te omarmen opmaat voor een wervelende maand oktober Het is weer zover Kramer hoort morgen of hij geschorst wordt SPORT 3 Feyenoord wil niets liever dan Ajax twee keer klop pen komen de weken en vooral wedstrijden winnen." Zijn medespelers zien in het kleedlokaal vooral een stille jongen. Maar eenmaal op het veld komt Gustafson los. „Ik wist wel wat hij kon", vertelde Kra mer na afloop. „Want ik had al een paar keer met Simon in het tweede elf tal gespeeld. Of hij nou de ontbreken de schakel was voor dit Feyenoord? „Ach, dat zou je misschien zeggen na zo'n wedstrijd. Maar we hebben meer spelers die op die positie kunnen spe len. Alleen zijn dat andere type voet ballers." Indruk Feyenoord maakte in alle linies indruk in Friesland. Op de vraag of hij voor rust ook niet af en toe dacht 'wat gaat dat erg makkelijk hier' volgde zoals ge woonlijk een eerlijk antwoord van Kra mer. „Dat dacht ik inderdaad ja. Ik schrok er zelfs een beetje van, zo erg had ik het ook nog nooit meege maakt." De spits noemde de forse terugval na de pauze 'niet meer dan normaal'. En daarin werd hij gesteund door coach Van Bronckhorst die de veel mindere tweede helft omschreef als 'logisch en menselijk'. Aanvoerder Dirk Kuyt waarschuw de alvast voor de komende weken. „De vraag is nu: hoe gaat een team hiermee om?", zei Kuyt. „We speelden goed, maar nu gaan de mensen nog meer verwachten. Dat is weer een pro ces waar wij doorheen moeten." HEERENVEEN. Michiel Kramer hoort morgen of hij de komende weken geschorst moet toekijken of niet. Vanavond dient de spits van Feye noord, die gisteren de 0-2 voor zijn rekening nam tegen SC Heeren veen, zich in Zeist wederom te ver antwoorden voor zijn duw in het gezicht van De Graafschap-speler Ted van de Pavert. Dit keer zal de beroepscommissie het definitieve oordeel over de zaak vellen. „Ik heb iets gedaan wat niet slim was, dat is duidelijk", is Kramer zelfkritisch. „Maar er gebeuren wei eens ergere dingen. Ik mag er niet veel over zeggen, maar ik geef wel gewoon toe dat het dom was. Als ik hem op zijn schouder had ge duwd, was er niks aan de hand ge weest. Nu duwde ik hem meer in zijn gezicht en dan is het geweldda dig." De kans dat hij de duels met AZ, Ajax (beker) en ADO Den Haag mist, is nadrukkelijk aanwezig. „Daar word je niet vrolijk van. Maar mocht ik die wedstrijden ook echt missen, is het vervelend, maar wel mijn eigen schuld." Kramer zal er vanavond om 20.00 uur in Zeist ook zelf weer bij zijn. Met Feyenoord-teammanager Bas van Noortwijk en huisjurist Joris van Benthem aan zijn zijde. „He laas moet ik erbij zijn, mijn vrije avond is naar de klote." bond Servische spelers in Neder land in de gaten houdt. Hij heeft de opdracht om Zivkovic over te halen zich voor de nationale ploeg van Servië, ook uitgeschakeld voor het EK, beschikbaar te stel len. Maar dan moet hij wel spelen bij Willem II. Herhaling De kans is groot dat hij tegen Hee renveen weer in de basis staat. Het experiment, uit nood geboren omdat echte buitenspelers als Bru no Andrade en Terell Ondaan lang durig ontbreken, is volgens Strep- pel voor herhaling vatbaar. Maar ook met Zivkovic op rechts slaag de Willem II er niet in om FC Gro ningen de stuipen op het lijf te ja gen. Lang leek het doelpunt van Mimoun Mahi, die samen met Al- bert Rusnak profiteerde van bal verlies van Willem II-middenvel- der Stijn Wuytens, beslissend. Aan het slot van een saaie tweede helft, waarin de Tilburgers domi neerden maar niet gevaarlijk wer den, volgde een bizarre ontkno ping. Na de tweede Tilburgse hoekschop werkte Etienne Reij- nen de bal in eigen doel. De 1-1 stand bleef nog geen mi nuut op het bord. „Ik zag de keeper van Willem II te ver voor zijn doel staan. Mijn doelpunt zag er moeilijker uit dan het was", doelde FC Groningen-speler Dan ny Hoesen op zijn fraaie winnen de treffer. Daarmee dompelde hij Willem II voor de vijfde keer dit seizoen in rouw. COLUMN Hugo Borst De Coolsingel is een raar geval. Om te be ginnen is de Coolsin gel helemaal geen singel, maar een weg, een ideale doorgangsweg. Ongeveer honderd jaar geleden werd ie gedempt, maar hij heet dus nog steeds de Coolsingel. Rotterdammers zeggen trouwens KolSINgel. Leg nooit de klemtoon op de eerste lettergreep, tenzij je je wilt distantiëren van alles wat 010 is - dat kan natuurlijk. Voor de oorlog werd er op de Coolsingel geflaneerd en geflirt. Uit het interbellum stammen ro mantische verhalen die mythi sche proporties hebben aangeno men. Allemaal begonnen ze op de Coolsingel. Maar alle geluk is ein dig. Op 14 mei 1940 bombardeer den de Duitsers de binnenstad van Rotterdam. Veel van wat op de Coolsingel stond werd vernie tigd. Na de oorlog werd Rotterdam her bouwd. Op de Coolsingel werd het een allegaartje. Architectoni sche wondertjes en perenbaksels wisselen elkaar af. Omdat er am per woningen zijn gebouwd, is de Coolsingel na zes uur 's avonds uitgestorven. Hoewel ik geen supporter ben van Feyenoord, verheug ik me op de dag die komen gaat Gezellig is het er de afgelopen ze ventig jaar niet meer geweest. Van de echte Rotterdammer hoeft dat ook niet. Die weet pre cies waar hij zijn vertier in de stad kan vinden. Maar het gaat fout. Bestuurders en politici gaan er 50 miljoen eu ro tegenaan gooien om de Coolsin gel weer gezellig te maken. Die idioten willen de Coolsingel auto vrij hebben of autoluw, terwijl de ware Rotterdammer een pragma ticus is en gewoon lekker vlot wil doorrijden van noord naar zuid. Gezelligheid is niet maakbaar, ze ker in Rotterdam niet. Gemiddeld eens in de acht jaar is het spon taan gezellig op de Coolsingel. Dankzij Feyenoord. Hoewel ik geen supporter ben van die club, verheug ik me op de dag die komen gaat. Want het is weer zo ver. Ergens in mei 2016 stroomt de Coolsingel helemaal vol. Ik heb het vier keer in mijn le ven meegemaakt en alle keren was het onvergetelijk. Dat er op de dag dat Dirk Kuyt de schaal omhooghoudt even geen verkeer mogelijk is op de Coolsingel, daar valt mee te leven. MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Friezen wil op SC HEERENVEEN 2 FEYENOORD 5 SC Heerenveen- doelman Erwin Mulder is kansloos bij de 0-3. foto Henk Jan Dijks/ANP Michiel Kramer foto Erwin Spek/ANP Willem ll'er Lucas Andersen (r) in duel met Hans Hateboer. De van Ajax gehuurde aanvaller had de 2-2 op zijn schoen, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31