Na één dag rugby zijn kinderen vaak al verkocht Haestinge moet nog lang openblijven 14 BEVELANDEN en THOLEN Plannen om vakantiepark De Pluimpot uit te breiden met onder meer een openbaar zwembad zijn nu onzeker. Expositie en wandelroute WO I Blij met de nieuwe tent SINT-MAARTENSDIJK. De uitbrei ding van vakantiepark De Pluim pot in Sint-Maartensdijk, en daar mee ook de komst van een nieuw openbaar zwembad, staat op de tocht. Eigenaar Jeroen Knols heeft nog altijd geen ontwikkelaar kun nen vinden die de uitbreiding sa men met hem wil realiseren. Burgemeester en wethouders van Tholen vragen zich ondertus sen af of de uitbreiding nog wel tot stand zal komen, maar Knols blijft positief. „Ik ga er nog altijd van uit dat de plannen worden uitgevoerd." Het is de bedoeling dat het va kantiepark in noordelijke richting wordt uitgebreid met meer dan 150 vakantiebungalows. Op het nieuwe gedeelte moet ook een zwembad komen, dat deels door de gemeente wordt gefinancierd. Dit bad wordt voor iedereen toe gankelijk, zodat de gemeente het sterk verouderde zwembad Hae stinge in Sint-Maartensdijk kan sluiten. Daarmee vervallen de jaar lijkse exploitatielasten en voor komt de gemeente een dure reno vatie. Het uitstel of misschien wel af stel van de bouw van het nieuwe zwembad kan de gemeente voor een dilemma stellen. Ze heeft de inwoners van Sint-Maartensdijk immers beloofd dat zwembad Haestinge niet wordt gesloopt 'Ik ben ik gesprek met verschillende partijen en ga ervan uit dat het plan wordt uitgevoerd' vóór het nieuwe bad op de Pluim pot er is. Het bestaande bad kan volgens de gemeente nog tot uiter lijk 2020 mee. Als er dan geen nieuw zwembad is, en de gemeen te wil haar belofte nakomen, zal wellicht toch een grote renovatie moeten plaatsvinden. Eigenaar Knols van het vakan tiepark wil geen jaartallen meer noemen, maar is er nog altijd van overtuigd dat de uitbreidingsplan nen doorgaan. „Ik ben op dit mo ment met verschillende partijen in gesprek", stelt hij. Knols zag eerder Volker Wes- sels afhaken als ontwikkelingspar- ter. Daarna diende de combinatie Tribosch/Dormio zich aan. „Maar die meneer van Tribosch kreeg een hersenbloeding, waardoor we ook weer werden teruggeworpen. Heel triest allemaal." Van samen werking is nu geen sprake meer, waardoor een nieuwe partner moet worden gevonden. Ondertussen is de optie om de benodigde grond aan de kopen die nodig is voor de uitbreiding van de camping verlopen. Op dat vlak ziet Knols ook geen beren op de weg. „De grondeigenaar staat er nog altijd positief tegenover." Een aantal jaar geleden was het aantal jeugdle den van rugbyclub To- vaal uit Goes op één hand te tellen. Nu zijn het er al tachtig. „We hopen dit seizoen door te groeien naar de honderd", zegt voorzitter Jos de Wild van de jeugdcommissie. „Maar dat gaat echt niet vanzelf, hoor." Tovaal moet alle zeilen bijzet ten om jongeren te interesseren voor de in Nederland nog relatief jonge sport. Voor veel ouders is rugby nog altijd niet het eerste waar ze aan denken als ze een ge schikte sport zoeken voor hun kroost. Om dat te veranderen, ver zorgt de club onder meer clinics op scholen en is ze present tij dens het evenement Goes Kinder- stad. Afgelopen zaterdag hield To vaal op haar eigen terrein op sportpark Het Schenge een jeugd- dag om de kinderen kennis te la ten maken met de sport. Veel jon gens en zelfs een paar meiden kwamen een kijkje nemen. De Wild heeft goede hoop dat veel van deze kinderen daadwer kelijk voor rugby kiezen. „Onze ervaring is dat negen van de tien kinderen die een keer mee ko men doen, ook blijven hangen", zegt hij. „Voor dat ene kind dat niet blijft, blijkt rugby gewoon niet zijn sport te zijn. Dat kan na tuurlijk. Maar ik heb nog nooit ge hoord dat iemand vanwege de sfeer is vertrokken." Jongens en meiden kunnen al vanaf hun vier de jaar terecht bij Tovaal. Rugby mag dan een ruig imago hebben, volgens De Wild wil de club voor kinderen een veilige haven zijn, waar respect, discipline en struc tuur vooropstaan. „Bij ons zie je geen schreeuwende ouders langs 'We bieden kinderen een veilige haven, waar respect en structuur voorop staan' de lijn staan." De sport heeft op dit moment de wind in de zeilen. Mede door de grote televisieaan dacht voor het wereldkampioen schap, dat op dit