Benny Thuy is alweer hersteld van Kustmarathon Dammers PWC zijn van de hatelijke nul af 18 SPORT Ludolf Reijntjes snelste Zeeuw Edzard van Ewijk steekt nog steeds in een uitstekende vorm Van 't Westende ligt er snel uit Weyer is een klasse apart - £4 *r H39 „De Kustmarathon is een gewel dig evenement", zei Thuy zater dag. „Hoewel het erg zwaar is, vooral op het strand, heb ik er toch weer enorm van genoten. Als liefhebber van de langere afstan den moet je die gelopen hebben in je loopbaan." In Nieuw-Namen was de atleet uit Sint-Jansteen nog niet geheel top, maar desondanks kon hij toch redelijk mee komen. „Ik heb lek kerder gelopen dan vorig jaar toen ik tweede werd. Nu waren er ande re en ik denk ook snellere tegen- Ingrid IJsebaert wint Hulsterlooloop in Nieuw-Namen. Ze realiseert een tijd van 54.32 minuten. standers. Toen die wat gas gaven, moest ik ze laten gaan, maar ik kon mijn vierde plaats gelukkig vasthouden en zo kort na die ma rathon ben ik daar tevreden mee." Edwin de la Ruelle uit Koe wacht en Sander Post uit Terneu- zen lieten zich verrassen door de Belg Thijs Verbeek die al vroeg aan de leiding kwam en zij moes ten ruim een minuut toegeven op Verbeek. Wel verdeelden zij onder ling de tweede en derde plaats in een spurt die gewonnen werd door De la Ruelle. Voor Ingrid IJsebaert, zaterdag winnares bij de vrouwen tijdens de Hulsterlooloop, lag het anders. Zij had de Kustmarathon niet gelo pen om een week later samen met haar clubgenotes van RKHAV deel te nemen aan een estafette loop en uiteindelijk een Neder lands record te vestigen. IJsebaert zei zaterdag een beet je spijt te hebben dat ze er niet bij was, bij de Kustmarathon. „Maar daar staat tegenover dat ik met de andere meiden wel een nationaal record heb kunnen lopen. Daar hadden we ons vooraf op inge steld en als het dan nog lukt ook, is dat geweldig voor de club. Het is een mooie ervaring die ik niet had willen missen." IJsebaert won de Hulsterloop in 54.32 minuten. In de wedstrijd tussen Middel burg en Bennekom werden aan beide kanten veel fouten gemaakt. Peter Schunselaar opende de score voor zijn team met een winnende doorbraak in een opsluitingspar tij, maar na nederlagen van inval ler Ad Goudzwaard en Piet Nieu- wenhuijzen stonden de Middel burgers op achterstand. Een neder laag hing in de lucht, maar toen de tegenstanders van Piet Allaart en Jan Moens in de fout gingen en Jan Flikweert uit een kansloos eindspel toch nog een punt peur de was de lucht weer opgeklaard. Captain Daaf Kasse scoorde met zijn derde winstpartij van het sei zoen het verlossende elfde punt. Fons Huybreghts redde het punt voor PWG. De Brabander was in een verloren eindspel ver zeild geraakt maar in tijdnood ver zuimde zijn tegenstander bij een 9-9 tussenstand het vonnis te vol trekken. Eerder had Ko Louwerse aan het tiende bord voor de enige Bevelandse overwinning gezorgd Ludolf Reijntjes was de snelste Zeeuw in de marathon van Am sterdam. De atleet van Delta Sport realiseerde gisteren een tijd van 2.59,49 uur. Remy Vasseur (Vlissingen, foto) moest zich tevreden stellen met een tijd van 3.00.03 uur. Emiel Flipse (Vlissingen) liep een per soonlijk record van 3.0046 uur. Op de halve marathon scherpte Wolter Vos uit Grijpskerke zijn record aan, tot 1.33.05 uur. Zeeuws record voor Mesu op 5000 meter Niels Mesu heeft op de 5000 me ter het Zeeuwse record flink aan gescherpt. De uit Middelburg af komstige schaatser kwam in In zeil tot een tijd van 6.35,68 minu ten. Het oude Zeeuwse record op de 5000 meter (6.42,31) stond ook al op zijn naam. Dat reed hij een jaar geleden in Erfurt. Ook op de 500 meter kwam hij met 40,12 seconden tot een pr. Erik Boer eindigt in de achterhoede Erik Boer is bij de wereldbeker wedstrijd veldrijden in de achter hoede geëindigd. De renner uit Wolphaartsdijk werd gisteren in Valkenburg 41e bij de mannen onder 23 jaar. De overwinning ging naar Gioele Bertolini. De Ita liaan wist na de tweede ronde de leiding te nemen in deze wereld bekercross en hield stand. Tjoba speelt gelijk tegen Engeland De korfballers van Tjoba hebben zaterdag in Londen met 20-20 ge lijkgespeeld tegen de nationale ploeg van Engeland. Daarnaast boekte de equipe uit 's-Heer Hen drikskinderen een ruime overwin ning (34-25) op de landskam pioen, Trojans. Tjoba verbleef drie dagen in Lon den voor een korte trainingsstage. Voor Edzard van Ewijk eindigde het wielerseizoen mooi. Hij won onlangs het eindklassement van Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ). Zaterdag bleek Van Ewijk nog altijd in vorm. De wielrenner won de eerste wed strijd van ATB Wintercup in zijn woonplaats Wolphaartsdijk. Ook