Thijs de Groote zorgt voor de ommekeer De Schelde lijdt zware nederlaag bij koploper Jeroen Hekhuis behaalt titel rapidschaken Stefan Hage rijdt eindelijk twee goede manches mg 16 SPORT Duizenden mensen op de been bij Strandcross in Vlissingen. De achterstand van 62-63 werd omgezet in een 68-63-voorsprong via een lay-up en drie benutte vrije worpen van de onbetwiste uitblinker bij de Terneuzense ploeg. Ook Alexander van Glans beek speelde in die fase een be langrijke rol voor Scheldesport. Er volgde vlak voor tijd nog een time-out van de ploeg uit Eindho ven, maar dat kon Scheldesport niet meer verontrusten. De ploeg van coach Maurits van Aalst speel- De basketballers van Scheldesport slaan in slotfase van duel met Tantalus toe en grijpen de overwinning. de gemakkelijk de wedstrijd uit. In de eerste periode ging het duel gelijk op (15-13), maar daarna liep de thuisclub uit naar een mar ge van negen punten bij de rust: 34-25. „We liepen vooral uit via de fastbreaks", zei Van Aalst na af loop. In de derde periode werd de voorsprong geconsolideerd. Daar na ging de tegenstander uit Eind hoven meer druk uitoefenen. „Wij gingen slordiger spelen", vond Van Aalst. Het resulteerde in een spannende laatste periode. Ook het lengtekort kwam bij de Terneuzenaren aan het licht, hoe wel Dennis Bakker en Van Glans beek goed de luchtduels aangin gen. Voor de pressie moesten de Bra banders de tol betalen, want de teamfouten liepen op. Schelde sport kreeg kansen genoeg om van de foutenlast te profiteren. Het leverde een serie vrije wor pen op voor de Terneuzense bas ketballers. De Groote hield het hoofd koel en scoorde tegen het einde vijf van de zes te nemen vrije worpen. De forward van Scheldesport was topscorer met 27 punten. De Schelde kende een moeizame start en liep vrij snel achter de fei ten aan. In de eerste periode wer den er wel kansen gecreëerd, maar er werd erg slordig met de moge lijkheden omgegaan en het was Merlet dat snel naar een 5-1-voor- sprong uitliep. De Schelde maakte te veel fou ten in de verdediging en die wer- De waterpoloërs van De Schelde moeten in de eerste klasse vooral in eigen huis punten zien te halen. den simpel afgestraft. De koppen werden bij elkaar gestoken en het moest verdedigend beter. Dat luk te in het tweede bedrijf, maar het ging ten koste van de aanvallende kracht, waardoor Merlet uitliep naar 8-1. De wedstrijd was ge speeld. De thuisploeg liet de teu gels iets vieren. Hierdoor kon De Schelde in de laatste twee perio des nog iets terugdoen. Het werd uiteindelijk 11-4. De Schelde heeft nu na vier wedstrijden slechts drie punten en bivakkeert in de onderste regio nen van de eerste klasse. De Zeeuws-Vlaamse formatie zal vooral in eigen huis de punten moeten pakken. De eerste kans hiervoor krijgt de ploeg op zater dag 31 oktober als Nuenen in Ter- neuzen op bezoek komt. Scores De Schelde: Gijs Manha- ve, Niek Kampman, Sven Schie man en Cas van Vorstenbos allen OOST-SOUBURG. Jeroen Hekhuis is winnaar geworden van het Open Zeeuws kampioenschap rapidscha ken. De Souburgse schaker had even als Joey Grochal 5,5 punten, maar op basis van de weerstandspunten mocht hij zich tot kampioen kro nen. Hekhuis kwam in Oostburg, waar de titelstrijd werd gehouden, prima uit de startblokken en voor de pauze werd Grochal al op een nederlaag getrakteerd. Na de pau ze werd kanshebber Stefan Colijn van het bord gezet. Grochal kwam vervolgens goed weg tegen Colijn met een remise, maar hij bleef wel in de race om de titel, toen Hekhuis zich in de zesde ronde verrassend genoeg verslikte in Jan Hiemstra. Met de remise in de slotronde tegen clubgenoot Robin Bosters was Hekhuis zeker van de titel. Grochal kwam nog wel langszij door van Hiemstra te winnen, hij legde het echter af op basis van de weerstandspunten. Colijn, Bosters, Hiemstra en Al- bert Vermue deelden de derde plaats. Beste jeugdspeler was Xander Joosse. Hij bleef Fardin Hematyar en Niels Schelleman een half punt je voor. Duizenden men sen op de boule vard zagen gis termiddag Yen- tel Martens (MX2) en Calvin Vlaanderen (MX1/2) de belang rijkste categorieën van de Strandcross in Vlissingen win nen. De Zeeuwse rijders hielden zich knap staande in dit geweld. Hoe was de dag van Mark Boot, Nancy van de Ven en Stefan Ha- ge? Een nieuwe motor heeft Mark Boot dit seizoen geen windeie ren gelegd. De coureur uit Burgh-Haamstede had een ma chine uit 2010, maar schafte dit jaar een nieuwe aan. En dat 'beestje' heeft scherpere tanden. „Hij loopt het hele seizoen al su per", zei Boot. „En het is alleen maar mooi dat dat vandaag beves tigd wordt." Boot reed in Vlissingen naar de tweede plaats in de MX2. Het was het hoogst haalbare, oordeel de hij. Calvin Vlaanderen was in beide manches ongenaakbaar. Boot: „Ik wist vanochtend niet zo goed wat ik moest verwachten. Op de lijst stonden veel rijders met wie ik dit seizoen moeite had ze te volgen of waar ik ge woon achter zat." Maar het verschil maakte de 24-jarige Schouwse rijder in de - - ■KHÉ door Aector Dooms TERNEUZEN. De basketballers van Scheldesport pakten zaterdag in de slotfase van het duel in de twee de klasse zuid tegen Tantalus de winst (72-68). In het sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen zorg de Thijs de Groote in de slotminu ten voor de ommekeer. door Ko Mechielsen TERNEUZEN. De waterpoloërs van De Schelde leden in de eerste klas se A een nederlaag. De Terneuzen se formatie ging in Cuijk met 11-4 onderuit tegen koploper Mertel. door Roeland Alders Goede start is het halve werk voor Boot door Rudy Boogert MARK BOOT uJ* - V' - ir - Ae&CJaj- - Sm - Mark Boot werd tweede in het dagklassement door een derde en tweede plaats in de manches. Frank Audenaerd (links) van Stevo smasht langs het blok van Sliedrecht Sport, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44