider op de rang lijst. De zege in Istanboel ging naar thuisspeler Murat Naci Coklu. In de eerste divisie pakte Ripa Recycling/Pearle stevig uit. Voor de pauze zette Jens van Dam en Dion Bergmans een 4-0-ruststand op het bord. Van Dam speelde sterk, al vond hij zelf dat hij te veel kansen liet liggen. „Ik maakte de moeilijkste ballen en vergat de makkelijke te maken", zei hij naderhand. „Waar schijnlijk ging het te gemakkelijk omdat mijn tegenstander er niks van maakte. In het begin dacht ik ook aan de verdediging, maar later niet meer omdat hij geen gevaar vormde. Daardoor was ik soms wel minder alert en dat mag eigen lijk niet." Dion Bergmans kon net als zijn tegenstander absoluut niet uit de voeten met het materiaal en ver bruikte maar liefst 77 beurten om de finish te bereiken, wel win nend. Na de pauze ging het heel wat sneller en wonnen Francis Forton en vooral Ronnie Daniels overtui gend. Laatstgenoemde noteerde met r.55t een knap moyenne. Derde divisie, 't Bierwinkeltje - De Distel 6 2-6: Het was een vrij kans loze missie vcoor 't Bierwinkeltje, al had Michael Vink op het eerste oog royale winstkansen. Hij leid de halverwege met rg-n, maar zag zijn tegenstander Jack Buijk in rap tempo terugkomen en voorbij gaan. Fons Baart en Joke Breur hadden geen schijn van kans en al leen 'kleine' Cees Wissel wist te winnen. Stuc. Bedr. Kanters - Bottles/de Pa rel 0-8: Op het eerste gezicht een makkelijke overwinnning voor Bottles, maar dat was toch niet het geval. Rob Claerhoudt en Luc Wulfranck wonnen met ruim ver schil. Theo Platjouw hield nog vier caramboles over, maar Carlo van Dam moest hard werken voor de winst en bleef tegenstander Maikel van Wingerden slechts een punt voor. 't Tapperijke 2 - De Geslootene Boom 2-6: Ook de Geslootene Boom trok aan het langste eind op bezoek in Hoeven. 'Good old' Rien Sandrini werd man van de match voor de Sasse ploeg door zijn zege. Hij haalde een gemiddel de van 0.882. Ook Robert van Ste- vendaal was weer goed op dreef en won net als Dirk Smet. Alleen Rob Duitemeyer redde het niet. MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Rapide vermorzelt Evergreen ZJdTTVS i/iars? Jill Huybrechts won op het dressuurconcours in Nieuw- en Sint Joosland met de ruin Eventz Zamacho Z de hoofdru- door Lucien Roelandt Jill Huybregts, amazone door Joop van den Oudenhoven N Eerste divisie. Ripa Recycling/Pearle - Eekhoorn 2 8-0: Francis Forton - Eddy Willems 45-38, 37; Ronnie Daniëls - Henrik Hanegraaf 45- 32, 29; Jens van Dam - Serg Dia- nov 40-17, 35; Dion Bergmans - Peter van Mierlo 40-37, 77.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73