Aan acht minuten heeft Kloetinge genoeg: 0-4 Brielle is een maatje te groot voor Bruse Boys Vrouwen IJzendijke al zeker van nacompetitie Ploeg van Jurriaan van Poelje buigt achterstand 12 SPORT Walcherse hoofdklasser neemt koppositie weer over van Dongen. Over twee weken strijden concurrenten om de periodetitel. Restant duel Terneuzense Boys is zaterdag Acht minuten in de tweede helft waren genoeg voor Kloetinge om Prinsenland de nek om te draaien. Via goals van Yves Nyemb, Tom Wuyts en Wouter de Craene werd een i-o-voorsprong, die in de eer ste helft op het scorebord was ge zet door Roy Mulder, tussen de 50e en 58e minuut uitgebreid naar een marge van vier. „Als je tegen een mindere te genstander speelt, weet je dat de 'ledereen accepteert zijn positie en dat is cruciaal voor het groepsproces' doelpunten niet in het eerste half uur vallen", zei Van der Zouwen na de wedstrijd. „Die ploegen trek ken zich terug en het is dan zaak om gedisciplineerd te blijven voet ballen. Uiteindelijk speel je ze dan stuk. Dat is ons gelukt en dat is een compliment waard aan de spe lers. Het is alleen jammer dat we er vervolgens niet nog een paar in schieten." Kloetinge heeft nu aan sluiting met de ploegen bovenin. Koploper Brielle heeft nog maar drie punten meer. „De rolverde ling en taken binnen de ploeg wor den steeds duidelijker. Iedereen ac cepteert zijn positie en dat is cru ciaal voor het groepsproces. Dan volgen de prestaties vanzelf', al dus de tevreden Van der Zouwen. „Dit zijn gewoon niet de potjes waarin wij onze punten moeten pakken", was de reactie van Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. „Als het lukt, zijn dat bonuspun- ten. Maar wij moeten het vooral hebben van de duels met clubs als 'Dit zijn gewoon niet de potjes waarin wij onze punten moeten pakken' WGZ en Pelikaan, onze concur renten." Zaterdag lukte het de Schouwse ploeg niet om zulke bo- nuspunten te pakken. Na een 1-0-ruststand toonde Brielle pas in de tweede helft zijn klasse en won met 5-1. Nieuwland: „De ploe gen aan kop van de ranglijst heb ben allemaal enorm veel indivi duele kwaliteiten en hebben maar een klein kansje nodig om een wedstrijd naar zich toe te trekken. Wij zijn zo ver nog niet." OEGSTGEEST. De voetbalsters van IJzendijke waren in de eerste klas se te sterk voor UDO (3-0) en pak ten ze de eerste-periodetitel. Smer- diek was in dezelfde klasse niet op gewassen tegen Klarenbeek. De Thoolese vrouwen verloren met 5-2. Een klasse lager ging Oostka- pelle nipt met 1-2 onderuit tegen Barendrecht 2. UDO-IJzendijke 0-3: In Oestgeest had UDO in de eerste helft de bes te kansen, maar een minuut voor rust prikte Thea de Blaeij raak. Op het matige kunstgras maakte de ploeg van Guust van de Velde het in de tweede helft af. UDO maak te zelf de 0-2 en Kylie van de Vel de bepaalde de eindstand op 0-3. Doordat de concurrentie punten liet liggen pakte IJzendijke de eer ste-periodetitel. „Het was niet best, maar we winnen en pakken de periodetitel. Daar zijn we natuurlijk heel blij mee. Volgende week wacht de be ker, maar de competitie heeft on ze absolute prioriteit", aldus Van de Velde. Mocht het seizoen op iets moois uitdraaien voor Vlissingen, dan zal er