Simone Cornelise ging bij de vrouwen op dezelfde voet ver der en Franky Taelman uit Zelza- te won de spannende ontkno ping bij de categorie mannen 40+. De favorieten Danny Sleeckx (al verschillende jaren winnaar van deze competitie) en de tweeling Mick en Tim van Dijke (Wissen- kerke) waren niet van de partij- Daardoor werd het aantal kanida- ten voor de eindzege aanmerke lijk teruggebracht en konden ren ners als Edzard van Ewijk, Dick van den Berg en Marijn Vermue een hoofdrol vertolken. Dit drietal bepaalde het gezicht van de wedstrijd en uiteindelijk slaagde Van Ewijk er in om bij zijn opponenten weg te rijden om zodoende te winnen en naar de eerste plaats in de tussen stand te rijden. Van den Berg werd tweede. Bij de 40+ streden enkele cou reurs om de eerste plaats, maar Franky Taelman liet zich niet in de luren en gunde thuisrijder Kees Reijnhout de eerste plaats niet. De Belg won voor Reijn hout. Dirk Verstraatelegde be slag op de derde plaats. Judoka Sam van 't Westende is zaterdag bij zijn debuut bij de Grand Slam van Parijs in de tweede ronde uitgeschakeld. De Vlissinger verloor met een yuko van de Mongoliër Odbayar Ganbaatar, de nummer dertien van de wereld in de klasse tot 73 kilo. In de eerste ronde ronde was de Zeeuw, die 51e op de wereldrang lijst staat, nog wel te sterk voor de Portugees Jorge Fernandes. De Grand Slam van Parijs is het sterkst bezette toernooi ter we reld. Normaal wordt het toer nooi in februari afgewerkt, maar de speelhal in Parijs-Bercy werd toen verbouwd. Christianne Weyer was met de vosmerrie Absolutely Fabulous tijdens de tweedaagse dressuur- wedstrijd van de Vlaandertse Ruiters ongenaakbaar. De combi natie uit 's Heer Arendskerke won in Heinkenszand de in han dicap verreden klasse Zi en Z2. „Een leuke opsteker na drie maanden rust", vertelde Weyer. „Amper een jaar geleden reed ik Fabulous nog in Mi. In juni zijn we gestart in Zi. Dat ging wel erg hard. Tijd om een rustpauze in te lassen. Die rust heeft de merrie goed gedaan." Jeanien Zondervan (Goes) behaalde in de klasse L met de merrie Vega de overwinning. sport kort De hoofdrolspelers in de Hulsterlooloop. Thijs Verbeek, Edwin de la Ruelle, Sander Post en Benny Thuy (vlnr). foto Camile Schelstraete door Wim de Vos NIEUW-NAMEN. Benny Thuy bleek zaterdag alweer van hersteld van de inspanningen van de Kustmara thon. De atleet liep in de Hulster looloop van Nieuw-Namen over 12,5 kilometer naar een keurige vierde plaats. middelburg De Middelburgse damclub blijft na een 11-9-zege op hekkensluiter Bennekom goed meedraaien in de hoogste regio nen van de eerste klasse C. PWG 's-Gravenpolder scoorde zaterdag na twee nederlagen het eerste wed- strijdpunt: een 10-1 O-gelijkspel te gen Nijmegen. WOLPHAARTSDIJK AMSTERDAM INZELL VALKENBURG LONDEN Edzard van Ewijk gaat onbedreigd op de zege af in de ATB-wedstrijd in Wolphaartsdijk. foto Johan van der Heijden PARIJS HEINKENSZAND TERNEUZEN Novitas maakt het kampioen lastig De handbalsters van Novi tas hielden in Drunen heel lang stand tegen Avanti, maar konden ver lies (19-15) niet voorko men. „We hebben het de kampioen van vorig jaar erg moeilijk gemaakt", zei coach Erwin Bel (fo to). De eerste treffer kwam via Caroline Burm op naam van Novitas. Daarna gingen de vrou wen uit Hulst slordiger spelen. De fysiek sterke tegenstander profiteerde via snelle breaks. Keep- ster Marsha Verhoeven van Novitas hield de scha- a yr de beperkt, maar kon een 10-6 achterstand bij de rust niet voorkomen. In de tweede helft kwam Novitas terug tot op twee punten. De Zeeuws-Vlamingen be gonnen namen meer risi co's en speelden te ge haast. Dat werd afge straft. Scores Novitas: Caroline Burm, Patty van Kerkho ven, Patricia Bel allen 4, Nicole Baart 2, Saskia van Goethem 1. TERNEUZEN Koploper steviger in het zadel In de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Mid den Zeeuws-Vlaanderen verstevigde Zeldenrust Steelant de leidende posi tie door een zege op HE Facility. Tegen de nog on geslagen nummer twee van de ranglijst werd het in een spannend duel 3-2. Het verschil tussen beide teams bedraagt nu vier punten, met de aanteke ning overigens dat HE Fa cility nog een wedstrijd tegoed heeft. HULST Zege voor leider bedrijfsvollleybal Op de vijfde speeldag van de bedrijfsvolleybal- competitie in Hulst kwam Notaris Stolker in de eerste klasse (vrou wen) opnieuw tot de vol le winst. Zonder slag of stoot ging dat niet helemaal, omdat de koploper tegen het laaggeklasseerde Mulan met name in de derde set alles uit de kast moest halen om de 3-0-zege veilig te stellen: 25-19, 25-13 en 25-23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72