Opdracht Hoek is simpel: winnen Zeeuwse eersteklasser bijgesteld Echte liefde SPORT 9 wmmmmm. iWMsp mmiï^mWkmk ft h 4 r v w !ÉN «Sf®©»] kïMmyfc$J^M&zï 1 M0 i;p« «H volgsysteem." Alles om beter te worden. Maar voor hoe lang? Als Nieuwland slaagt in de opzet om Bruse Boys in de eerste klasse te houden, ein digt het avontuur voor hem. Hij heeft immers niet het juiste trai nersdiploma. „Belachelijk", vindt hij. „Er is een topklasse bijgeko men, volgend jaar een tweede divi sie, maar het TC2-diploma wordt niet opgewaardeerd van tweede naar eerste klasse." Maar dat zijn zorgen voor de toekomst. Vandaag wacht Brielle, de nummer twee van de eerste klasse. Een zware dobber, maar al les is mogelijk in de eerste klasse. Dat weet Nieuwland uit ervaring. Hij mijmert. „Ik speelde ooit met Dinteloord tegen SHO. Na drie ro de kaarten stonden we met acht man. Met een streep van dertig meter maakte ik de 2-2." Nieuwland koestert de herinne ringen. Net als de urenlange trai ningsuren met zijn jeugdvriend Wim de Ron, die later naar PSV ging. Net als het kampioenschap als trainer met Dinteloord, dat hem in de winterstop al de wacht aanzegde. „Ik kon een lange neus trekken, maar ik voel geen wrok. Ik respecteer ieders keuzes. Mis schien pas ik daarom wel zo goed bij Bruse Boys." MEESTE THUISDUELS OP RIJ GESCOORD COLUMN Barry van der Hooft Kom op", zei mijn va der op 25 juni 1988. „We gaan naar de Markt, het is feest." Ik was tien en bij een ca fé rondhangen met zingende en drinkende mensen, daar had ik helemaal geen zin in. Pas later daalde het besefin wat voor bij zondere dag het was geweest. Eu ropees kampioen, dankzij Gullit, Van Basten, Rijkaard, Koeman en noem ze maar op. In de jaren die volgden, wilde ik alles zien wat met Oranje te ma ken had. Bij EK's en WK's zoog je de wedstrijden op, het was als een virus dat je nooit meer los leek te laten. De liefde voor het Nederlands elftal is nu om uiteen lopende redenen echter bekoeld. 'Wij houden van Oranje', zong André Hazes in 1988 en dat was toen ook zo. Dinsdag draaiden ze tijdens de rust in de Arena zijn 'Bloed, zweet en tranen'. Het bloed is niet meer oranje, zweet zien we bijna niet meer en ja, tra nen hebben we wel in de ogen. Na het succesvolle WK in Brazilië heeft eindverantwoordelijke Bert van Oostveen fout op fout gesta peld. Daar heeft u deze week veel over kunnen lezen. Maar hij blijft lekker zitten en Danny Blind mag Soms heb ik medelijden met Daley Blind, als ik hem voor de camera zie staan Zijn eerste volledige week in dienst van Hoek sluit Jannes Tant vandaag af met de thuiswedstrijd te gen Sportlust'46. De opdracht te gen de puntloze hekkensluiter is simpel: Hoek moet met een zege het veld afstappen. „Dat zou een mooie binnenkomer zijn", zegt Tant. „Het belangrijkste is dat het geloof en het vertrouwen terugko men." De Belgische trainer legde maandagavond voor de training in 35 minuten uit wat hij van plan is met Hoek. „Wat mijn manier van werken is, hoe ik het zie en wat ik graag wil veranderen. In zo'n eer ste week kun je nog niet op alles je stempel drukken. Ik heb mijn spelers verteld dat inzet en menta liteit de belangrijkste zaken zijn in het voetbal." Tant wil vandaag tegen Sport lust'46 een goede organisatie zien. „We hebben een behoorlijk goede week achter de rug", vertelt hij. „Er werd goed