ft PZC COLOFON Nederlands WK-team is bijna helemaal Zeeuws 16 ZEELAND Jongens tot 21 jaar uit zeven landen strijden in Zeeland om de wereldtitel kustvissen. #Twitter Online Top-5 Pim van Kampen @pimxaja Wat is er toch aan de hand met #hsvhoek? Ze verliezen nu ook al thuis met flinke cijfers van de nummer laatst... Onderzoek Boekenprijs 088-0139910. T: 088-0139995 lokken? Daar draait het om tij dens het wereldkampioenschap kustvissen voor junioren. Jonge vissers uit Engeland, Frankrijk, ie weet de meeste en grootste vissen naar zijn hengel te Italië, Kroatië, Spanje en Neder land strijden vanaf morgen vier dagen lang om de titel op de stranden van Zoutelande, Dom burg en Westkapelle. Zaterdag was de officiële ope ning van het evenement. Giste ren verkenden de deelnemers al vast de Zeeuwse kust in een trai ning. Het Nederlandse team had die opwarmer eigenlijk niet no dig: negen van de tien vissers uit de ploeg komen uit Zeeland. Zij kennen de stranden op hun duimpje. Oranje is tijdens het wereld kampioenschap torenhoge favo riet. Niet alleen vanwege het voordeel van de thuiswedstrijd, maar ook omdat het vorig jaar al wereldkampioen werd. Dit jaar is er, behalve een kam pioenschap voor jongeren onder de 21 jaar, ook een wedstrijd voor jongeren onder de 16 jaar. 'Als je wilt winnen, dan moet je constant actief blijven' Hij is één van de jongste deelnemers aan het we reldkampioenschap kustvissen voor junioren. „Ik vind het heel leuk om mee te doen, vanwege de competitie met andere landen en de sfeer in het Ne derlandse team." Steff vist al bijna zijn hele leven. „Vroeger ging ik altijd met mijn broer en vader mee op de boot." Eén van zijn kwaliteiten is om de lijn ver het water in te gooien, en dat kan wel eens een voordeel opleveren tijdens dit kampioenschap. „In het water vind je nu vooral wintervissen schar en wijting. Die zijn vooral verder in het water te vinden." En denk maar niet dat je tijdens het vis sen stil kunt blijven staan, weet Steff. „Als je wilt winnen, dan moet je constant actief blijven en elke keer zorgen dat je een nieuwe lijn klaar hebt." 'De Engelsen weten ook hoe je wintervissen moet vangen' „Ik hou ervan om buiten te zijn, in de frisse lucht. Vissen geeft me een gevoel van vrijheid", zegt Jar- no. Hij kent de Walcherse stranden op zijn duimp je. ,,'s Zomers vis ik hier op zeebaars en 's winters op schar en wijting. Ik vind het heel leuk dat het WK nu in Zeeland plaatsvindt. Elke dag kunnen fa milie en vrienden komen kijken." Engeland is dit kampioenschap de grote concur rent voor het Nederlandse team, weet Jarno. „Zij weten, net als wij, hoe je wintervis moet vangen. De stranden in Engeland zijn te vergelijken met de Nederlandse stranden." Toch denkt hij dat de we reldtitel te halen is. „We moeten tempo-vissen: snel de lijn ophalen, zo snel mogelijk wisselen en ver ingooien." HSV Hoek kon opnieuw weinig bij zonders laten zien in het weekend. Zelfs tegen Sportlust'46, dat tot za terdag nog geen punt had ver gaard, moest de Zeeuws-Vlaamse ploeg het hoofd buigen: 1-3. Het was de eerste wedstrijd van Jannes Tant (foto) als trainer van Hoek, dat vorig seizoen uit de top klasse degradeerde. Door de nieu we nederlaag op eigen veld blijft Hoek na zeven duels in de hoofd klasse vooralsnog steken op een totaal van 4 punten. Nederlanders willen meer vakken op de basisschool: Engels, om gangsvormen en sociale media. Het is slechts een van de uitkom sten van het Nationale School On derzoek waaraan onder meer deze krant meewerkte. Benieuwd naar de meningen over het onderwijs in uw eigen gemeen te? De resultaten van de grote en quête zijn te vinden via de pagina die de laatste weken speciaal aan het onderwijs is gewijd. Daar vindt u trouwens ook de verhalen die we hebben gemaakt met de Helden van het Onderwijs. www.pzc.nl/onderwijs 1Wildplasser gaat door het lint in Vlissingen 2. Aanhoudingen bij grote politie actie A58 3. Het Nationale School Onder zoek: bekijk de resultaten uit uw gemeente! 4. Na vijfde nederlaag staat bij Hoek het schaamrood op de kaken 5. Kabelbelasting treft alle Zeeuwse huishoudens Al ruim 3500 keer is er gestemd op het Zeeuwse boek van het jaar. Zo besluit het publiek wat het populair ste boek van 2014 is. Ook een stem uitbrengen? Dat kan nog tot en met vrijdag 6 november op 1 van de 86 genomineerde titels. Ca naarwww.pzc.nl/boekenprijs en breng uw stem uit. De winnaar wordt zaterdag 7 novem ber bekendgemaakt. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie O facebook.com/depzc @pzcredactie Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Cruijthuijsen Sales manager Kees van Zalinge Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren. Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.ni; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl Thuiswedstrijd voor kustvissers door Cornelleke Blok W ledereen kan deze week een kijkje nemen tijdens de wedstrijden. De wedstrijden beginnen elke dag om 10.30 uur. Meer informatie op de website www.wcshoreangling2015.nl STEFF BALS (14) UIT SINT-ANNALAND JARNO MINDERHOUD (20) UIT WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16