Delta Sport laat de zege glippen Dammers PWC zijn van de hatelijke nul af 18 SPORT Ludolf Reijntjes snelste Zeeuw Edzard van Ewijk steekt nog steeds in een uitstekende vorm Van 't Westende ligt er snel uit Weyer is een klasse apart Na een i-o-achterstand namen de Schouwenaren direct het heft in handen: 4-8. Toch stond het hal verwege i3-t3. Na rust liep Delta Sport opnieuw uit en die voor sprong hielden de Zeeuwen lang vast. Met twee doelpunten voor sprong werden echter een straf- worp en twee vrije kansen gemist. De koploper uit Den Haag profi teerde optimaal en maakte in de laatste minuut gelijk. De volgende horde voor de Zeeuwse hoofdklasser is een thuis wedstrijd tegen Dongen. Aardig detail is dat Delta Sport-trainer Jo- han van der Voorn een weerzien wacht met een aantal van zijn voormalige spelers. Van der Voorn was eerder jeugdtrainer bij Don gen. Aristos miste Orion net als vorige week een behoorlijk aantal spe lers. De bezoekers uit Best beschik ten over een harde, snelle en dyna mische ploeg, waar de Bevelandse formatie geen antwoord op had. Halverwege stond er een 7-r6 ach terstand op het scorebord. Ook na rust moest Orion een antwoord schuldig blijven. Bij afwezigheid van trainer Jaap Sinke nam de geblesseerde Nik van Dalen samen met Jean-Marie Toubiana de coaching op zich. Van Dalen, die zelf lang durig is uitgeschakeld met een schouderblessure, kijkt ondanks de nederlaag met vertrouwen naar de uitwedstrijd tegen Bergeijk vol gende week: „Dan moet er gewon nen worden." Vrouwen. Eerste klasse. EMM/Olympus - Bouwcenter Cen ten HVW 23-20: De Middelburgse ploeg lijkt geen last te hebben van de verjonging die dit seizoen is doorgevoerd. Met vijf punten uit drie wedstrijden is de ploeg van trainer Ron de Waal vol vertrou wen. „Dit is de start waar je voor af op hoopt." Het gat werd gisteren kort voor rust geslagen. De thuisploeg leid de halverwege met 12-7 en die voorsprong werd in de tweede helft niet meer verspeeld. In de wedstrijd tussen Middel burg en Bennekom werden aan beide kanten veel fouten gemaakt. Peter Schunselaar opende de score voor zijn team met een winnende doorbraak in een opsluitingspar tij, maar na nederlagen van inval ler Ad Goudzwaard en Piet Nieu- wenhuijzen stonden de Middel burgers op achterstand. Een neder laag hing in de lucht, maar toen de tegenstanders van Piet Allaart en Jan Moens in de fout gingen en Jan Flikweert uit een kansloos eindspel toch nog een punt peur de was de lucht weer opgeklaard. Captain Daaf Kasse scoorde met zijn derde winstpartij van het sei zoen het verlossende elfde punt. Fons Huybreghts redde het punt voor PWG. De Brabander was in een verloren eindspel ver zeild geraakt maar in tijdnood ver zuimde zijn tegenstander bij een 9-9 tussenstand het vonnis te vol trekken. Eerder had Ko Louwerse aan het tiende bord voor de enige Bevelandse overwinning gezorgd Ludolf Reijntjes was de snelste Zeeuw in de marathon van Am sterdam. De atleet van Delta Sport realiseerde gisteren een tijd van 2.59,49 uur. Remy Vasseur (Vlissingen, foto) moest zich tevreden stellen met een tijd van 3.00.03 uur. Emiel Flipse (Vlissingen) liep een per soonlijk record van 3.0046 uur. Op de halve marathon scherpte Wolter Vos uit Grijpskerke zijn record aan, tot r.33.05 uur. Zeeuws record voor Mesu