E-mails: Blair loog over inval in Irak leider No Surrender ^;)koopjedeal.nl) efss b> NIEUWS 5 Breeschooten, afkomstig uit Wijk bij Duurstede, is werkzaam bij Vermeulen Wegmarkeringen en heeft daardoor vaker te maken ge had met zware ongelukken. Hij aarzelt geen moment en stapt aan boord van het bootje. Hij ziet de vader, bebloed en met diverse brandwonden, in de kajuit. Diens zoon ligt zwaargewond op de grond. Overal liggen brokstukken. Samen met enkele andere men sen die te hulp schieten, haalt Breeschooten de troep rond het slachtoffer weg. De zoon is er slecht aan toe, vertelt de Gouwe naar. „Hij had een diepe been wond, uit zijn oren kwam bloed. Hersenletsel. Hij was niet meer bij." De vader is in shock. De fa milie heeft de dag ervoor de boot gekocht. „En dan gebeurt dit", roept hij. Ontploffing is vermoedelijk veroorzaakt door lekkende gasfles, of door gasvorming in de accu van de boot Breeschooten zet de motor uit, draait de kranen van de twee gas flessen dicht en mikt ze op de oever. De vader weigert mee te gaan, hij wil bij zijn zoon blijven. „'Ga niet weg, ga niet weg', riep hij tegen zijn zoon. Uiteindelijk konden we hem van de boot krij gen", aldus Breeschooten. Brandweer en ambulanceme dewerkers halen de zwaargewon de zoon van de boot, leggen hem op een brancard en proberen zijn leven vergeefs te redden. „Ze zijn zeker 25 minuten bezig geweest." Er is nog een trauma-arts bij ge komen. Breeschooten: „Een dra ma, heel triest dit." De ontploffing is vermoede lijk veroorzaakt door een lekken de gasfles, ofwel gasvorming in de accu van de boot. De klap was enorm, vertellen Jan en Corry Sluman. De slachtoffers hadden zaterdagavond de boot naast de hunne afgemeerd. Tijd om even kennis te maken, was er nog niet geweest. „We lagen nog te sla pen. Het was alsof een schip te gen onze boot botste. Hij klapte tegen de kade. Vervolgens kwa men er de glas en de brokstuk ken op het dek", zegt Jan Sluman. Corry vervolgt, met roodomran- de ogen: „Ik hoorde 'help, help'. Ik heb m'n jas en schoenen aange trokken om te kijken wat we kon den doen." Verscheidene omstan ders en brandweerlieden waren toen al bezig met hulpverlening. Een memo van het Witte Huis, ge vonden in geheime e-mails van Hillary Clinton, knakt het toch al besmeurde imago van Blair. De man die namens Labour tien jaar lang premier was van Groot-Brit- tannië (van 1997 tot 2007) werd al uitgemaakt voor praatjesmaker en zakkenvuller, nu staat hij ook te boek als leugenaar. Het memo van 28 maart 2002, dit weekeinde ont huld door de Britse Daily Mail, is van Colin Powell, in 2002 de Ame rikaanse minister van Buitenland se Zaken. Hij meldt Bush dat Blair onvoorwaardelijke steun heeft toe gezegd in een oorlog tegen Sad dam Hoessein in Irak. 'Groot-Brit- tannië zal ons volgen', aldus Po well, een jaar voor de invasie. Niet alleen de onvoorwaardelij ke steun zet Blair in een kwaad Tony Blair werd al uitgemaakt voor zakkenvuller en praatjesmaker, nu ook voor leugenaar daglicht. De toenmalige premier belooft Bush ook voluit te lob byen voor de invasie. Daarmee le vert het memo voor het eerst het bewijs dat Blair parlement en kie zers heeft voorgelogen. Hij hamer de er toentertijd op dat hij geen oorlog wilde maar op zoek was naar een diplomatieke oplossing. Het Witte Huis kreeg echter de verzekering dat hij het volk zou overtuigen van de noodzaak van een invasie. Blair kreeg van Bush voor zijn loyaliteit ook iets terug: de Amerikaan prees de Britse pre mier bij een bezoek kort daarop aan Washington de hemel inals 'gelijke partner in een speciale re latie' met de VS. vrij wegens gebrek aan bewijs. Wat zich woensdag in Hooge Zwaluwe heeft afgespeeld, is nog onduidelijk. Behalve de twee do den vielen twee gewonden, die de politie inmiddels officieel als verdachten heeft aangemerkt. Het gaat om een 39-jarige Belg die woensdag gewond was ach tergelaten bij een ziekenhuis in Oosterhout, en een 46-jarige man die tezelfdertijd met schot wonden op straat lag in Breda. Mogelijk is ook hij een Belg. Of de mannen moeten wor den gerekend tot de daders die Dalfour en Nadzak hebben omge bracht of dat zij juist behoorden tot hun groep, is nog mistig. Politie en justitie maken zich al jaren zorgen om spanningen tussen motorclubs als No Surren der, Satudarah, de Hells Angels en de Bandidos. Eerstgenoemde drie clubs hebben zich recent fors uitgebreid. De Bandidos, af delingen over de hele wereld én gehaat door de Hells Angels, zijn voor het eerst in Nederland ac tief. Binnen de clubs zijn boven dien machtsstrijden gaande. Dalfours dood hoeft niet het gevolg te zijn van geweld gerela teerd aan de motorwereld. Met zijn staat van dienst, én die van Nadzak, is het goed mogelijk dat de fatale ruzie voortkwam uit een ripdeal waarmee zijn club niets heeft te maken. Toch kun nen de moorden spanning doen oplopen. No Surrender zal zeer benieuwd zijn naar de daders. Opsporingsdiensten houden de bewegingen nauw in de gaten. DAGAANBIEDINGEN VAN 19 OKTOBER -74% 49,95 Nu slechts 12,95 Nu slechts 14,95 MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Drama op boot dag na aankoop Het lichaam van de overleden Hengeloër wordt van boord getakeld, foto Rens de Haan/112HM.nl door Hans van Zon Wat velen al jaren vermoedden staat zwart op wit: in 2002, een jaar voor de invasie in Irak, stemde Tony Blair al onvoorwaardelijk in met de aanvalsplannen van George Bush jr. In de 'bloeddeal' zegt de toenmalige Britse premier toe zich sterk te maken voor de oorlog. 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit 1 bestelling - 2 stuks Adviesprijs Korting U bespaart: 74% €37,- Figuurcorrigerend shirt voor mannen Stimuleert de bloedsomloop en breekt overtollig vet af Corrigeert, ondersteunt en traint de buikspieren Direct een plattere buik Ontzettend comfortabel; rekbare en hypo-allergene stof Adviesprijs Korting U bespaart: 49,95 70% €35,- BESTELLEN Met gemak veilig shoppen DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL ij) NIET TEVREDEN? GEL0 TERUG! J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5