Ruin Zamacho Z steelt de show bij dressuur Biljartderby is een zenuwslopend duel Maira Burggraaffis belangrijk SPORT 19 Hockeysters maken tegen Olympia een achterstand van 3-0 ongedaan en komen terug tot 3-3. Rapide had in de derde klasse geen kind aan hekkensluiter Evergreen. De Hulster ploeg won met 1-8. De mannen van Olympia gingen in de derde klas se onderuit tegen Spijkenisse (3-5). Evergreen-Rapide 1-8: Een vinni ge start leverde Rapide binnen vijf minuten een treffer op van Laurien Cleijman. Daarna duur de het tot in de slotfase van de eerste helft voordat Rapide het verschil maakte door doelpunten van Tatsjana van den Eynde (2x) en Leonie de Bruijne. Na rust scoorden Tatsjana van den Eyn de, Stepanie Beaart-Van Haperen en Eva d'Hooghe. Olympia-Walcheren 3-3: Kort na de doelwisseling leek er geen vuiltje aan de lucht voor het energieke Olympia. Een niet scherp spelend Walcheren moest met lede ogen toezien hoe de thuisploeg naar 3-0 uitliep door treffers van Saskia Haayer, Gwen Kolijn (strafcornervariant) en Sophie Verbraeken. Daarna strafte Walcheren balverlies van Olympia af en scoorde Maira Burggraaff 3-1. Een alles of niets spelend Walcheren ontwikkelde heel veel druk en zag dat be loond worden met een gelijk spel. Lotte Schoonderwoerd zorg de voor 3-2 en in de slotsecon den tekende Maira Burggraaff via een strafbal voor 3-3. Walche ren had weinig goeds over voor de arbitrage. Met name de twee afgekeurde treffers in de tweede helft werden door de bezoek sters niet in dank afgenomen. Ypenburg-HSD 4-1: HSD had met name veel moeite met het water veld. De balcontrole liet door die ondergrond te wensen over en op basis van dat gegeven kwam HSD tekort tegen het hooggeklas- seerde Ypenburg. Die ploeg nam voor de pauze een voorsprong van 2-0 en liet zelfs na rust 3-0 noteren. Uit een strafcorner scoorde Veerle Kleppe met een fraai schot in de hoek 3-1. Ypen burg hield een groot veldover- wicht en kreeg diverse kansen, maar kwam nog slechts één keer tot scoren toe. Dat was mede voor HSD te danken aan het zeer goede keeperswerk van jeugdige B-juniore Esabeau Louwerse. ~W" ill Huybrechts (Drunen) 1 schreef zaterdagavond in I Nieuw- en Sint Joosland met I de imposante ruin Eventz Za macho Z de Grand Prix Kür van It's All Dressage op haar naam. Met de hengst Eventz-Enzos Arm ani was Huybrechts ook nog de beste in de finale van de klasse ZZ-Licht. In de Grand Prix finale Kür op muziek, waarin de verschillen klein waren en het niveau hoog, reed Jill Huybregts - met bijzon der hoogtepunten in de piaffes en passage - de relaxte Eventz Za- mach naar 72,10 procent. „Ik was heel blij hoe Zamacho liep. Hij was heel ontspannen en los in de hand. Bij het losrijden wil hij nog wel eens heftig reageren, maar in de ring staat hij er altijd", vertelde Jill Huybregts naderhand. „Het is een heel fijn paard. Toen ik over stapte van de pony's naar de paar den kreeg ik hem als vierjarige van mijn ouders. Hij was zadel mak, maar kon verder niets. Ik heb hem zelf opgeleid en in de klasse B uitgebracht. Hij is nu elf, loopt Grand Prix internationaal en heeft in de klasse U25 (wedstrij den voor ruiters tot vijfentwintig jaar) al veel gewonnen. Maar dan rijd ik tegen leeftijdsgenoten. Hier tref je andere tegenstanders, op een mooi nieuw concours met in ternationale uitstraling. Het was een goede test om te weten hoe ver je staat." Jessica Nijpjes won met Balorig Z in de categorie ZZ-zwaar alles wat er te winnen was. Met de ze ge (70,00 procent) in de finale van de Kür op muziek zette de combi natie uit Sint Laurens gisteren de kers op de taart. Super Na het NK, begin augustus, heb ik Balorig bewust thuis gehou den om door te trainen voor de overstap naar de lichte tour (Prix Sint Georges). Dit weekeinde pak ten we de draad weer op en hij 'Bij het losrijden wil hij nog wel eens heftig reageren, maar in de ring staat hij er altijd' liep super", zei Jessica Nijpjes. „Daar ben ik erg blij mee. Balorig kwam bij ons op stal als een pro- bleempaard. Het vertrouwen en respect waren volledig zoek. Nu kan je hem volledig vertrouwen. We vormen nu een combinatie. En de groei is er nog niet uit." Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland liep met de vosruin De Kroo's Vip naar het zilver. „Ik ben super tevreden. De ontspanning was er en mijn paard deed wat ik vroeg. Het was gewoon goed." Evenals Jessica Nijpjes was Jon- na Schelstraete een klasse apart. De Brabantse amazone zegevierde in alle rubrieken, waaraan ze mee deed. Ze sloot de succesreeks in af met een overwinning in de finale Lichte tour. Met de ruin Cupido kwam ze tot een score van 75,175 procent. Stephanie de Frel werd in deze finale tweede. De amazone uit Koewacht behaalde met de ruin Carstenwaard 73,050 procent. Zoe de Booij uit Axel won met de ruin Wodan de kleine finale lich te Tour (67,24 procent). Dit had ik niet verwacht. Een beter de buut in de Prix Sint Georges kan ik me niet wensen." Hockeysters van HSD hebben het erg lastig tegen het hooggeklasseerde Ypenburg. Het was in 's Lands Wel varen het weekeinde van de huisderby's. Vrijdag won 3BSD Hy- drozorg in de vierde divisie drie banden van 'huisgenoot' Zandee Kloetinge, zaterdag speelden in de zelfde klasse Jacobs Mannenmode en 's Lands Welvaren 2 tegen el kaar gelijk en gisteren won in de kadercompetitie het team van 's Lands Welvaren 1 van het tweede team. In Istanboel werd Jean Paul de Bruijn in de achtste finales van het wereldbekertoernooi uitge schakeld door de Belg Roland For- thomme. Desondanks schuift De Bruijn twee plaatsjes op op de wereld ranglijst. Hij gaat van de vijftien de naar de dertiende plaats en heeft nu 149 punten. Het verschil met de nummer twaalf, de Vietna mees Tran, bedraagt slechts drie punten. De Zweed Torbjörn Blomdahl, waarvan De Bruijn in de eerste ronde won, blijft leider op de rang lijst. De zege in Istanboel ging naar thuisspeler Murat Naci Coklu. Derde divisie. The Friends/Ad's ca tering - De Stene Brug 4-4: Moes ten vader en zoon Wim en Joey de Kok vorige week hun team in de steek laten met verliespartijen, nu waren de rollen omgedraaid. Wim de Kok won royaal van Ver- meiren en Joey de Kok walste met 22-35 over de Belgische jeugdkam pioen Jul van Aperen heen. De co me-back van Arjo Hollestelle ver liep niet naar wens, hij verloor kansloos. Ook Ad Menheere ging onderuit. Vaste waarde Rinus Kramer faalde dit keer opzichtig en kreeg een pak slaag te verwerken, net als zijn kopman André Karelse. Rinus Rijk verloor, ook al was het nipt. Alfred van den Dries won als eni ge van zijn team. 3BSD Hydrozorg-Zandee Kloetinge 6-2: De thuisploeg was de betere. Philip van der Male versloeg Piet Verschure, die zijn eerste wed strijd van het seizoen speelde en duidelijk ritme miste. Peter de Winter en Piet Kox wonnen roy aal hun partij. Voor de 'bezoekers' won alleen de sterk de spelende Daan Weststrate en werd met 0.675 moyenne man van de match. Jacobs Mannenmode 2 - 's Lands Welvaren 2 4-4: In de huisderby werden de punten netjes gedeeld, al zag het daar voor de pauze niet naar uit. Willem Smid en Nico Peeters wonnen voor de 'bezoe kers' en zetten de 0-4 op het bord. Na de pauze trokken Ellen Rie- mens en Jurgen Bruggeman de stand weer gelijk. Kader, 's Lands Welvaren 1 - 's Lands Welvaren 2 6-2: Voor de pau ze was de derby in het kader een zenuwslopend duel. Het was span nend tot de laatste carambole. Peter de Bree speelde gelijk tegen Sjoerd Breas en Jaap van der Weij- de tegen Jos Breas. De Bree maak te in de nabeurt met 43 gelijk. Na de pauze regeerde het eerste team via Jaap Cijsouw en Jan Goud zwaard, die respectievelijk Phuc Nguyen en Pierre van den Berg versloegen. Het experimentele gewestelijk kampioenschap libre vijfde klasse - er werd op handicap gespeeld - werd gewonnen door Remco Kooien uit Bergen op Zoom. To- nia Braat van BV Avontuur werd tweede, Sandra van den Berg uit Hansweert eindigde als vierde en Leo Hakbijl uit Zierikzee werd laatste. Noch de deelnemers noch de organisatie vonden het experi ment voor herhaling vatbaar. MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Walcheren toont veel karakter door Peter Snelders VLISSINGEN Walcheren toonde ka rakter bij Olympia in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen. Het werkte een achterstand van 0-3 weg en speel de nog gelijk. HSD moest in de vierde klasse met 4-1 buigen bij Ypenburg, de nummer twee van de ranglijst in de vierde klasse. Toch speelde HSD heel behoorlijk in dit duel. Derde klasse. Vierde klasse. door Lucien Roelandt Jill Huybregts, amazone door Joop van den Oudenhoven Veilingzicht-De Bevelanders 6-2: Vierde divisie. Jill Huybrechts won op het dressuurconcours in Nieuw- en Sint Joosland met de ruin Eventz Zamacho Z de hoofdru briefoto k. Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47