op 5000 meter Niels Mesu heeft op de 5000 me ter het Zeeuwse record flink aan gescherpt. De uit Middelburg af komstige schaatser kwam in In zeil tot een tijd van 6.35,68 minu ten. Het oude Zeeuwse record op de 5000 meter (6.42,31) stond ook al op zijn naam. Dat reed hij een jaar geleden in Erfurt. Ook op de 500 meter kwam hij met 40,12 seconden tot een pr. Erik Boer eindigt in de achterhoede Erik Boer is bij de wereldbeker wedstrijd veldrijden in de achter hoede geëindigd. De renner uit Wolphaartsdijk werd gisteren in Valkenburg 41e bij de mannen onder 23 jaar. De overwinning ging naar Gioele Bertolini. De Ita liaan wist na de tweede ronde de leiding te nemen in deze wereld bekercross en hield stand. Tjoba speelt gelijk tegen Engeland De korfballers van Tjoba hebben zaterdag in Londen met 20-20 ge lijkgespeeld tegen de nationale ploeg van Engeland. Daarnaast boekte de equipe uit 's-Heer Hen drikskinderen een ruime overwin ning (34-25) op de landskam pioen, Trojans. Tjoba verbleef drie dagen in Lon den voor een korte trainingsstage. Voor Edzard van Ewijk eindigde het wielerseizoen mooi. Hij won onlangs het eindklassement van Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ). Zaterdag bleek Van Ewijk nog altijd in vorm. De wielrenner won de eerste wed strijd van ATB Wintercup in zijn woonplaats Wolphaartsdijk. Ook Simone Cornelise ging bij de vrouwen op dezelfde voet ver der en Franky Taelman uit Zelza- te won de spannende ontkno ping bij de categorie mannen 40+. De favorieten Danny Sleeckx (al verschillende jaren winnaar van deze competitie) en de tweeling Mick en Tim van Dijke (Wissen- kerke) waren niet van de partij- Daardoor werd het aantal kanida- ten voor de eindzege aanmerke lijk teruggebracht en konden ren ners als Edzard van Ewijk, Dick van den Berg en Marijn Vermue een hoofdrol vertolken. Dit drietal bepaalde het gezicht van de wedstrijd en uiteindelijk slaagde Van Ewijk er in om bij zijn opponenten weg te rijden om zodoende te winnen en naar de eerste plaats in de tussen stand te rijden. Van den Berg werd tweede. Bij de 40+ streden enkele cou reurs om de eerste plaats, maar Franky Taelman liet zich niet in de luren en gunde thuisrijder Kees Reijnhout de eerste plaats niet. De Belg won voor Reijn hout. Dirk Verstraatelegde be slag op de derde plaats. Judoka Sam van 't Westende is zaterdag bij zijn debuut bij de Grand Slam van Parijs in de tweede ronde uitgeschakeld. De Vlissinger verloor met een yuko van de Mongoliër Odbayar Ganbaatar, de nummer dertien van de wereld in de klasse tot 73 kilo. In de eerste ronde ronde was de Zeeuw, die 5te op de wereldrang lijst staat, nog wel te sterk voor de Portugees Jorge Fernandes. De Grand Slam van Parijs is het sterkst bezette toernooi ter we reld. Normaal wordt het toer nooi in februari afgewerkt, maar de speelhal in Parijs-Bercy werd toen verbouwd. Christianne Weyer was met de vosmerrie Absolutely Fabulous tijdens de tweedaagse dressuur- wedstrijd van de Vlaandertse Ruiters ongenaakbaar. De combi natie uit 's Heer Arendskerke won in Heinkenszand de in han dicap verreden klasse Zi en Z2. „Een leuke opsteker na drie maanden rust", vertelde Weyer. „Amper een jaar geleden reed ik Fabulous nog in Mi. In juni zijn we gestart in Zi. Dat ging wel erg hard. Tijd om een rustpauze