FC Dauwendaele rekent af met Temeuzense Boys 'Volgens mij is dit de allereerste keer dat ik met mijn hoofd scoor' Zware blessure Dek overschaduwt zege VCK tegen Dosko om in een 4-2-overwinning SPORT 13 FC Dauwendaele-Terneuzense Boys 5-1: Een verre van compleet Dau wendaele kwam na een half uur via een lob van Stefan Joosse, na een uitgespeelde aanval, op voor sprong. Kees Duitemeijer kopte daarna een bal achter zijn eigen doelman en dat betekende de 2-0 bij rust. Uit een door scheidsrech ter Harry Koster terecht toegeken de strafschop tekende Maarten van Vooren in de tweede helft voor de derde goal en daarna deed Maarten van Hecke namens Ter- neuzense Boys iets terug (3-1). Uiteindelijk liep Dauwendaele nog uit naar de ruime overwin ning. Eerst maakte Joosse zijn tweede goal en daarna bepaalde Guus Toornstra met een prachtige boogbal de eindstand op 5-1. GPC Vlissingen-Zaamslag 1-0: Het duel tussen de ploegen van de trai ners Karl Vergouwen en Hubert van den Hemel ontaardde in een tactisch steekspel. „Het was echt zo'n duel van 'degene die als eer ste scoort die wint'", sprak de win nende trainer Vergouwen na af loop. Beide ploegen hadden in hun doelmannen de sterkste troef, want Max Leijer (GPC) en Guido Vinke stonden goed te kee pen. In de 76e minuut kroonde Okan Baskos zich tot matchwin- naar. Hij werd na goed positiespel aangespeeld in het strafschopge bied, kapte zichzelf vrij en schoot in de korte hoek raak. FC Axel-De Meeuwen 3-0: De zesde overwinning van het seizoen le verde de ongeslagen koploper ook meteen de eerste-periodetitel op. De Meeuwen had weinig in te brengen. FC Axel kwam na ruim een half uur op voorsprong door Bart Rijckaert, waarna Dennis le Feber er kort na rust 2-0 van maak te. In de slotminuut verzorgde Marco Plasschaert het slotak koord: 3-0. SSV'65-MZC'11 0-0: De thuisploeg had het duel binnen vijf minuten al kunnen beslissen, maar een in zet werd van de lijn gehaald en daarna kwam Bas Biesterbosch al leen voor doelman Jurgen Schoen makers ook niet tot scoren. Het duel bloedde vervolgens niet dood, maar de defensies inclusief de doelmannen Schoenmakers en Luuk van Gilst waren heer en meester. Bij MZC'11 viel Sven Heij- boer voor rust uit met een blessu re en werd debutant Jesse van der Linden de beste man van het veld. Nieuwdorp-Oostkapelle 3-0: In de openingsfase kreeg eerst Martijn de Goffau een kans voor Nieuw- dorp en vond vervolgens Arjen Pattenier Nieuwdorp-doelman Ruud la Grand op zijn weg. In de negentiende minuut zette Janick van As een aanval op, kaatste met Niels Mulder en schoot de bal langs doelman Karim Ben Sellam: 1-0. Een minuut later kreeg Oost- kapelle-speler Jidde Rotte bij en opstootje direct rood en moesten de bezoekers met z'n tienen ver der. Kansen voor Pattenier en Ar jan Franse leverden vervolgens niet de 1-1 of 0-2 op. Direct na de pauze was Janick van As met een volley gevaarlijk, maar daarna duurde het lang voor dat Nieuwdorp het duel besliste. In de 88e minuut rook Oostkapel- le, nadat doelman Ben Sellam een vrije trap het strafschopgebied in schoot, met een bal op de paal aan de 1-1. Uit de daaropvolgende counter verscheen Stefan van de Klooster vrij voor de doelman en hij maakte koel de 2-0. Drie minu ten in blessuretijd kopte Jean-Paul van As ook nog de 3-0 binnen. Moegestreden liep Al- faro Pentury na de 4-2- overwinning tegen Dos ko het veld af. Hij maak te voor het eerst dit sei zoen de negentig minu ten vol. De van De Meeuwen overgekomen middenvelder moet nor maliter Thomas Ragut voor zich dulden op de 'zes-positie'. Ragut raak te vorige week in het uitduel met Deso gebles seerd en staat minimaal vier weken buitenspel. „Dat is natuurlijk sneu voor Thomas, maar het biedt kansen voor mij." Pentury, die samen met Salim Ben Sellam en Etienne Mallie het mid denveld vormde, nam in het duel met Dosko de belangrijke 2-2 voor zijn rekening. Op aange ven van Abdoe Abdenbi kopte hij vanaf een me ter of acht raak. „Ik kom niet vaak in de zestien van de tegen stander en scoor al hele maal niet vaak. Dat ik het ook nog met mijn hoofd doe, is helemaal bijzonder. Koppen is niet mijn specialiteit. Volgens mij is dit de eer ste keer dat ik met mijn hoofd scoor." Alfaro Pentury was min der tevreden