De klok is eerst de vriend en dan de vijand van PSV de nieuwe nummer negen SPORT 5 PSV haalde tegen ploegen buiten de top acht vorig seizoen 60 punten uit 20 duels. Dit seizoen maar 9 uit 5 Na 9 speelronden heeft PSV al 9 verliespunten. Vorig seizoen verloor de ploeg 14 punten in 34 duels PSV kreeg dit seizoen in 10 van de 13 officiële duels een goal tegen. De laatste 7 duels viel er telkens een tegengoal sets mag maken. De spits hoopt dat PSV in Duitsland reageert met een aansprekend resultaat. „Dat zou je bijna verwachten na van avond", grapte de aanvoerder. „Even serieus, dit soort wed strijden moet eruit", zei hij over de puntendeling. „Je weet dat het bij een t-o voorsprong altijd nog gevaarlijk kan worden en we spe len dat niet goed uit. Zelfben ik fit uit de wedstrijd gekomen en voel ik me vrij genoeg om alles weer te kunnen doen in het veld. Ik kan starten tegen Wolfsburg, maar die keuze is natuurlijk niet aan mij." Zijn concurrent Jürgen Locadia had er in de eerste helft minimaal een moeten maken en baalde daar na afloop stevig van. De jonge aan valler trok net als bij Ajax de aan dacht door tijdens het duel op een gefrustreerde manier te reageren na een overtreding van de tegen stander. EINDHOVEN. „Ik sta hier nu ruim een uur na de wedstrijd en zit nog vol in de emotie. Iedereen baalt als een stekker en ik ook." PSV'er Jeffrey Bruma zag dat zijn ploeg zaterdagavond bij een kleine voorsprong en met de klok als vriend even te gretig was. Een te snelle spelhervatting van Jeroen Zoet, een onvoorstelbare misser van Stijn Schaars en een goed schot van Nigel Hasselbaink maakten van diezelfde klok in eens de vijand. „Het zijn dure fou ten die we niet meer mogen ma ken. We gingen niet voor zeker heid en wilden te graag nog iets la ten zien. In plaats van haast te ma ken, hadden we zuiniger moeten zijn op de bal." Overwinningen als tegen Ajax en Feyenoord lijken na afloop soms wel tien punten waard. In werkelijkheid leveren ze net zo veel op als een overwinning op Ex celsior. Ook de mentale opkikker na de zege op de concurrenten in de strijd om de landstitel is inmid dels al uit het lijf van de PSV'ers verdwenen. De realiteit is dat het prolongeren van de landstitel dit seizoen te hoog gegrepen is als de ploeg blijft knoeien tegen forma ties die in de middenmoot en rond de degradatiezone bivakke- het vaak op het laatste moment goed en dit jaar is het tot nu toe een paar keer andersom geweest. Ook bij ADO verliezen we punten op het laatste moment. Al die wed strijden hadden we wel voldoen de kansen om te winnen", vond Bruma. „Dat het op sommige pun ten beter moet, heeft iedereen kunnen zien." Bruma werd bij de late tegen- goal van Excelsior geklopt door zijn man (Nigel Hasselbaink) en was uit positie na onverwacht bal verlies van Stijn Schaars. Keeper Jeroen Zoet werd gepasseerd in de korte hoek en zo bleef PSV voor de zevende keer op rij in een offi cieel duel niet zonder tegengoal. De komende twee dagen moet de ploeg de misère snel van zich zien af te schudden om de Europese droom levend te houden. Naast het kampioenschap is het doel overwintering in de Champions League of Europa League. Het tweeluik met VfL Wolfsburg kan daarvoor cruciaal zijn. Of de uit blinker uit het vorige Champions League-duel, Maxime Lestienne, daar bij kan zijn, is nog altijd on duidelijk. De Belg zat zaterdaga vond wel op de tribune en kreeg van de fans in de zestiende mi nuut van de wedstrijd applaus als steun na droevige familieomstan digheden. ren. Bruma: „We moeten de kan sen afmaken en uitlopen naar een grotere overwinning als er dan een goal binnenvalt. Scoor je niet, dan weet je dat het nog moeilijk kan worden. De tegenstander maakte het speelveld vandaag klein en dat is lastig voetballen." Laatste moment PSV loopt al sinds de start van het seizoen in de competitie achter de feiten aan. Het verhaal daarachter is wel duidelijk. Van vaak net wel in het titeljaar naar net niet in het nieuwe seizoen. „Vorig jaar viel 'We gingen niet voor zekerheid en wilden te graag nog iets laten zien tegen Excelsior' sen mocht het proberen, maar dat kreeg onder de noemer 'te belang rijk op het middenveld' voorlopig geen vervolg. Viktor Fischer dan? Nee, het experiment tegen PSV mislukte. En nu Milik is geblesseerd, El Ghazi dus. Het geeft een extra di mensie aan de spitsendiscussie. Niet dat El Ghazi steengoed speel de, scoren deed hij wel direct in zijn nieuwe rol. Maar dat lukte hem als rechtsbuiten ook al, het In de laatste zeven wedstrijden begonnen vier verschillende spelers als centrumspits in de basisopstelling bij Ajax bewijs staat op teletekstpagina 832. Topscorer van de eredivisie, Anwar El Ghazi, acht doelpunten. „In Ajax Ai heb ik ook vaak in de spits gespeeld. Dat ging wel lek ker", zegt El Ghazi er zelf over. „Dat weet de trainer ook heel goed. Vandaar dat ik nu op die po sitie stond. Op de trainingen ben ik soms ook spits, dus het verbaas de me niet. Heel uitgebreid heb ik niet gesproken met de trainer over deze rol. Maar zoals gezegd, hij weet dat ik het kan." Experiment Een eenmalig experiment of juist het begin van meer? Bijvoorbeeld donderdag al in Istanboel tegen Fe- nerbahce. Het liefst speelt El Gha zi op de flank, maar: „Als ik de tijd krijg om me aan te passen, gaat het wel goed komen." De Boer begon de laatste zeven wedstrijden met vier verschillen de centrumtrumaanvallers. El Gha zi over de zoektocht van zijn trai ner. „Misschien ben ik het wel." Of hij zichzelf een typische Ajax- spits vindt? „Ik denk dat ik dat wel zou kunnen. Ik kan bij een man weglopen, een bal vasthouden en scoren. Dat is wat een spits van Ajax nodig heeft." Zeker omdat Ajax zaterdag won, kon de (gele- genheids)spits zijn enorme misser vlak voor rust redelijk ontspannen toelichten. Van grote afstand sco ren, van dichtbij missen. Dat hoort nu juist net weer niet bij een topspits. Hij beseft het. „Ik weet niet wat me bezielde." MAANDAG 19 OKTOBER 2015 naar stotterende zescilinder Jeroen Zoet. Nigel Hasselbaink heeft toegeslagen, foto Erwin Spek/ANP door Rik Elfrink Jeffrey Bruma Mark-Jan Fledderus (I) van Heracles probeert de topscorer van de eredivi sie, Anwar El Ghazi, af te stoppen, foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33