in te lassen. Die rust heeft de merrie goed gedaan." Jeanien Zondervan (Goes) behaalde in de klasse L met de merrie Vega de overwinning. sport kort Arno Riemens van Orion (nummer 4) is op weg naar een doelpunt in de wedstrijd tegen Aristos. foto rjohan van der Heijden door Menno Kole VUSSINGEN. De handballers van Delta Sport hielden in de hoofd klasse koploper SOS-Kwieksport op een gelijkspel: 23-23. De Zeeuw se equipe leek lange tijd op een overwinning af te stevenen, maar liet de volle winst in de laatste mi nuten uit haar handen glippen. Een klasse lager kreeg SV Orion uit Heinkenszand een pak slaag van Aristos. De vrouwen van EMM won nen met 23-20 en zijn na drie wed strijden nog altijd ongeslagen. Mannen. Hoofdklasse. SOS-Kwieksport-Delta Sport 23-23: Eerste klasse. SV Orion-Aristos 16-30: In de thuiswedstrijd tegen Scores EMM/Olympus: Marieke Rie mens 7, Lisanne Heijens 5, Demi van Strydonck 3, Suzanna Coppoolse 2, Nicole Joossen 2, Lotte van Helsland 2, Martje Huijben 1, Petula Brasser 1. MIDDELBURG De Middelburgse damclub blijft na een 11-9-zege op hekkensluiter Bennekom goed meedraaien in de hoogste regio nen van de eerste klasse C. PWG 's-Gravenpolder scoorde zaterdag na twee nederlagen het eerste wed- strijdpunt: een 10-1 O-gelijkspel te gen Nijmegen. WOLPHAARTSDIJK AMSTERDAM INZELL VALKENBURG LONDEN Edzard van Ewijk gaat onbedreigd op de zege af in de ATB-wedstrijd in Wolphaartsdijk. foto Johan van der Heijden PARIJS HEINKENSZAND ROTTERDAM Gehavend Tovaal gaat ten onder De rugbyers van Tovaal trokken ondanks de afwe zigheid van een aantal ba sisspelers naar Rotterdam met het idee dat er te gen RRC 2 wel wat te ha len viel, maar een aantal zwakke momenten in de verdediging deed de Goe- senaren de das om: 33-12. Tovaal moest al aantre den zonder Alex Vlieland en trainer/speler Brian Hendry en zag binnen tien minuten ook hooker Maarten Buijs gebles seerd uitvallen. Hij werd vervangen door Brian Mulder, maar voordat de gasten aan de omzettin gen in het team gewend waren, stond het al 12-0. Daarna herpakten de Goesenaren zich. In de 25e minuut drukte Mat- thijs van Roemburg een try en bracht Sam Richel de achterstand met een conversion terug tot 12-7. Tovaal was in die fa se sterker dan de thuis ploeg en kwam op gelij ke hoogte door Rik Mar- kusse, die verrassend op dook tussen Ernst Ber- man en Remi van Oos ten: 12-12. Er kwamen kansen op een voor sprong, maar door zwak tackelwerk was het juist RRC 2 dat twee keer scoorde. Het was bij rust 26-12. Na rust werden Veron de Wild en Sjoerd van Bent- hem als verse krachten in gebracht en hadden de Goesenaren lange tijd het initiatief, maar uitein delijk besliste de thuisclub het duel met een snelle uitbraak. Eind stand: 33-12. TERNEUZEN Restant duel SSV'65 Het restant van het duel tussen Terneuzense Boys en SSV'65 in de tweede klasse van het zaterdag voetbal wordt zaterdag gespeeld. Er zijn nog 45 minuten te spelen en de Zeeuw-Vlamingen kijken tegen een 1 -0-achter- stand aan. De wedstrijd werd vorige week na een blessure van de arbiter gestaakt. De bekerwed strijd tussen Hoedekens- kerke en Terneuzense Boys zou eigenlijk komen de zaterdag worden ge speeld, maar is nu ver plaatst naar dinsdag 3 no vember (20.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62