Onderwijs (De schoolkrant Uitslag enquête 3 3 t/fc#t Het onderwijs lééft, maar dat weten we natuurlijk al. Het bleek de afgelopen weken, toen deze krant de helden van het Zeeuwse onderwijs in het zonnetje zette. Van de 'aller leukste' meester Niels van Ham tot schoolhond Tibbe die kinderen op hun gemak stelt. En verder al die mensen die zich belangeloos inzetten. Inmiddels zijn de ideeën van helden uit het hele land door gedrongen tot staatssecretaris Sander Dekker. We blijven schrijven over zaken die u in de enquête hebt aangekaart. We houden het dichtbij, zoals altijd. Ja, we schrijven over de onderwijs vernieuwingen die door com missies worden uitgedacht. Maar ook over de veranderin gen bij u op school of bij een school in uw buurt. is voor een deel tot stand ge komen met hulp van een 'nieuwe' hoofdredacteur. Gis teren was groep 8 van 't Kof schip uit Zierikzee te gast op de redactie. Die leerlingen hadden de mooiste school krant ingestuurd en mochten een dag de baas van de krant zijn. Zij maakten zelf verhalen en zij selecteerden het nieuws. Het is mooi om te zien welke keuzes zij hebben gemaakt. Wij hopen dat we met het project Schoolkrant kinde ren stimuleren met taal bezig te zijn. Samen een krantje maken is heel leuk en heel leerzaam. SANDER DEKKER REAGEERT Afspraken over kleding op scholen? Alleen gezonde snacks in de kantine? En: wat moet er besproken worden bij seksuele voorlichting? Dit is de mening van ouders uit uw regio. P8-11 ESSAY JEROEN SCHMALE zaterdag 17 oktober 2015 PZ lééft Duizenden lezers van de PZC hebben meegedaan aan het Nationale School Onderzoek. Samen met de lezers van veertien andere dagbladen gaven zij mas saal antwoord. De resulta ten presenteren we in deze bijlage. Hiermee eindigt de serie De Staat van het On derwijs. De krant van vandaag Arie Leen Kroon, hoofdredacteur PZC Vijftien onderwijshelden, uitgekozen door onze lezers. Mensen die het verschil maken. De docenten, directeuren, vrijwilligers, onderwijspsychologen en iet-medewerkers van scholen zijn met elkaar in gesprek gegaan. Hoe wordt het onderwijs beter? Hoe kunnen we dat bereiken? De helden presenteren 15 aanbevelingen die we hebben voorgelegd aan de staatssecretaris van Onderwijs. 'Zo had ik het nog nooit bekeken.' P12-15 Het goede antwoord? Nee joh, niet meer interessant. Het gaat anno 2015 om de juiste vragen stellen. Een pleidooi voor beter onderwijs, gericht op het nieuwsgierige kind. 'Docenten moeten meer doen dan alleen maar voorkauwen.' P4-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68