over het spel van Vlissingen. „We hadden niet de con trole op het midden veld. Dat vroeg om een tactische aanpassing." Toch kon hij met een goed gevoel terugkijken op het duel. „Deze spe lers geloven altijd in el kaar. We weten wat we kunnen en raakten daar door ook vandaag niet in paniek. De overwin ning en mijn doelpunt zorgen voor een lekker gevoel." Krabbendijke-Arnemuiden 1-3: Ma rinus Baas bleek een plaaggeest voor Krabbendijke. Voor rust druk te hij met twee goals, waarvan de laatste via de rug van een Krabben- dijke-speler, zijn stempel op het duel. Uit een corner van Armin de Bat kopte Elco Jansen de thuis ploeg na de pauze weer terug in het duel. Eén minuut nadat Krab bendijke in de slotfase achterin één op één was gaan spelen, zorg de Baas voor de 1-3. Serooskerke-Walcheren 1-0: Voor rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd en kopte Alex Jobse (Serooskerke) op de paal. In de 52e minuut viel de beslissing toen Maikel Simonse uit een voorzet van Roy Koole de bal binnen tik te. Walcheren bëeindigde het duel, na twee keer geel voor Bob Notebaart, met tien man. Kapelle-Yerseke 1-3: Na een kwar tier opende Arjen de Koeijer de score, maar een minuut later stond het via Lennart van Wallen burg alweer 1-1. Daarna kregen bei de teams nog wat kansen. In de vijftigste minuut vloog een corner van Urvin van Hekelen in één keer binnen. Een vrije trap van Van Hekelen werd daarna door heel Kapelle gemist, waarna Arjan Dingemanse voor 1-3 kon zorgen. Jong Ambon-Domburg 2-1: Na een prima aanval tekende Rudley St. Jago na twintig minuten voor de 1-0. Daarna hield Domburg-doel man Jacco Leijdekkers zijn ploeg in de race. Uit het niets, nadat Jong Ambon tevergeefs op een fluitsignaal van scheidsrechter De Jong wachtte, maakte Wouter de Visser vlak voor rust de 1-1. Na rust ging Jong Ambon op zoek naar de zege. Die kwam er toen Björn Langeveld na een mooie aan val wist te scoren. Een kwartier voor tijd kreeg St. Jago, nadat Mi chel Bernard aan zijn haar trok en hij daar met een elleboogstoot op reageerde, nog direct rood. Veere-MZVC 2-0: Met name voor rust kreeg MZVC, dat al na twee minuten de eerste mogelijkheid had, de nodige kansen. In de 41e minuut was het raak voor Veere. Uit een vrije trap van Ruben de Looff werkte Roy Louwerse in de rebound de 1-0 binnen. Na rust drukte Veere MZVC wat meer te rug. Een strak schot van de debute rende A-junior Dirk Noordmans betekende de beslissing: 2-0. VCK-Nieuwland 4-0: Een zware knieblessure van Merijn Dek, hal verwege de eerste helft, overscha duwde de Koudekerkse zege. In de 42e minuut volleerde Stefan Wielemaker VCK naar de 1-0. Na rust was VCK duidelijk de betere ploeg. Jesper Harinck scoorde op aangeven van Julian Vermeulen 2-0, de amper een minuut daar voor ingevallen Jasper Lampert schoot van buiten het strafschop gebied de 3-0 binnen en in de 86e minuut trof ook Vermeulen nog doel. 's-Heer Arendskerke-Kruiningen 0-1: Een zwaarbevochten zege voor Kruiningen. Voor rust kreeg 's-Heer Arendskerke de nodige kansen en raakte Michiel Bouw man de lat. Na de hervatting wa ren de kansen wat spaarzamer. Een licht duwtje in het strafschop gebied van Arendskerke was voor arbiter Jan Marinissen de aanlei ding tot een penalty. Vanaf de stip besliste Lars Steendijk het duel. MAANDAG 19 OKTOBER 2015 door Klaas Verspoor VLISSINGEN. Temeuzense Boys ging in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal zwaar onderuit. De ploeg van trainer Diederik Hiensch verloor met 5-1 van FC Dauwendae le. Zaamslag ging in een tactisch steekspel ten onder tegen GPC Vlis- singen: 1-0. Koploper FC Axel won van De Meeuwen (3-0) en pakte zo de eerste-periodetitel. Terneuzense Boys staat nu elfde en scoorde in de eerste zes duels pas zes keer. Alleen nummer dertien Zwaluwe scoorde minder vaak. De Brabanders staan op vijf goals. de langste adem door Klaas Verspoor VLISSINGEN. Veere verschafte zich in de derde klasse A wat lucht door een 2-0-zege op hekkenslui ter MZVC. Koploper Arnemuiden won door drie goals van Marinus Baas met 3-1 bij Krabbendijke en is dichtbij het winnen van de eer ste-periodetitel. Serooskerke sloot de topper tegen Walcheren win nend af (1-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57