Alex de Rechter stapt uit Progressief Hulst Roep om verbinding tussen winkelgebieden Terneuzen blijft luid Juniorenteam kustvissen bijna helemaal Zeeuws Schuttershof komt langzaamaan op zijn pootjes terecht, bijna alle panden in jarig winkelcentrum zijn bezet. robuust hout Schuttershof blijft opteren voor goede verbinding met winkelstraten in de binnenstad Terneuzen. TERNEUZEN. Winkelcentrum Schuttershof, aan de rand van de Terneuzense binnenstad, bestaat vijf jaar. Reden voor de onderne mersvereniging het jubileum fees telijk te vieren. Zoals dat zaterdag gebeurde, toen iedereen poffertjes kon komen eten. Toch is er door de jaren heen niet altijd reden tot juichen ge weest. Sommige ondernemers uit de binnenstad stonden niet te springen om een winkelcentrum. Het zou een aantasting van het winkelaanbod in de binnenstad zijn en er werd gevreesd voor leeg stand. „En dat snap ik wel", zegt Danielle Risseeuw, die net als Wil- ma Dees een zaak in het winkel centrum heeft en in de onderne mersvereniging zit. „Maar uitein delijk zijn alleen Xenos en bloe- menzaak De Verleiding naar Schuttershof gegaan. Het was ook nooit de bedoeling er een 'echt' winkelcentrum van te maken. Een kledingwinkel mocht er niet in. Het moest een gemakscentrum worden, waar je je boodschappen kunt doen. 'De Noordstraat' zag het misschien als concurrentie, maar het is meer een aanvulling." Martijn van Battum, voorzitter van ondernemersvereniging Bizzy Stad bevestigt dat. Volgens hem is Schuttershof een 'versterking'. „Die angst speelde voordat ik aan trad. De leegstand in de binnen stad komt niet door het Schutters hof. Er is een aantal zaken naar het winkelcentrum gegaan, maar die panden zijn weer ingevuld." Het winkelcentrum kwam met moeite van de grond. Sommige za ken zaten er maar een jaar, sommi ge iets langer, maar er is altijd ver loop in het aanbod geweest. Op het 'dieptepunt' stonden drie van de vijftien zaken leeg. Risseeuw: „Toen we vijf jaar geleden begon nen, zaten we in de crisis. Dat speelde mee." Het gevolg was dat sommige zaken ongeveer een jaar leegstonden. Maar vijf jaar later ziet de wereld er anders uit. Begin deze maand opende Brasserie Schuttershof de deuren, tegenover Visgilde opent binnenkort Kaja's. Alleen de unit van de voormalige Bruna staat leeg, maar er worden gesprekken met partijen gevoerd om ook daar snel een winkel te krijgen. Toch kan het altijd beter. De verbinding tussen Noordstraat en het winkelcentrum moet nu eindelijk eens aangepakt worden, vinden Risseeuw en Dees. „De bronput in de Axelse Dam is een obstakel", vindt Dees. „Daarom is het jammer dat het idee de dam onder water te zetten en een brug aan te leggen, nooit doorgang heeft gevonden." Ook Van Battum opteert voor een betere verbinding tussen de twee winkelgebieden. Dees en Risseeuw kijken argwanend naar de toekomstige verbinding tussen het Schuttershof en de Kenne- dylaan. Daar zijn plannen voor grootschalige detailhandel. Riss eeuw: „Het winkelgebied wordt enorm uitgestrekt. Dat baart me zorgen. Maar goed: zo dacht 'de Noordstraat' vijf jaar geleden ook over ons." HULST. Alex de Rechter uit Vogel waarde is uit de partij Progressief Hulst gestapt. Volgens De Rech ter, die lid was van de commissie ruimte, ontbreekt het Progressief Hulst aan een visie. „Toen Frans (de Vries, red.) en Annelies (Heg- ger, red.) de partij startten, was er een visie. Die is volgens mij hele maal weg. De partij ligt op z'n gat. Er wordt geen oppositie meer gevoerd. Het is een keer of vier voorgekomen dat we in com missies en fractievergaderingen besloten nee te zeggen en dan werd er in de raadsvergadering doodleuk ja geknikt. Daar ga ik mijn tijd niet meer in steken. Dat is trekken aan een dood paard." Fractievoorzitter René van Domburg betreurt het vertrek van De Rechter. „Hij was een goe de, had altijd honderd procent in zet. Maar ik kan iemand niet dwingen in de partij te blijven." De plaats van De Rechter in de commissie ruimte wordt overge nomen door Dennis Lensen. De Rechter was sinds 2003 lid van Progressief Hulst. particuliere keuken, uitgevoerd in beton en eikenhout, voor wie van Kapelle T 0113 344 151 Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Jarig winkelcentrum bij'na vol Roos proeft zaterdagmiddag met enige tegenzin een poffertje in winkelcentrum Schuttershof in Terneuzen. Het winkelcentrum bestaat vijfjaar en dat wordt het hele jaar door gevierd, met allerlei verschillende activiteiten, foto Ronald den Dekker door Bob Maes door Bob Maes ntra PAGINA 16 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67