Neergestoken én gekozen tot burgemeester Feyenoord blijft V juichend? Is deZ kust te vol? 399 Adembenemend Dubai Doorbraak: nieuwe, snellere behandelmethode Nooit eerder stond Wilders' PVV zo hoog in de peilingen als nu Het aantal bestralingsbehandelingen voor mannen met prostaatkanker kan worden gehalveerd, blijkt uit onderzoek. GOES. Zo hard als hij kan valt Pepijn de Voogd (8) het stootkussen aan. Stoer! Hij is zaterdag een van de jongens en meiden die zijn afgeko men op de jeugddag van rugbyclub Tovaal in Goes. Veel ouders zijn een beetje huiverig vanwege het ruige imago van de sport, maar kinde ren blijken gek te zijn op rugby. AMSTERDAM. De PW van Geert Wilders spint garen bij de vluchte- lingencrisis. De partij zou een re cordaantal van 37 zetels halen als er nu verkiezingen zijn, zo blijkt uit de wekelijkse peiling van Mau rice de Hond. Opvallend is dat de PW onder hogeropgeleiden aan populariteit wint. Van hen zou 14 procent nu op de partij stemmen, tegen 5 pro cent in juli. Van de laagopgeleiden zou 37 procent nu stemmen op de PW; dat was 21 procent. CDA-leider Sybrand Buma zei gisteren dat zijn partij niet meer met de PW wil samenwerken bij het vormen van een kabinet. De PW was gedoogpartner van een kabinet met WD en CDA. „Dat was eens maar nooit weer." De populariteit van de PW kan gevolgen hebben voor de han del met het buitenland. „Als Ne derland het imago krijgt dat het weinig met het buitenland te ma ken wil hebben, dan is dat een zorgpunt", aldus Hans de Boer van VNO-NCW. ROTTERDAM. Met een hogere dose ring straling blijken patiënten al na 19 behandelingen kankervrij te zijn, zonder dat het ernstige bij werkingen heeft. Nu moeten ze 39 keer naar het ziekenhuis. Dat blijkt uit onderzoek van het Erasmus MC Kanker Instituut (Rotterdam) en Antoni van Leeu- wenhoek-NKI (Amsterdam), dat gisteravond in de Verenigde Sta ten is gepresenteerd. De nieuwe, snelle behandelmethode wordt be gin volgend jaar in Nederlandse ziekenhuizen ingevoerd. Jaarlijks krijgen bijna 11.000 mannen prostaatkanker, en overlij den er 2535. Al jaren houden zie kenhuizen vast aan een behande ling met 39 bestralingen. Maar de onderzoekers geloofden heilig dat het korter kon, zonder dat het schadelijk was voor de gezond heid. Vijfjaar lang zijn twee groepen De onderzoekers geloofden heilig dat het korter kon, zonder dat het schadelijk was voor de gezondheid. patiënten gevolgd. De ene groep volgde het gebruikelijke traject van acht weken lang vijf keer per week bestraling. De andere groep mannen werd zes weken lang drie keer per week bestraald, maar met een hogere dosering. De resulta ten waren nagenoeg gelijk. Van de mannen met de korte serie behan delingen bleef 80 procent kanker- vrij, iets meer dan in de andere groep (77 procent). „Voor patiënten betekent dit meer gemak", zegt hoogleraar Lu- ca Incrocci, hoofdonderzoeker en radiotherapeut-oncoloog aan het Erasmus MC. „Ze hoeven minder vaak naar het ziekenhuis." Dankzij kortere behandelingen kunnen meer patiënten per bestra lingsapparaat behandeld worden. Daardoor wordt de zorg goedko per en efficiënter, zegt Incrocci. „In dezelfde tijd kunnen we meer patiënten behandelen." Het succes betekent niet dat de ze behandelwijze ook werkt bij an dere vormen van kanker, waar schuwt Incrocci. Zonvakanties Kras.nl/dubai of bel 0900-96977ocPg PAGINA 7 Vom Veedel bis zur Metropole: Köln gemeinsam planen. IN SPORT PAGINA 12 13 www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 19 oktober 2015 4 <9° Bewolkt 257e jaargang nr. 246 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 foto Johan van der Heijden Kortere bestraling bij prostaatkanker pagina 3: Stem op Wilders niet langer taboe bij hogeropgeleiden door Tonny van der Mee 8 711688 555530 ^Extra scherp geprijsd! 5 dagen al v.a. Deze grootse en luxe vakantiebestemming heeft alles in huis voor een heerlijk en ontspannen verblijf. Van voordelige hotels tot super-de-luxe 5-sterren resorts Ontdek de zandstranden, Arabische markten en Oosterse mystiek 3@ vS? Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1