538* ING Everaert in bestuur van wereldvolleybalbond Stevo gooit na eerste set schroom van zich af Nancy van de Ven spekt portemonnee SPORT 17 Gebalde vuist Doe mee aan de Leukste Amateurclub van Nederland en win 20.000 om jullie V clubdroom waar te maken VLISSINGEN. Michel Everaert is za terdag verkozen in het bestuur van de Europese volleybalbond CEV en de wereldvolleybalbond FIVB. Op het CEV congres in de Bul gaarse hoofdstad Sofia werd Ever aert in de eerste stemmingsronde met een ruime meerderheid aan genomen. De directeur sport van Nevobo wordt tevens voorzitter van de Europese Beachvolleybal Commissie. De uit Hulst afkomstige Michel Everaert (52 jaar) was één van de zes kandidaten die reeds in de eer ste stemmingsronde werd geko zen. Zaterdag werd ook een nieu we president gekozen: Aleksandar Boricic. De Serviër vervangt de Luxemburger André Meyer. Everaert werd samen met ze ven Europese collega's verkozen voor het bestuur van de wereldvol leybalbond FIVB. De vierjarige ter mijn gaat volgend jaar in. Stevo-Sliedrecht Sport 4 3-1 (22-25, 26-24,25-19,25-23): Een uitsteken de wedstrijd van de Stevo-man- nen die een mix van talentvolle jeugd en routine troffen. De bezoe kers beschikten over een goede spelverdeler. Hij bediende zijn aanvallers op maat. Dat resulteer de in de eerste set in winst voor de Zuid-Hollanders. Het Axelse antwoord op dat aanvallend ge weld was een veel lastiger opslag. „Onze service was bij tijd en wijle schitterend", glunderde trainer Guido de Beule. De passer/loper van Sliedrecht bezweek naarmate de wedstrijd vorderde onder de servicedruk, waardoor de bezoe kers tot voorspelbare aanvallen werden gedwongen. Daar hadden de in verdedigend opzicht weer sterk spelende Axelaars minder moeite mee. „We waren in de eer ste set onbewust iets te lief', zei De Beule, verwijzend naar het ont zag voor de gasten. „We hebben als nieuwkomer in deze klasse niks te verliezen en moeten erin kletsen. Zeker thuis." Naarmate de wedstrijd vorder de ging dat Stevo steeds beter af. De thuisploeg gooide alle schroom van zich af, werkte in de slotfase van de tweede set een set- punt weg (23-24) en kwam door winst met 26-24 op gelijke hoogte. Na een ruime zege in de derde set vroeg de trainer om direct een gat te slaan en Sliedrecht Sport tot de achtervolging te dwingen. Het pakte heel anders uit. De bezoe kers sloegen al vroeg een gaatje en wisten tot 21-23 een nipte marge te behouden. Met veel vechtlust 'We hebben als nieuwkomer in deze klasse niks te verliezen en moeten erin kletsen' overtrof Stevo zichzelf en werd de winst door vier punten op rij vei liggesteld. Stevo 2-Voko 3 0-4 (19-25,19-25, 13-25,26-28): Een kansloze neder laag voor de Zeeuws-Vlaamse mannenploeg, die voor eigen pu bliek in Zuiddorpe alleen in de vierde set dicht bij winst was. In de eerste drie sets was er sprake van eenrichtingsverkeer. Voko ser veerde en viel aan, eersteklasser Stevo 2 incasseerde vooral en sprokkelde in drie sets niet meer dan 51 punten bij elkaar. In het streven om de eer te redden wer den in de laatste set de mouwen opgestroopt. Stevo 2 was dicht bij succes, maar moest in de slotfase de winst voor de vierde keer op rij aan de bezoekers laten. Stevo 2-ODI 2 3-2 (17-25,18-25, 25-16,25-16,15-2): Een wedstrijd met twee gezichten. De Axelse vrouwen speelden aanvankelijk heel gespannen. Dat leidde tot rommelig spel, zonder gevaar te stichten. Stevo kreeg daarvoor in de eerste twee sets de rekening ge presenteerd. Mentaal sterk kwam in de derde set de ommekeer. Met een gewijzigde opstelling en meer servicedruk werd het initiatief ge nomen. Met meer rust in de gele deren vond eersteklasser Stevo zijn draai. De thuisploeg was met veel tactische ballen succesvol, kwam door twee ruime setzeges op rij op gelijke hoogte en was in de beslissende set beter dan de te genstander. Een ontketend Stevo 2 walste over ODI heen: 15-2. starts. „Dat is zó belangrijk in het zand. Een goede start en vervol gens de eerste rondes tempo rij den, dat zat vandaag allemaal mee." Aan de winst, zoals in 2012, had Boot niet gedacht. „Sommige jongens hier rijden WK's en EK's, die leven hiervoor. Ik werk gewoon vijf dagen per week als hovenier, ik heb net een eigen huis waarin