getraind, de jon gens hebben alles gegeven. Dat is logisch als er een nieuwe trainer op het veld staat. Dan willen ze zich laten zien." De spelers van Hoek kregen zelf ook de mogelijkheid om aan te geven hoe ze tegen bepaalde za ken aankijken. Ze zullen het ech ter op het veld moeten laten zien en resultaten boeken, wil Hoek nog iets van dit seizoen maken. Tant: „Van de achttien punten die Hoek kon halen heeft het er vier gepakt. We moeten nu dringend punten gaan pakken. Dat wordt niet makkelijk, we beginnen aan een inhaalrace. Voor de winter stop spelen we als het goed is nog acht wedstrijden, waarin iedereen zal moeten knokken." Reguillo Vandepitte, die in de laatste wedstrijd van Tants voor ganger Ruud Pennings uitviel, trainde afgelopen week weer mee. „Ik ben nog niet honderd pro cent", aldus Vandepitte. „Ik zal waarschijnlijk niet aan de wed strijd beginnen." Hetzelfde geldt voor Rahim Ab dul. De Afrikaanse aanvaller stond de afgelopen weken geblesseerd aan de kant maar is weer genezen verklaard. Hij behoort vandaag tot de wedstrijdselectie. Dat geldt niet voor Mateusz Kuzmicki en Sascha Beshliaha. Middenvelder Kuzmicki kampt met een slijm beursontsteking aan zijn scheen been, verdediger Beshliaha krijgt de tijd om volledig te herstellen van een hamstringblessure. Tant heeft nog zestien spelers over. Tegenstander Sportlust'46 wacht na zes duels nog op het eer ste punt. De ploeg heeft zelf nog niet gescoord. Het enige doelpunt van Sportlust'46 was een eigen doelpunt van een speler van Delta- sport. „Het zegt me allemaal niets", aldus Tant. „Je moet altijd respect hebben voor je tegenstan der. En na de wedstrijd kunnen we dan evalueren of we het goed of slecht hebben gedaan." van hem ook aanblijven als bonds coach. Dat hij dat is geworden, is bijzonder. Blind heeft als trainer geen indrukwekkend curriculum vitae. Maar nog belangrijker: door erin te stappen heeft hij het zijn zoon heel erg lastig gemaakt. Soms heb ik medelijden met Da ley Blind, als ik hem als interna tional voor de camera zie staan. Steeds maar die vragen over je va der... En Danny had het dinsdag in zijn analyse over 'Blind'. Over zijn eigen zoon dus. Het was voor mij het bewijs dat vader en zoon bij Oranje in een onmogelijke spa gaat zitten, hoe hard ze allebei ook roepen dat het niet zo is. Veel mensen zien Danny Blind nu het liefst vertrekken. Het zou hem sieren als hij dat zou doen. Niet omdat hij dan wegloopt voor zijn verantwoordelijkheden of vanwege de slechte resultaten. Nee, hij moet het doen om zijn zoon de ruimte te geven aan een mooie interlandcarrière te bou wen. Dan laat je als vader zien hoe diep de liefde voor je zoon zit. De liefde die wij in Nederland allemaal kennen, uit de tijd dat Oranje ons nog kon bekoren. TRAINER C04CB ZATERDAG 17 OKTOBER 2015 kleurt langzaam paars lp; awaaaa Wim Nieuwland: „De club moet ernaartoe dat talenten van het Schouwen-Duiveland bij Bruse Boys komen voetballen." foto Marieke Mandemaker Reguillo Vandepitte door Barry van der Hooft Wim Nieuwland. Foto Dirk-Jan Cjeltem Wim Nieuwland Bruse Boys 104 Carlo van Grimberghe Steen 102 Marcel Lourens Dauwendaele 92 Marco Groeneveld SSV'65 84 Hans de Nooijer Patrijzen 80 Arno Verlinde Corn Boys 76 Hubert van den Hemel Zaamslag 72 CLUB DUELS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62