Zegers laat voetballers Groede balend achter Koploper Hontenisse boekt in en tegen Biervliet een eenvoudige zege: 0-3 SPORT 15 Koewacht pakt tegen Breskens (1-1) het eerste punt van dit seizoen. Sluiskil is verrassend met 3-5 te sterk voor Clinge. f invaller Joris Corijn en een eigen doelpunt kwam de 9-0 op het bord. Kort voor tijd raakte Tom Brakel namens de gasten de paal. Koewacht-Breskens 1-1: Halverwe ge de eerste helft kopte Jan van den Broecke de openingstreffer binnen namens de bezoekers: 0-1. Nog voor de rust maakte Ruud Martens, eveneens met een kop bal, gelijk: 1-1. In de tweede helft had Breskens wel meer balbezit en een optisch veldoverwicht, maar was de thuisploeg gevaarlijk via enkele uitvallen. Beide ploe gen kwamen niet meer tot scoren, zodat het eerste punt voor Koe wacht een feit was. Oostburg-Hoofdplaat 3-1: Na een half uur opende Abubakar Kourou- man de score toen hij de bal knap op de borst aannam en al even fraai inschoot: 1-0. Nog voor de thee bracht Arjen Versluijs de mar ge op twee treffers: 2-0. De twee de helft liet een ander beeld zien en na de 2-1 van Sonny Egger- mont kregen de bezoekers een gro te kans op de gelijkmaker, maar deze werd gemist. Tien minuten Jordy van Bremen scoort in de thuiswedstrijd tegen Aardenburg vier keer voor ontketend Philippine (9-0). voor tijd schoot Kourouman aan de andere kant wél raak: 3-1. Schoondijke-Corn Boys 3-2: Het zag er somber uit voor de thuis ploeg nadat Leroy Maas en Sebasti an de Meijer binnen een kwartier de stand op 0-2 hadden gebracht. „Twee persoonlijke fouten bij ons werden goed afgestraft", aldus Schoondijke-trainer Martin van Vooren, die zag hoe Andrew Wes- beek (2-1) zijn ploeg op slag van rust terug in de wedstrijd bracht. Na tien minuten in de tweede helft schoot hij nogmaals raak, nu vanaf de stip: 2-2. De thuisploeg pakte vervolgens de drie punten, dankzij de winnende treffer van Yassine Benali: 3-2. Biervliet-Hontenisse 0-3: Halverwe ge stond er al een 0-2-stand op het scorebord via treffers van Pim van Jole en Niek Maerman. Toen het in de 53e minuut 0-3 werd door een treffer van Kris van Mee- le was de wedstrijd gespeeld. Bei de ploegen drongen nog wel aan, maar kwamen niet meer tot sco ren. Steen-IJzendijke 3-0: Vooral in de eerste helft legde een fel gestart Steen verzorgd voetbal op de mat, waardoor de bezoekers nauwelijks in het stuk voorkwamen. Met een fraai schot in de kruising opende Kenny Verhagen na twintig minu ten de score, waarna Randy Hou wer er nog voor de thee 2-0 van maakte. Twee minuten na rust was het Kenneth Triest die de 3-0 op het bord bracht en daarmee de wedstrijd besliste. Paal en lat voor kwamen dat Steen in de slotfase verder afstand nam. Clinge-Sluiskil 3-5: Volgens Clinge- trainer Mario Vermeirssen een of fday van zijn ploeg, die na een half uur al tegen een 0-3-achter- stand aankeek door treffers van Micky Imandt (2x) en Arek Nicolajczik. Royan Seghers gaf zijn ploeg weer wat moed door kort voor rust de 1-3 aan te teke nen. Nadat Peter de Valck net na de thee zijn inzet in het zijnet had zien eindigen, liep Sluiskil uit naar 1-4 via Dennis van Boven. Do- menique de Burger deed nog iets terug (2-4), maar na de 2-5 van Jo- zué Weever was de wedstrijd ge speeld. Bert Buijs bepaalde de eindstand nog op 3-5. twee goede mogelijkheden in de eerste vijf minuten, duurde het uiteindelijk tot de 28e minuut voordat Tiago Alves de Barros de openingstreffer aantekende. Daar mee was de ban gebroken en bij rust was het al 5-0 door Jordy van Bremen en Roland van de Wege, die beiden tweemaal scoorden. Ook na de thee was Van Bremen nog twee keer succesvol. Dankzij (3-0): Lepelstraat Boys kende een vliegende start en leidde al na am per één minuut spelen met 1-0 door een doelpunt van