1538* ING Everaert in bestuur van wereldvolleybalbond Volleyballers Forza hebben de smaak te pakken i Nancy van de Ven spekt portemonnee mi i SPORT 17 Gebalde vuist Doe mee aan de Leukste Amateurclub van Nederland en win 20.000 om jullie clubdroom waar te maken wachtte, dus het is fijn om het zo af te sluiten. Zo kan ik de mensen die mij steunen laten zien wat ik kan." Want aan het einde van het jaar gaan rijders, teams en spon soren evalueren en de stekken steken voor het volgende jaar. En voor een goedwillende amateur als Hage (sportinstructeur is im mers zijn professie) is dat soms zoeken. „Als rijder heb ik natuur lijk ambities, maar die moeten wel passen bij een budget zodat je ze ook kunt waarmaken." De Strandcross kan hij nu met een gerust hart op zijn cv zetten. De 23-jarige Goesenaar meldde zich in het verleden vrijwel jaar lijks voorin op het Vlissingse zand. „Maar het was eigenlijk tel kens maar in één manche. Op de een of andere manier kreeg ik het maar niet voor elkaar om twee goede manches te rijden. Nu dus wel." Hage was een constante factor („Ik heb volgens mij geen fout ge maakt") achter het geweld dat door dagwinnaar Yentel Mar tens, William Saris en vooral Mark de Reuver werd ontketend. De Reuver, bijgenaamd Calime- ro, noteerde telkens de snelste rondes, maar valpartijen voor kwamen zijn tweede winst na 2013. Hage: „Achter hen mag ik mezelf de beste amateur noe men." Met een gebalde vuist passeerde Thomas Adriaanse uit Lewedorp de finish in de regioklasse MX1/3. In de tweede manche ein digde hij als vierde, waarmee hij het dagklassement op de zesde plaats afsloot. Pieter Berkers uit Deurne werd net als vorig jaar de winnaar. Scott Smit uit Best won de eerste manche en werd na een inhaalrace in de tweede manche dagwinnaar. De 85CC werd gewonnen door Rick Elzin- ga uit Zenderen. starts. „Dat is zó belangrijk in het zand. Een goede start en vervol gens de eerste rondes tempo rij den, dat zat vandaag allemaal mee." Aan de winst, zoals in 2012, had Boot niet gedacht. „Sommige jongens hier rijden WK's en EK's, die leven hiervoor. Ik werk gewoon vijf dagen per week als hovenier, ik heb net een eigen huis waarin ik twee avonden per week klus, dan heb je ook niet al tijd tijd en zin om te trainen. Maar het is soms wel een dubbel gevoel, omdat ik weet dat ik vroe ger sneller was dan sommige rij ders." In het Vlissingse restaurant Tripel Blond, waar veel crossers zaterdagavond verzameld waren, kwam dat weer ter sprake. „En toen ging iedereen tegen elkaar opbieden. Ik zou tweehonderd euro krijgen als ik Sander voor bleef, vijftig euro als ik hem een schouderduw zou geven, twee honderd euro als ik in de top vijf zou eindigen." Van de Ven bleef Van Hooff in beide manches voor, dus dat was kassa. Met een lach: „Een duw kon ik hem niet geven, want ik lag best ver voor op hem." Een topvijfklassering was voor Neer- lands snelste vrouw op de motor en nummer drie van de wereld binnen handbereik, maar ze kon die euro's net niet bijschrijven op haar rekening. Het was een bijvangst. „Want ik heb echt lekker gereden. Vanaf februari heb ik elke dag keihard getraind en sinds deze maandag is de druk er af. Dit is een leuke afsluiting. Ik ga nu twee weken niksen en dan ga ik weer voor zichtig." Want eind novem ber wil ze ook weer hoge ogen gooien tijdens de Red Bull Knock Out op het strand van Scheven- ingen. De vierde plaats in de MX1/3 kwam voor Stefan Hage op een fijn moment. „Ik heb een moei lijk jaar gehad. Ik kwam moeilijk op gang en hal verwege kreeg ik ook nog een schouderblessu re. Het seizoen bracht niet wat ik ervan ver- Als zeventienjarige meid reed Nancy van de Ven doodleuk mee met de besten. De Vlissingse mo torcrossster werd achtste overall na een zevende en tiende plaats. Voor het prijzengeld kwam ze daarmee niet in aanmerking, maar toch kon ze de nodige eu ro's in haar jaszak steken. Diverse rijders, onder wie Mare de Reu ver, hadden weddenschappen met haar afgesloten. Het draaide om de twee strijd tussen Van de Ven en Sander van Hooff uit Oirschot. „Vorig jaar ging hij mij op het al lerlaatste mo ment voorbij in de Strandcross, omdat ik werd opgehouden door een achter blijver. Achter af hoorde ik dat