Ttoee huizen onder één dak populairst in Arnemuiden Expo Goes inWOl Nachtje Vlissingen duurder voor toeristen 14 WALCHEREN Glanzende vrouwen van 55-plus Daglicht weg, fietslicht aan 'We zoeken niet per se een groter huis, wel meer ruimte eromheen en een garage' In de regio Mijn dorp, mijn stad Makelaar Sander de Nooijer (tweede van rechts) geeft potentiële kopers uitleg over de huizen in de het nieuw- bouwplan Hazenburg 2 in Arnemuiden. foto Ruben Oreel door Maurits Sep ARNEMUIDEN Eindelijk worden in Arnemuiden weer nieuwe huizen gebouwd. Gezien de grote belang stelling voor de verkoopdag over het plan Hazenburg 2 werd daar met smart op gewacht. Als zaterdag om elf uur de deuren van sporthal De Blikken open gaan, vormt zich meteen een lan ge rij potentiële kopers. „Geven ze soms gratis weg?", grappen ze te gen elkaar. Dat niet. De prijzen voor kavels lopen uiteen van 95.000 tot 400.000 euro voor bouwkavels; en van 275.000 tot 400.000 euro voor koophuizen (twee-onder-een-kap en vrijstaand). De grote belangstelling wordt ietwat gestimuleerd doordat op de sportvelden ernaast druk wordt ge sport. Maar iedereen komt ook echt met serieuze bedoelingen. „Wij wonen in een rijtjeshuis. We zoeken niet per se een groter huis, wel een huis met meer ruim te eromheen en een garage", ver klaren Jack en Maaike de Smit. Al les dat in het plan Hazenburg wordt aangeboden, heeft hun inte resse: kavels, koophuizen. „We kij- GOES. In de Magdalenastraat 3 in Goes is van donderdag 22 okto ber tot en met zaterdag 7 novem ber (12.00 tot 16.00 uur) een expo sitie te zien over de Bevelanden tijdens de Eerste Wereldoorlog. Door de verschrikkingen van de oorlog in België kwam in okto ber 1914 een enorme stoet vluch telingen naar Nederland. Hon derd jaar later herdenkt de ge meente Goes dit met onder meer een expositie en een wandelrou te. De wandelroute door de bin nenstad leidt langs plaatsen met herinneringen aan de tienduizen den Belgen die naar Goes uitwe ken. De route is vanaf 22 oktober gratis verkrijgbaar bij de VW. ken ook naar bestaande bouw." Ook dat laatste kan in beeld ko men door Hazenburg 2. Het pro ject helpt om de doorstroming in Arnemuiden een extra stimulans te geven, denkt makelaar Sander de Nooijer. Niet dat de woningmarkt in het dorp compleet op slot zat trou wens, weet wethouder Johan Aal- berts uit eigen ervaring. Hij be woont er een twee-onder-een-kap- woning. Een makelaar heeft hem wel eens verteld dat die binnen drie weken te verkopen is. Want twee-onder-een-kappers, daar is in Arnemuiden veel vraag naar. Daarom komen die er ook veel in dit plan. Van de 23 vrije ka vels die de gemeente verkoopt, zijn er 19 bestemd voor dat type woning. En 18 van de 23 huizen Jack en Maaike de Smit, kopers die aannemer Fraanje er bouwt, delen een dak met de buren. De andere vijf zijn vrijstaande hui zen. In Hazenburg 2 komen ook nog acht huurhuizen. Jan Vos van Rianthuis - een on derdeel van Fraanje dat voorbeeld huizen aanbiedt aan mensen die een kavel kopen - verwacht dat de kavels en de huizen snel weg zijn. „Het laatste bouwplan is zo'n tien jaar oud. En hoewel het nog broos is, herstelt de economie zich." De gemeente had tot zaterdag vijf reserveringen voor vrije kavels en kreeg er zaterdag vier bij. In schrijven kan tot en met donder dag aanstaande. Fraanje had elf woningen in de verkoop en kreeg daarvoor negen tien reserveringen, en ongeveer tien mensen die de komende week nog een inschrijving door mailen. Ook Jack en Maaike de Smit ver laten de informatiedag met een 'positief gevoel'. „Ja, we gaan ver der onderzoeken of we in Hazen burg 2 een huis kunnen kopen." Han van de Velde van Fraanje verwacht dat de bouw in het eer ste kwartaal van 2016 kan begin nen. „Dan zitten de mensen er voor de kerst in." door Maurits Sep VLISSINGEN. Toeristen die een nachtje in Vlissingen blijven sla pen, moeten volgend jaar 1,45 eu ro belasting per persoon betalen. De toeristenbelasting stijgt op nieuw met vijftien cent. Dat stelt het college van B en W