Jürgen van Schilt, de aanvaller die zou uit groeien tot man van de wedstrijd. Van Schilt scoorde daarna nog eens voordat Dennis Stolz de rust stand op 3-0 bepaalde. Hulsterloo kwam na de hervatting echter sterk terug en via twee doelpun ten van Daan van Driessche werd het toch weer spannend. Frederik Boel schoot daarna nog op de lat, maar in plaats van 3-3 werd het daarna 4-2. Weer was Van Schilt de doelpuntenmaker. Ook de 5-2 en 6-2 kwamen nog op zijn naam. Groede-Vogelwaarde 2-2 (1-1): Groede kwam al na vijf minuten op 1-0 door een doelpunt van Bart van den Hemel, maar daarna her pakte Vogelwaarde zich en kon het duel alle kanten op. Kort voor het rustsignaal werd het 1-1 door Kevin Zegers, die uit een vrije trap raak schoot. In de tweede helft leek die tussenstand lange tijd de eindstand te zullen wor den, maar vier minuten voor tijd bezorgde Wesley Steijaert Groede opnieuw een voorsprong. De thuisclub waande zich zeker van de zege tot in de blessuretijd een discutabele strafschop de inlei ding vormde van de 2-2, van op nieuw Kevin Zegers. Door discutabele strafschop in blessuretijd ziet Groede zege tegen Vogelwaarde alsnog uit de handen glippen: 2-2. Nieuw Borgvliet was de bovenlig gende partij in dit duel, maar ver zuimde voor de rust al afstand van Sluis te nemen. Toen in de 75e minuut Ricardo Weijers een stafschop miste leek Nieuw Borg vliet genoegen te moeten nemen met een gelijkspel, maar vijf minu ten later was Weijers alsnog trefze ker. Graddus Otto maakte in de voorlaatste minuut aan alle onze kerheid een einde: 2-0. FC Moerstraeten-SDO'63 1-4 (0-2): Ruud van Driessche en Edwin Strobbe wezen de Zeeuws-Vla mingen voor rust al de weg. In de tweede helft werd het eerst 3-0 door opnieuw Van Driessche voor dat de thuisclub kon tegenscoren. Leon Lambert bepaalde de eind stand daarna op 4-1. Graauw-Achtmaal 0-1 (0-0): Acht maal had vooral in de eerste helft een veldoverwicht, maar bleek op nieuw moeite te hebben om tot scoren te komen. Pas tien minu ten na de hervatting wist Niek van Oijen de score te openen (0-1). Graauw probeerde in de slot fase de gelijkmaker nog wel te for ceren, maar verder dan een paar corners kwam het niet: 0-1. Rimboe-Terhole 4-2 (1-0): Rimboe scoorde voor rust alleen via San- der Feijen. Na de hervatting was het aantal treffers groter. Via 2-0 en 2-1 werd het eerst 3-1,3-2 en uit eindelijk 4-2. Voor Rimboe scoor den Feijen (2x) en Bram Beelen in de tweede helft. Voor Terhole wa ren Thijs Freijzer en Sebastian de Rijke de doelpuntenmakers. MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Aardenburg speelbal Philippine Biervliet-middenvelder Stefan Janse wordt omringd door drie tegenstanders van Hontenisse. foto Ronald den Dekker door jos van Belzen VLISSINGEN Een week na de 9-1-ze ge van koploper Hontenisse deed nummer twee Philippine het dun netjes over met een 9-0-overwin- ning op Aardenburg. De lijstaan voerder zelf won ditmaal met 0-3 in Biervliet. Clinge haakte voorlo pig afin de strijd bovenin door een 3-5-nederlaag tegen Sluiskil. Onder aan de ranglijst pakte Koewacht zijn eerste punt dankzij een 1-1-ge lijkspel tegen Breskens. Philippine-Aardenburg 9-0: Na door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. De strijd om de eerste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal lijkt voorlopig een Brabants onderonsje te worden. SDO'63, Groede en Hulsterloo zijn pas op de vierde, vijfde en zevende plaats terug te vinden. Van dat trio won alleen SDO'63 (met 1-4 van FC Moerstraten). Groede moest Vo gelwaarde een 2-2-gelijkspel toe staan en Hulsterloo ging met 6-2 onderuit tegen koploper Lepel- straatse Boys. Lepelstraatse Boys-Hulsterloo 6-2 Nieuw Borgvliet-Sluis 2-0 (0-0):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71