Meteen chocomelk en rijsttaart Nieuwe trainer schrikt zich kapot tijdens duel met Sportlust'46:1-3 SPORT 11 Voormalige topklasser gaat op eigen veld weer hard onderuit. Na zeven duels staat de teller nog altijd op slechts vier punten. Als de resultaten in Hoek om te huilen zijn, is het cynisme nooit ver weg. Dat bleek ook zaterdag weer tijdens een be droevende eerste helft tegen Sportlust'46. „Die Ruud Pen- nings was zo slecht nog niet.ver wees een sponsor met een knipoog naar de onlangs ontslagen trainer. Zijn opvolger Jannes Tant schrok zich bij zijn debuut bij de hoofdklasser ka pot en mag de komende tijd proberen de scherven te lijmen van wat ooit een ingespeeld elftal was. Zoveel is er toch niet veranderd, hoorde je de afgelopen maanden vaak in Hoek. „Mensen vergissen zich daar in", zei Reguillo Vandepitte zaterdag. „Onze kracht was altijd dat we een sterk defensief blok neer konden zet ten en van daaruit gingen voetballen. Maar achterin zijn we Fabian Wilson kwijtgeraakt door een blessure en Gert-Jan van Leiden en Thomas van den Houten zijn vertrokken. Dat wa ren de afgelopen seizoenen allemaal basisspelers. Daar zijn wel andere jon gens voor terug gekomen, maar het kost tijd om ingespeeld te raken." Dat ingespeeld raken gaat lekkerder als je eens een wedstrijdje wint. Voor Hoek is dat dit seizoen te vaak een on mogelijke opgave. Pennings verloor drie van de eerste vier competitiewed strijden en sneuvelde, Kyle Doesburg bezorgde interim-trainer Jacky Lam bert vervolgens met twee flitsen een zege op ASWH (2-1). Vorige week te gen Rijnvogels (2-0-verlies) was het echter weer huilen met de pet op en zaterdag bereikte Hoek een nieuw dieptepunt. Op eigen veld met 1-3 ver liezen van een ploeg die alle zes voor gaande duels had verloren en op eigen kracht nog niet had gescoord, dat mag je beschamend noemen. „Van de eerste helft ben ik echt ge schrokken", bekende Tant. „Het was dramatisch, niet om aan te zien. Dit slaat nergens op, heb ik in de rust aan gegeven. Geen rust, geen initiatief, ik zag bange spelers." De trainer had in zijn eerste werkweek geprobeerd het vertrouwen op te krikken en speelde in op de mentaliteit van zijn spelers. Tant: „Ze moesten initiatief nemen, lef tonen. Durven voetballen dus. Daar heb ik in de eerste helft niets van gezien. Scherp verdedigen was er ook niet bij, we liepen steeds achteruit. Dat zit er een beetje ingebakken, maar dat moet eruit." Gretigheid Het eerste gevaar kwam zaterdag nog wel van Hoek (volley Giovanni Siereveld), maar de ploeg speelde veel te onrustig en liep zichzelf voorbij. Scherpte, automatismen, gretigheid, gogme; het viel allemaal niet te ont dekken bij Hoek. De zoveelste tik van het seizoen werd na een kwartier uit gedeeld door Mitch van der Vlist. De spits ging alleen op Jordi de Jonghe af en verschalkte de doelman met een lis tig stiftballetje (0-1). Hoek zwalkte ook daarna verder, waarbij een paar spelers flink door de mand vielen. Mickenson de Pessemier speelde dramatisch en werd halverwege gewis seld, rechtsback Renzo Roemeratoe zag de ene na de andere speler van Sportlust'46 uit zijn rug opduiken. Bij de thuisclub kwam iedereen een stap je te laat, het regende slappe ballen en foute passes. De chemie is ver te zoe ken bij Hoek, het team hangt als los zand aan elkaar. Halverwege zorgde Vandepitte voor een positieve impuls en ook Rahim Abdul viel gretig in. Het stond toen al 0-3, omdat De Jong he bij een vrije trap verkeerd gokte en zich met een simpele trap liet passe ren. Abdul knalde een kwartier voor tijd nog wel de 1-3 binnen, maar het was niet meer dan een veel te klein pleistertje op een stinkende wond. Want komt dit Hoek er nog wel bo venop? Iedereen kan steeds blijven roe pen dat het wel goed komt, maar voor lopig is de voormalige topklasser niet meer dan een degradatiekandidaat. Sommige spelers zijn, zelfs als ze als invaller maar een half uur mee hoe ven te doen, niet vooruit te branden. Het is één grote slappe hap bij Hoek KARAKTERISTIEK maar Tant moet op korte termijn voor resultaten zorgen om Hoek weg te krij gen van de onderste plaatsen. „De eerste helft was ook voor mij héél teleurstellend", zei de coach. „We gaan verder werken op basis van wat we na rust hebben laten zien." Te be ginnen zaterdag, in het bekerduel met FC Dauwendaele. Treedt Tant dan 'Het was niet om aan te zien' met zijn sterkste ploeg aan? „Ik heb nog geen sterkste ploeg. Daar ken ik de jongens nog niet goed genoeg voor." De kans is aanwezig dat Brian Meulmeester een kans krijgt. De doel man staat te trappelen. Tant: „Ik heb twee heel goede keepers. Dat heb ik ook aangegeven aan Brian. Misschien keept hij zaterdag wel." Ibrahim Eryürük mocht zaterdag einde lijk weer eens een keer in de basis star ten bij Hoek. „En dan spelen we zo slecht", zei de Terneuzenaar. „We hebben het zelf weer verpest." Toch, zo zegt Eryürük, komt het goed met Hoek. „Zeker weten. De nieu we trainer heeft in zijn eerste week een goede indruk achterge laten. Hij is duidelijk en kan zijn visie goed overbrengen. Alleen heeft deze trainer wel tijd nodig. In één week draai je dit niet om." De spelers hebben alle maal de opdracht ge kregen zelf een hart slagmeter aan te schaf fen, om te dragen tij dens de trainingen. „Binnenkort komt er iemand om een condi tietest af te nemen", vertelde Birgen Mar tens. „De trainer wil ook dat we na een wedstrijd meteen een halve liter chocolade melk drinken en rijst taart eten, om het her stel te bevorderen. Dat moet meteen na een wedstrijd al begin nen." Volgens Martens heeft Hoek een over winning nodig, meer niet. „Dan zijn we mis schien vertrokken. Sommige jongens zijn nu bang om de bal te vragen, we spelen ver krampt. Als de automa tismen terugkomen, moet het gaan lopen." MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Beschamende nederlaag Hoek bij debuut Tant door Barry van der Hooft Jannes Tant kende zaterdag een waarde loos debuut bij Hoek. Hoek-Sportlust'46 1-3 (0-2). 16. Mitch van der Vlist 0-1,44. Sercan Kurdal 0-2, 61. Robin Demeijer 0-3, 77. Rahim Abdul 1-3. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leerdam). Gele kaart: Renzo Roemera toe (Hoek). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roemera toe, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Mickenson de Pessemier (46. Reguillo Vandepitte); Birgen Martens, Ibrahim Eryürük (68. Rahim Abdul), Thomas van Renterghem; Nick de Groote, Sam de Munter (57. Guillaume Clinckemail- lie) en Kyle Doesburg. Ibrahim Eryürük (rechts) gaat het duel aan met Robin Demeijer. De Terneuzenaar werd na 68 minuten ge wisseld. foto Ronald den Dekker Jannes Tant -» v - ibiliAli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55