voor aan de gemeenteraad. De toeristenbelasting is afgelo pen jaar ook met vijftien cent ge stegen, naar 1,30 euro. Daar komt dus weer zo'n verhoging boven op. De gemeente Vlissingen ont ving in 2014 229.000 euro uit de toeristenbelasting. Ook de rioolhefFingen en de kosten voor lijkbezorging gaan omhoog. De rioolhefïing stijgt mer tien procent, die voor begra fenissen met vijf procent. Het zijn tot nu toe de enige drie loka le belastingen die omhooggaan. De andere gemeentelijke tarie ven blijven gelijk. De verordeningen voor ozb, parkeerbelasting, leges en preca- riobelasting worden in decem ber pas voorgelegd aan de ge meenteraad. De begroting voor 2016-2019 wordt aanstaande donderdag al besproken tijdens een vergade ring in het stadhuis. Die begint om 19.30 uur. Dan wordt ook ge sproken over de artikel-12-status voor de gemeente. AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30-10.30 uur - Gymnastiek op mu ziek voor ouderen BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Badhuisweg 2, 12.00-18.00 uur - Ex positie fotokunst 'Thuiskomst' van Frank van Driel KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senioren; De Klimop, 14.00 -16.30 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapsspellen MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, Golsteinseweg 25, 08.30-17.30 uur - Expositie foto's plan tenwereld door Maai ke Dekker; Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smit- hlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur- Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 tot en met 8 VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senio ren; Museum Veere, Kaai 25,10.00-17.00 uur - Tentoonstel ling 'Tweezijdig Be licht', met maritie me kunst van Vlaam se en Nederlandse kunstenaars VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen. MIDDELBURG In samenwerking met WVO Zorg en de gemeente Middel burg houdt Indigo vanaf 5 no vember een Glanscursus in Mid delburg. Deze cursus is bedoeld voor vrouwen van 55 jaar en ouder, die behoefte hebben om het le ven wat meer glans te geven. De cursus, die bestaat uit groepsge sprekken en diverse activiteiten, vindt vanaf 5 november tot en met 10 december elke donderdag middag plaats. De tijd en locatie zijn altijd hetzelfde: 13.30 uur tot 16.00 uur in Hof van Buren in Middelburg. De kosten bedragen maximaal 30 euro, inclusief vier activiteiten. Meer informatie of aanmelden bij via Karin Dek, preventiewerker van Indigo: 06-13136576 of dek@indigozeeland.nl. VLISSINGEN. Door het verzetten van de zomertijd naar de wintertijd is het 's avonds vroeger donker. Om scholieren eraan te herinneren dat ze op de fiets goed zichtbaar moeten zijn, vond zaterdag in Vlissingen een fietsverlichtingsactie plaats. Dat gebeurde op initiatief van de wijk raad Paauwenburg. In die wijk zitten drie basisscholen. Aan de actie de den ANWB, gemeente, Veilig Verkeer Nederland, Fietsersbond en fiet senwinkel de Fietsenmakkker mee. Aan de hand van een controlekaart werd de fiets nagekeken en zo nodig gerepareerd. Fietsen die veilig wa ren, kregen een sticker: gecheckt, foto Ruben Oreel OOSTKAPELLE Sterrenkijken In Terra Maris is woensdagavond de ac tiviteit Sterren kijken. Onder begeleiding van deskundigen kun nen belangstellenden door telescopen naar de sterren kijken. De avond begint om 19.30 uur aan de Duin- vlietweg 6. Deelname is gratis; wel wordt aangeraden een eigen zaklamp mee te ne men. De eindtijd van de activiteit is afhanke lijk van wat er die avond te zien is. MIDDELBURG Afsluiting miniconcerten Het Lange Jan Project sluit donderdag de se rie miniconcerten in de Koorkerk in Mid delburg af. Mezzosopraan Helma Kot en organist Aart Kot (foto) brengen die middag een afwis selend programma met liederen en orgel solo's van Barok tot heden. De orgelsolo's bestaan uit werken van onder meer Eber- lin, Bach en Rowley. De middag start om 15.00 uur. Toegang is gratis, col lecte bij de uitgang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14