I 25 Op zoek naar jongere broer van Janice 'We worden uitgelachen door Europa, misschien wel door de hele wereld' Tim I laars speelI in de politieserie 'Bureau Raampoort' de ambitieuze rechercheur Jacob Holm. 'Het zijn net mensen bij de politie.' Spoorloos Ik ben de politie meer gaan waarderen. Wat zij moeten doorstaan, is heftig Niet te missen op 19 oktober 2015 SERIE Familiemoord in een ander daglicht DOCUMENTAIRE Volop leven in woestenij w FILM VAN DE DAG Tom Cruise weer als held 8? TEKST SUZANNA TIMMER Janice is nu 59 jaar en woont al jaren in Neder land, maar is geboren en opgegroeid op de Caraï ben. Haar moeder sterft onder verdachte omstan digheden als Janice 8 jaar is. Ze zou vergiftigd zijn door de nieuwe vrouw van haar stiefvader, zo gaat het verhaal al snel. Uiteindelijk komen Janice en haar oudste broer in een pleeggezin terecht. Waar een andere zus en jongere broer naartoe gaan, is niet bekend. Janice weet een goede carrière op te bouwen en leert tijdens haar werk een Nederlander kennen met wie ze trouwt. Met hem vertrekt ze naar ons land. Hoewel ze hier ge lukkig is, mist ze haar zus en broer die ze sinds haar jeugd niet meer heeft ge zien. Het is haar inmid dels gelukt haar 'verloren' zus te vinden, maar haar broer is nog altijd niet in beeld. Spoorloos gaat in deze af levering naar hem op zoek. Zijn er sporen die leiden naar de broer? „Daarin schuilt voor mij een groot deel van het plezier van deze serie. Opperdoes is een beetje old school, spreekt de men sen op straat aan en heeft alle con tacten. Ik kom net van de politie opleiding en volg superautistisch de regels. We zien er ook anders uit. In alle opzichten klopt dit duo." „Die is echt heel goed. Scenario schrijver Simon de Waal en Tho mas zijn vrienden. Hij was al benaderd en ze moesten op zoek naar een Jacob. Het is een ingewik keld proces om dan de juiste acteur te vinden. Het moet werken, want als duo ben je op elkaar aangewe zen. Het is een soort huwelijk. We hebben met z'n drieën regelmatig buiten de serie om contact." „Ze blijven ons fascineren. Ik denk dat het er vooral mee te maken heeft dat wij geen westerns kennen, zoals in Amerika. Bureau Raam poort is geloofwaardiger dan veel andere politieseries, want Simon de Waal werkt zelf nog dagelijks als rechercheur. Hij kan heel goed in mensentaal schrijven, maar kent ook alle technische termen." „Door deze serie ben ik de politie wel meer gaan waarderen. Wat po litiemensen moeten doorstaan, is heftig. Je ziet bijvoorbeeld in afle vering één dat er een lijk in het water ligt. Jacob komt er wat later bij en zegt: 'Is ie dood?' Peter zegt dan: 'Nee, dit is het Nederlands kampioenschap stilliggen'. Waarop Jacob antwoordt: 'Nou dan maakt ie kans'. Die relativerende humor heeft de politie ook, maar dat zie je zelden. Het zijn ook mensen." „Ik weet heel goed waar ik 'nee' tegen zeg. Dat klinkt gek, maar als je dat doet, komen de rollen die je wél wilt spelen op je pad. Tijdens New kids werd ik vaak gevraagd voor een specifiek karakter, maar daar heb ik 'nee' tegen gezegd. Toen kwam Van God los, een totaal an dere rol. Dat leidde weer tot de hoofdrol in Bros before hos. Je hebt in Nederland een paar rollen nodig om los te komen van typecasting." „Laatst stond ik op de set en werd er een rondje gemaakt. Iedereen zei dat ze Toneelschool of Kleinkunst academie hadden gedaan. Ik zei: de koksschool in Eindhoven. Dat was eigenlijk het eerste moment dat ik dat hardop durfde te zeggen en er trots op was. Ik ben een redelijke autodidact, dus ik verdiep me in de rol die ik krijg aangeboden. Het is een heel heldere manier om mee te beginnen." Hans Kraay jr. over het Nederlands voetbal, Derksen RTL 7, 22.00 uur. maandag 19 oktober 2015 GO S VANDAAG KIJKEN M i r» tn mioonn nn IQ nl/tnknt* QflIK HET IS EEN SOORT HUWEUJIC Tien jaar geleden werd een familiemoord ge pleegd. Oe dochter weet zich ineens weer iets te herinneren en geeft haar vader de schuld. Klopt haar verhaal? Crime Scene Investiga tionRTL 4, 20.30 uur. mentoren staan de urban sporters bij. The Freestyle Games, NPO 3, 20.30 uur. Er is leven in de buurt van enorme bergketens, diepe ravijnen, geïsoleerde zeeën en razende vulka nen in Nepal, de VS, Indonesië en Tanzania. Earth's Natural Won ders, Canvas, 19.35 uur. De planeet aarde is veran derd in een soort woestijn nadat buitenaardse we zens zestig jaar geleden hier hebben huisgehou den. Aan Tom Cruise de taak om de boel weer op te bouwen. Oblivion, Veronica, 20.30 uur. Janice is op zoek naar haar broer die mogelijk op de Nederlandse Antillen woont. Ze zijn elkaar jaren geleden uit het oog verloren. Spoorloos, NPO I, 21.15 uur. Je botst in Bureau Raampoort regelmatig met rechercheur Van Opperdoes. Hoe is de samenwerking met Thomas Acda? Hoe komt het dat politieseries in Nederland zo populair zijn? -» Tim Haars 'Ik weet heel goed waar ik 'nee' tegen zeg.' FOTOPIEFWEYMAN Heb je meer respect voor de politie gekregen door deze rol? Welke richting wil je uit als acteur? 44 Opvallend is datje niet bent opgeleid als acteur. Bureau Raampoort, SBS 6,21.30 uur. Janice probeert via 'Spoorloos' haar broer te vinden, foto kro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25