ik twee avonden per week klus, dan heb je ook niet al tijd tijd en zin om te trainen. Maar het is soms wel een dubbel gevoel, omdat ik weet dat ik vroe ger sneller was dan sommige rij ders." Als zeventienjarige meid reed Nancy van de Ven doodleuk mee met de besten. De Vlissingse mo torcrossster werd achtste overall na een zevende en tiende plaats. Voor het prijzengeld kwam ze daarmee niet in aanmerking, maar toch kon ze de nodige eu ro's in haar jaszak steken. Diverse rijders, onder wie Mare de Reu ver, hadden weddenschappen met haar afgesloten. Het draaide om de twee strijd tussen Van de Ven en Sander van Hooff uit Oirschot. „Vorig jaar ging hij mij op het al lerlaatste mo ment voorbij in de Strandcross, omdat ik werd opgehouden door een achter blijver. Achter af hoorde ik dat teamgeno ten van Sander weddenschap pen hadden afge sloten, dat hij mij zoek zou rij den." wachtte, dus het is fijn om het zo af te sluiten. Zo kan ik de mensen die mij steunen laten zien wat ik kan." Want aan het einde van het jaar gaan rijders, teams en spon soren evalueren en de stekken steken voor het volgende jaar. En voor een goedwillende amateur als Hage (sportinstructeur is im mers zijn professie) is dat soms zoeken. „Als rijder heb ik natuur lijk ambities, maar die moeten wel passen bij een budget zodat je ze ook kunt waarmaken." De Strandcross kan hij nu met een gerust hart op zijn cv zetten. De 23-jarige Goesenaar meldde zich in het verleden vrijwel jaar lijks voorin op het Vlissingse zand. „Maar het was eigenlijk tel kens maar in één manche. Op de een of andere manier kreeg ik het maar niet voor elkaar om twee goede manches te rijden. Nu dus wel." Hage was een constante factor („Ik heb volgens mij geen fout ge maakt") achter het geweld dat door dagwinnaar Yentel Mar tens, William Saris en vooral Mark de Reuver werd ontketend. De Reuver, bijgenaamd Calime- ro, noteerde telkens de snelste rondes, maar valpartijen voor kwamen zijn tweede winst na 2013. Hage: „Achter hen mag ik mezelf de beste amateur noe men." In het Vlissingse restaurant Tripel Blond, waar veel crossers zaterdagavond verzameld waren, kwam dat weer ter sprake. „En toen ging iedereen tegen elkaar opbieden. Ik zou tweehonderd euro krijgen als ik Sander voor bleef, vijftig euro als ik hem een schouderduw zou geven, twee honderd euro als ik in de top vijf zou eindigen." Van de Ven bleef Van Hooff in beide manches voor, dus dat was kassa. Met een lach: „Een duw kon ik hem niet geven, want ik lag best ver voor op hem." Een topvijfklassering was voor Neer- lands snelste vrouw op de motor en nummer drie van de wereld binnen handbereik, maar ze kon die euro's net niet bijschrijven op haar rekening. Het was een bijvangst. „Want ik heb echt lekker gereden. Vanaf februari heb ik elke dag keihard getraind en sinds deze maandag is de druk er af. Dit is een leuke afsluiting. Ik ga nu twee weken niksen en dan ga ik weer voor zichtig." Want eind novem ber wil ze ook weer hoge ogen gooien tijdens de Red Bull Knock Out op het strand van Scheven- ingen. De vierde plaats in de MX1/3 kwam voor Stefan Hage op een fijn moment. „Ik heb een moei lijk jaar gehad. Ik kwam moeilijk op gang en hal verwege kreeg ik ook nog een schouderblessu re. Het seizoen bracht niet wat ik ervan ver- Met een gebalde vuist passeerde Thomas Adriaanse uit Lewedorp de finish in de regioklasse MX1/3. In de tweede manche ein digde hij als vierde, waarmee hij het dagklassement op de zesde plaats afsloot. Pieter Berkers uit Deurne werd net als vorig jaar de winnaar. Scott Smit uit Best won de eerste manche en werd na een inhaalrace in de tweede manche dagwinnaar. De 85CC werd gewonnen door Rick Elzin- ga uit Zenderen. Meer info: leuksteamateurclub.nl MAANDAG 19 OKTOBER 2015 i Stefan Hage prees zich gelukkig met zijn vierde plaats in de MX1/3. foto's Ruben Oreel o <0 door Peter van Kouteren TERNEUZEN. De volleyballers van Stevo boekten in de promotieklas se opnieuw een knappe overwin ning. Het sterke Sliedrecht Sport werd met 3-1 verslagen. De vrou wen van Stevo 2 bekroonden een inhaalrace tegen ODI met winst: 3-2. Guido de Beule, trainer Stevo NANCY VAN DE VEN STEFAN HAGE 1838. ING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45