Basketballers beleven een inktzwarte dag Waterpolosters DZK houden het hoofd koel Jeroen Hekhuis behaalt titel rapidschaken Stefan Hage rijdt eindelijk twee goede manches mm 1fc»* 16 SPORT Duizenden mensen op de been bij Strandcross in Vlissingen. BC Vlissingen-Virtus 66-71: BC Vlis singen had een goede start en nam in het eerste kwart een 18-13-voorsprong. Virtus kwam daarna terug tot 26-24, maar BC Vlissingen zette nog een keer aan ging rusten met een 37-30-voor- sprong. Na de hervatting deed de ploeg uit Werkendam er een schepje bovenop en boog de ach terstand om in een 50-56-voor- sprong. In het laatste kwart leek de wedstrijd bij 53-64 beslist, maar het slotoffensief van BC Vlis singen bracht de spanning terug: 66-68. In de laatste minuut was Virtus de gelukkigste: 66-71. Scores: Dorde Karadzic 15, Raylin Ji menez 15, Mike de Kraker 15, Amir Blokpoel 11, Benjamin Steenbeek 7, Amar van Sluijs 2 en Ivan Marzetta 1. Vrouwen BC Vlissingen nam in Sittard een io-6-voorsprong. Bumpers schakelde over op een andere ver- VLISSINGEN. De waterpolosters van DZK staan fier aan kop in de tweede klasse van het district. De Walcherse ploeg won ook de in haalwedstrijd tegen Njord 3:4-3 Njord 3 nam zaterdag snel een 2-o-voorsprong nam, maar DZK liet het er niet bij zitten, kwam be ter in de wedstrijd en sloot de eer ste periode toch met een gelijke stand af: 2-2. Er volgde een leuke, gelijkop- gaande wedstrijd. DZK kwam in de tweede periode op 3-2, maar zag de opponent hierna weer langszij komen. In de derde perio- dediging, waardoor BC Vlissingen vijf minuten niet scoorde: 13-10. In het tweede kwart ging het bij BC Vlissingen beter draaien. De rust stand was 25-26. Na de pauze over heersten de defensies en na het derde kwart stond er een 34-32 stand op het scorebord. In het be gin van het laatste kwart leed BC Vlissingen vijf keer balverlies op rij. Hierdoor liep Bumpers uit naar 48-36. Deze voorsprong ga ven de Limburgers niet meer uit handen: 52-39. BV Souburg-Vossenberg 45-47: Te gen het puntloze Vossenberg ont brak het bij BV Souburg aan scherpte. De ploeg uit Ouden bosch kon daardoor in de eerste helft een kleine 22-24-voorsprong nemen. In de tweede helft slaagde BV Souburg er niet in de bakens te verzetten. Vossenberg profiteer de van de Souburgse offday en won verrassend met 45-47. Slotoffensief van mannen BC Vlissingen levert niet het gewenste resultaat op in duel met Virtus. de had Njord de betere kansen. Bij DZK moest tot tweemaal toe ie mand met een tijdstraf naar de kant. De ploeg verdedigde echter sterk en gaf niets weg. Het werd spannend en het leek op een gelijkspel uit te draaien, maar DZK was in de laatste perio de de slimste ploeg en kwam op 4-3. De overwinning werd in de slotfase niet meer uit handen gege ven. De vierde overwinning was een feit. Duizenden men sen op de boule vard zagen gis termiddag Yen- tel Martens (MX2) en Calvin Vlaanderen (MX1/2) de belang rijkste categorieën van de Strandcross in Vlissingen win nen. De Zeeuwse rijders hielden zich knap staande in dit geweld. Hoe was de dag van Mark Boot, Nancy van de Ven en Stefan Ha- ge? Een nieuwe motor heeft Mark Boot dit seizoen geen windeie ren gelegd. De coureur uit Burgh-Haamstede had een ma chine uit 2010, maar schafte dit jaar een nieuwe aan. En dat 'beestje' heeft scherpere tanden. „Hij loopt het hele seizoen al su per", zei Boot. „En het is alleen maar mooi dat dat vandaag beves tigd wordt." Boot reed in Vlissingen naar de tweede plaats in de MX2. Het was het hoogst haalbare, oordeel de hij. Calvin Vlaanderen was in beide manches ongenaakbaar. Boot: „Ik wist vanochtend niet zo goed wat ik moest verwachten. Op de lijst stonden veel rijders met wie ik dit seizoen moeite had ze te volgen of waar ik ge woon achter zat." Maar het verschil maakte de 24-jarige Schouwse rijder in de OOST-SOUBURG. Jeroen Hekhuis is winnaar geworden van het Open Zeeuws kampioenschap rapidscha ken. De Souburgse schaker had even als Joey Grochal 5,5 punten, maar op basis van de weerstandspunten mocht hij zich tot kampioen kro nen. Hekhuis kwam in Oostburg, waar de titelstrijd werd gehouden, prima uit de startblokken en voor de pauze werd Grochal al op een nederlaag getrakteerd. Na de pau ze werd kanshebber Stefan Colijn van het bord gezet. Grochal kwam vervolgens goed weg tegen Colijn met een remise, maar hij bleef wel in de race om de titel. Zeker, toen Hekhuis zich in de zesde ronde verrassend ge noeg verslikte in Jan Hiemstra. Met de remise in de slotronde tegen clubgenoot Robin Bosters was Hekhuis zeker van de titel. Grochal kwam nog wel langszij door van Hiemstra te winnen, hij legde het echteer af op basis van de weerstandspunten. Colijn, Bosters, Hiemstra en Al- bert Vermue deelden de derde plaats. Beste jeugdspeler was Xander Joosse. Hij bleef Fardin Hematyar en Niels Schelleman een half punt je voor. Goede start is het halve werk voor Boot door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN. De Zeeuwse teams in de landelijke basketbalcompetitie slaagden er dit weekeinde niet in om een overwinning te boeken. De mannen van BC Vlissingen verloren in de eerste divisie van Virtus. De Vlissingse vrouwen leden in de tweede divisie een nederlaag bij Bumpers. Ook de vrouwen BV Sou burg trokken in de eerste klasse aan het kortste eind, tegen Vossen- berg. Bumpers-BC Vlissingen 52-39: Scores: Sheri Bos 10, Melanie Dolfing 7, Charmey Koemans 6, Anouk van Pelt 6, Romana de Ridder 4, Nanon Doeland 2, Elisa Kuipers 2 en Johanna Kuijs Murcia 2. Scores: Annemarie van der Kaaden 14, Citta Zijlma 10, Immie Pattikawa 6, Jessica Verhage 4, Natasja Koster 4, Annegret Scheers 3, Melanie Linden- berg 2 en Annabel Joziasse 2. Scores DZK: Anouk van Haaren en Lois van den Berg beiden 2. door Rudy Boogert V*'-- y.rcyy'yy MARK BOOT Mark Boot werd tweede in het dagklassement door een derde en tweede plaats in de manches. door Roeland Alders De volleyballers van Forza (links) in de aanval tegen Goirle. foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60