vermoedelijk nog teruggedacht wor den aan de wedstrijd van gisteren tegen Dosko. De thuisploeg had het lastig tegen de tactisch sterke Brabanders en kwam in de tweede helft zelfs op een 1-2-achterstand. Toch wist het elftal van trainer Jurriaan van Poelje, na een aantal wissels en wijzigingen, het duel winnend af te sluiten: 4-2. Vrijwel vanaf de aftrap werd duidelijk dat Vlissingen in Dosko, op dat moment de nummer vier op de ranglijst, een taaie tegenstander had. „Ze stonden goed geor ganiseerd", zag Vlissingen-trainer Jur riaan van Poelje. „De tweede bal was voornamelijk voor hen. We kwamen een mannetje te kort op het middenveld. Van daar dat ik Hoessein Bouzambou direct na rust in het veld bracht voor Geraldi. Toen kregen we iets meer controle." Op dat moment leidde de thuisploeg met 1-0 door een doelpunt van Geerman. Met een individuele actie legde de bui tenspeler na twintig minuten twee tegen standers in de luren, om vervolgens van af randje zestien de bal in de korte hoek te schieten. KARAKTERISTIEK TERNEUZEN. Het restant van het duel tussen Terneuzense Boys en SSV'65 in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal wordt zaterdag gespeeld. Er zijn nog 45 minuten te spelen en de Zeeuw-Vlamingen kijken te gen een 1-0-achterstand aan. De wedstrijd werd vorige week na een blessure van de ar biter gestaakt. De bekerwedstrijd tussen Hoe- dekenskerke en Terneuzense Boys zou eigenlijk komende za terdag worden gespeeld, maar is nu verplaatst naar dinsdag 3 november. De ontmoeting wordt in Terneuzen gespeeld en begint om 20.00 uur. Dosko raakte in het eerste bedrijf tweemaal het houtwerk en ook in de tweede helft kwam de bal op de lat te recht. Corners en vrije trappen brachten Vlissingen aan het wankelen. „Maar echt uitgespeelde kansen hebben we niet weg gegeven", analyseerde Van Poelje. „We gaan de komende twee weken meer aan dacht besteden aan het verdedigen bij standaardsituaties. Dosko was op die mo menten agressiever en slimmer." Begin tweede helft leverde dat twee doelpunten op voor de bezoekers. „Toen werden we overdonderd", vond aanvoer der Etienne Mallie. „Ik dacht: wat is dit? We gaven de grip uit handen, omdat we niet scherp waren. Er moest een tandje bij." Uit het niets kwam Vlissingen in de 68e minuut op gelijke hoogte, na een aan val uit het boekje. Hoessein Bouzambou legde vanaf de linkerkant van het veld de bal op het hoofd van Abdoe Abdenbi, die op zijn beurt de bal panklaar op het hoofd van Alfaro Pentury legde. „Dat doelpunt kwam precies op het goede mo ment", concludeerde Van Poelje. Een minuut voor de belangrijke gelijk maker had de oefenmeester Salim San- dee en Khalid el Hattach in het veld ge bracht. Laatstgenoemde deed twee minu ten na de 2-2 direct een duit in het zakje door de bal van buiten de zestien onder de doelman van Dosko te schuiven. „Die dubbele wissel gaf ons nieuw elan", on dervond Mallie. Ook Van Poelje zag dat. „Zij maakten het verschil. Dit toont de veelzijdigheid van onze selectie aan. Als ik iemand inbreng, moet diegene wat extra's kunnen brengen." Als slagroom op de taart schoot Mallie vanaf een meter of 25 nog een vrije trap onderkant lat raak. „Deze overwinning zorgt voor vertrouwen", stelde Van Poel je. „Vooral in mentaal opzicht. We heb ben laten zien dat we tegen een lastige te genstander een achterstand kunnen om buigen." Doordat naaste concurrent Don gen gelijkspeelde, heroverde Vlissingen de koppositie in de hoofdklasse. Over twee weken hervat Vlissingen de compe titie. In een rechtstreeks duel met Don gen zal bepaald worden wie de eerste-pe riodetitel pakt. „We moéten niets", zei Van Poelje. „Maar we willen wel graag. Dit is een grote prijs." 