moment aan de gang is, staat rugby volop in de belangstelling. „Dat merken we hier meteen", stelt De Wild. „Tij dens bijna elke training is er wel een kind dat een kijkje wil ko men nemen. Daar zijn we ontzet tend blij mee." De kinderen volgden zaterdag een clinic, waarna een potje tag rugby werd gespeeld. Dat is een variant waarbij niet wordt ge tackeld. Na afloop werd in het clubge bouw van Tovaal een kwartfinale van het WK bekeken. In de regio Fietstocht In de Magdalenastraat 3 in Goes is van donderdag 22 oktober tot en met zaterdag 7 november (12.00 tot 16.00 uur) een exposi tie te zien over de Bevelanden tij dens de Eerste Wereldoorlog. Door de verschrikkingen van de oorlog in België kwam in okto ber 1914 een enorme stoet aan vluchtelingen naar Nederland. Honderd jaar later herdenkt de gemeente Goes deze gebeurtenis sen met een expositie, signeerses sie, wandelroute en gedenk steen. De signeersessie is op za terdag 24 oktober (12.00 uur tot 16.00 uur in de expositieruimte) en wordt verzorgd door Jan Zwe- mer en Allie Barth, de schrijvers van 'Zeeland tijdens de Eerste Wereldoorlog'. Een nieuwe wan delroute door de binnenstad leidt langs plaatsen met herinne ringen aan de tienduizenden Bel gen die naar Goes uitweken in oktober 1914. Deze wandelroute is vanaf 22 oktober gratis ver krijgbaar tijdens de expositie en bij de WV. De gedenksteen is in het wegdek bij 't Soepuus aan de Kleine Ka de 43 te bezichtigen. Mijn dorp, mijn stad Kade voor 'de Avon tuur' voor het Pala ver, 09.30 uur - Start Bietentocht 20i5;Erasmuspark, overdag - Foto-expo sitie Wil Tilroe-Ot- te; Vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor se nioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schil deren Bibliotheek, 14.00-16.00 uur - Workshop over digi tale bibliotheek; Hoefbladstraat 1, 17.00 uur - Gratis houdings-, even- wichts-, of valrisico- check door Annemie- ke de Feiter (van Oe fentherapie Hein- kenszand) Cederhof, 08.00-21.00 uur - Tentoonstelling Jen ny Bommert over het lijden van de Duitse bevolking tij dens de 2e wereld oorlog Calvijn College, 10.00 uur - Fiets tocht voor volwasse nen en/of senioren georganiseerd door gemeente Reimers- waal i.s.m. het Cal vijn College Gemeentehuis, Oude Plein 1,10.00 uur - Fietstocht voor volwassenen en/of senioren georgani seerd door gemeente Reimerswaal i.s.m. het Calvijn College Shell tankstation, 10.00 uur - Fiets tocht voor volwasse nen en/of senioren georganiseerd door gemeente Reimers waal i.s.m. het Cal vijn College Haven, vanaf 16.00 uur - Aankomst sche pen Bietentocht. Nieuw zwembad staat op de tocht door Rob Paardekam Jeroen Knols, eigenaar vakantiepark Tijl Jansen heeft de bal tijdens de jeugddag van Tovaal, dat wil door groeien naar honderd jeugdleden, foto Johan van der Heijden Jos de Wild, jeugdcommissie Tovaal REIMERSWAAL De gemeente Reimers- waal houdt vandaag, in samenwerking met het Calvijn College, een fietstocht voor volwassenen en/of se nioren. De tocht start om 10.00 uur en gaat over afstanden van 25 tot 40 kilometer. De startpunten zijn het gemeentehuis in Krui- ningen, het Calvijn Col- COES lege te Krabbendijke of het Shell tanksta tion in Rilland. Deelna me kost 2 euro per persoon, inclusief koffie/thee en brood jes en fruit onderweg. WEMELDINGE Dameskledingbeurs Kledingbeurs Het Lichtpunt houdt woensdag een da- mes(winter)kleding- beurs in Hotel Wemel- dinge. Naast kleding zijn er legpuzzels en eigentijdse decoratie- accessoires te koop. De beurs duurt van 18.30 tot 20.00 uur. KAPELLE. Bij de Scoutinggroep Ridder van der Maelstede in Kapelle zijn ze maar wat blij met hun nieuwe tent. „Die hebben we kunnen aan schaffen dankzij giften van donateurs", zegt groepsvoorzitter Jeile de Jong. „Van onze eigen middelen hadden we hem nooit kunnen beta len." Afgelopen zaterdag werd de tent, op het scoutingterrein aan het Bospad, gepresenteerd aan de donateurs. Dat zijn Kiwanis Goes-de Be velanden, Rabobank Oosterschelde en Gemeente Kapelle. De tent wordt gebruikt voor onder meer het scoutingspel, de Kapelse dag en de jaarlijkse zomerkampen, foto Johan van der Heijden tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES HEINKENSZAND KAPELLE KRABBENDIJKE KRUININHEN RILLAND YERSEKE door Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65