teamgeno ten van Sander weddenschap pen hadden afge sloten, dat hij mij zoek zou rijden." VLISSINGEN. Michel Everaert is za terdag verkozen in het bestuur van de Europese volleybalbond CEV en de wereldvolleybalbond FIVB. Op het CEV congres in de Bul gaarse hoofdstad Sofia werd Ever aert in de eerste stemmingsronde met een ruime meerderheid aan genomen. De directeur sport van Nevobo wordt tevens voorzitter van de Europese Beachvolleybal Commissie. De uit Hulst afkomstige Michel Everaert (52 jaar) was één van de zes kandidaten die reeds in de eer ste stemmingsronde werd geko zen. Zaterdag werd ook een nieu we president gekozen: Aleksandar Boricic. De Serviër vervangt de Luxemburger André Meyer. Everaert werd samen met ze ven Europese collega's verkozen voor het bestuur van de wereldvol leybalbond FIVB. De vierjarige ter mijn gaat volgend jaar in. Forza-VC Goirle 3-2 (25-15,22-25, 25-18,13-25,15-6): Vreugde om de winst en teleurstelling over het feit dat een grotere zege mogelijk was geweest vochten na afloop om voorrang. Forza kwam er vo rig seizoen tegen Goirle in de der de divisie niet aan te pas, maar was deze keer sterker. Na winst in het derde bedrijf geloofde de thuisploeg in een rui me overwinning. Een dip haalde een streep door die rekening. In de vijfde set herpakte Forza zich. De Schouwse formatie pakte Goir le vanaf het begin bij de keel (8-3) en degradeerde de opponent tot een figurant. Atak'55 3-VVS'92 4-0 (25-17,25-8, 25-16,27-25): Geen enkele Vlissin- ger haalde zijn niveau. Eersteklas ser WS'92 werd op alle fronten af getroefd. Met drie nederlagen op zak probeerde WS'92 met veel in zet de eer te redden. Ook dat was de ploeg niet gegund. Forza 2-AVC87 1-3 (25-19, 24-26, 19-25,23-25): De koploper in de eerste klasse verloor de eerste set verrassend en kwam in de tweede en vierde set met de schrik vrij. Forza 2 was voor het eerst voltal lig, speelde vanuit een goede orga nisatie en vormde een sterk collec tief. In de vierde set ontsnapte AVC'87. De bezoekers werkten door een goede service een 23-21 achterstand weg. RVC/Libanon-WS'92 2-3 (19-25, 25-12,11-25,25-20,10-15): De Zeeuwse promotieklasser WS'92 verraste met een teamprestatie te gen de nummer twee, die telkens op achterstand werd gezet. Per soonlijke fouten en te weinig ser- vicedruk kostten WS'92 in de De volleybalsters van WS'92 boeken een knappe zege in de promotieklasse. De Zeeuwse formatie wint van Atak'55. tweede en vierde set de winst. Forza-MVC 3-2 (13-25, 21-25, 25-18,30-28,15-12): Een zege van een sterk collectief, dat mentaal sterk na twee verloren sets op toe ren kwam. Met veel servicedruk werd de angel uit de MVC-aanval gehaald. Onder aanvoering van uitblink ster Liselotte Groeneveld werd ook de vierde set met veel variatie gewonnen. In de laatste set werd een 5-1-achterstand hard werkend op het tiende punt weggewerkt. Daarna wikkelde pomotieklasser Forza af naar winst. Voltena 2-BOK 3-1 (21-25,25-20, 25-22,25-18): Sterk en overtui gend spelend leek er voor promo tieklasser BOK na winst in de eer ste set geen vuiltje aan de lucht. In het restant van het duel kreeg BOK echter te weinig vat op de op slag van Voltena. De thuisploeg sloeg in elke set met een sterke serviceserie een gat. BOK, dat in de rally's beter was, werd daar door tot de achtervolging gedwon gen. In de derde set kwam BOK van 20-10 nog sterk terug. Winst zat er echter niet in. Ardito-Next Volley 2 1-3 (24-26, 25-21,21-25,17-25): Eersteklasser Ardito was vroeg in de wedstrijd door een blessure tot omzettingen gedwongen. Nadelige gevolgen had dat niet echt. Nadat de eerste set nipt was verloren, kwam de thuisploeg in de tweede set op ge lijke hoogte. In het derde bedrijf haakte Ardito halverwege af. Ook de vierde set ging verloren. !ING4i I s Meer info: leuksteamateurclub.nl MAANDAG 19 OKTOBER 2015 STEFAN HAGE NANCY VAN DE VEN Stefan Hage prees zich gelukkig met zijn vierde plaats in de MX1/3. foto's Ruben Oreel door Peter van Kouteren VLISSINGEN. De volleyballers van Forza hebben in de tweede divisie de smaak te pakken. De Schouwse debutant boekte voor eigen pu bliek tegen VC Goirle de tweede zege op rij: 3-2. W3S. ING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61