'We moéten niets. Maar we willen wel graag. Dit is een grote prijs' door Daniel Vervelde DINTELOORD. Kloetinge steekt de laatste weken in goede vorm. Na dat twee keer op rij de toenmalige koploper werd verslagen, was de formatie van trainer Arie van der Zouwen zaterdag met 4-0 te sterk voor het bescheiden Prinsenland, de hekkensluiter in de eerste klas se C van het zaterdagvoetbal. Arie van der Zouwen, trainer Prinsenland-Kloetinge 0-4 (0-1). 35. Roy Mulder 0-1, 50. Yves Nyemb 0-2, 57. Tom Wuyts 0-3, 58. Wouter de Craene 0-4. Kloetinge: Matthew Lentink; Björn Quartel, Aart Veldhof, Timo Jansen (46. Ismail Isler), Julius Bliek; Mark Schuit (50. Wouter de Craene), Rem- co van Tiggele, Daan Esser, Roy Mul der (75. Rick Huibregtse); Tom Wuyts en Yves Nyemb. door Daniel Vervelde BRUINISSE. Bruse Boys slaagde er zaterdag niet in om de zege van een week eerder op WCZ een pas send vervolg te geven. In Bruinisse was Brielle, titelkandidaat in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal, met duidelijke cijfers te sterk: 5-1. Wim Nieuwland, trainer Bruse Boys-Brielle 1-5 (0-1). 15. Joël Da Veiga Martins 0-1,51. Jeffrey Duijnstee 0-2, 63. Marvin Godschalk 0-3, 78. Nelson Costa de Brito 0-4, 85. Jeffrey Duijnstee 0-5, 90. Johan Vroegindeweij 1-5. Bruse Boys: Mark Giljam; Marco Ket ting, Johan Vroegindeweij, Michel Maaskant, Rudi van der Bijl; Jasper Maaskant (77. Dylan Adelaar), Olaf Willemse, Mats Willemse, Tommie Pronk (80. Mare bij de Vaate); Domini que van den Berge, Tom Blomaard. door Robin Hamelink Smerdiek-Klarenbeek SC 2-5 (1-4). Doelpunten Smerdiek: Angelique Ha- ge en Colinda van der Steen. Oostkapelle-Barendrecht 2 1-2 (0-0). Doelpunt Oostkapelle: Noelle de Jong. Vlissingen heeft door Len Wolters Vlissingen-Dosko 4-2 (1-0). 20. Geraldi Geerman 1-0, 51. Wesley van Zundert 1-1,60. Kevin Jurgens 1-2, 69. Alfaro Pen- tury 2-2, 71. Khalid el Hattach 3-2, 81. Etienne Mallie 4-2. Scheidsrechter: Y. Horst (Leende). Gele kaart: Hoessein Bou zambou, Quincy Gooding (beiden Vlissin gen), Sam van de Kreeke, Aimen Hadjais- sa (beiden Dosko). Rode kaart: Hans Der- wort (trainer Dosko). Aantal toeschou wers: 325. Vlissingen: Ariën Pietersma; Daniel Jansen (68. Khalid el Hattach), Quincy Gooding, Roysel James, Milton Roemeratoe; Alfaro Pentury, Salim Ben Sellam (68. Salim San- dee), Etienne Mallie; Abdoe Abdenbi, Josi- mar Pattinama, Geraldi Geerman (46. Hoessein Bouzambou). Josimar Pattina ma springt na de 1-0 op de rug van doelpuntenmaker Geraldi Geerman. Rechts aanvoerder Etienne Mallie. foto Ruben Oreel Jurriaan van Poelje Niels de Zwarte (rechts), linkermiddenvelder van FC Axel, duelleert met een speler van De Meeuwen, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40