Koppositie als vette kluif voor Feyenoord Onlangs herhaalde Ajax-trainer Frank de Boer Na de thuisnederlaag tegen PSV wakkerde de kritiek op Frank de Boer aan, zit hij nog op zijn plek? 2 SPORT FIFA schorst Thais bondsbestuur en 'niet onafhankelijk' Koeweit Raul houdt het voor gezien De FIFA heeft het voltallige be stuur van de Thaise bond ge schorst. De wereldvoetbalbond wil dat een zogenoemd normali satiecomité een nieuwe leiding gaat kiezen. De ethische commis sie van de FIFA schorste vier da gen geleden al de voorzitter van de Thaise bond. Worawi Maku- di, tussen 1997 en mei dit jaar lid van het uitvoerend comité van de FIFA, kwam een paar jaar gele den al in opspraak toen de voor zitter van het Engelse comité voor het binnenhalen van het WK 2018 onder anderen hem be tichtte van omkoping. De Thai zou de uitzendrechten hebben geëist van een mogelijke Caanen technisch directeur bij Roda JC Ton Caanen gaat als technisch di recteur van Roda JC aan de slag. De 49-jarige Limburger onderte kent een contract tot medio 2018 bij de eredivisionist uit Kerk- rade. Caanen was in het verle den al eens hoofd jeugdoplei ding bij Roda JC. Vervolgens werkte hij bij buitenlandse clubs zoals Maccabi Tel Aviv, Metalurg Donetsk, AEK Larnaca en Apol- lon Limassol. Caanen was sinds afgelopen juli reeds aan Roda JC verbonden als technisch advi seur voor buitenlandse projec ten. interland in Bangkok tegen Enge land, in ruil voor zijn stem. De Engelsen kregen in december 2010 bij de WK-toewijzing slechts twee stemmen van het hoofdbestuur van de FIFA. Rus land won de verkiezing met der tien stemmen. De geplande oe feninterland tussen Engeland en Thailand ging niet door. De Thai se voorzitter zou ook documen ten hebben vervalst voor zijn herverkiezing in 2013. Ook de bond van Koeweit is ge schorst. De FIFA stelt dat de le den van de bewuste bond niet onafhankelijk functioneren. Zo dra dat wel weer het geval is, maakt de FIFA de straf ongedaan. Strachan verlengt bij Schots voetbalelftal Gordon Strachan blijft bonds coach van de nationale voetbal ploeg van Schotland. De oud-voetballer verlengde giste ren zijn contract met twee jaar en moet zijn team nu naar het WK van 2018 in Rusland leiden. „Het is een hele eer voor me dat ik deze ploeg mag blijven lei den", stelde Strachan, die zich met Schotland niet wist de plaat sen voor het EK in Frankrijk. „Het is teleurstellend dat we niet naar het EK gaan, maar ik heb de steun van onze fans als heel bij zonder ervaren." AMSTERDAM. Kritiek van Johan CruijfF op de speelstijl met weer een echte nummer tien? Zonder de naam van CruijfF te noemen weerlegt Frank de Boer de aantij gingen kalmpjes. Bondscoach van Oranje worden? De Boer hoeft niet op het lijstje, hij blijft wel lekker clubtrainer. Fluitcon certen vanaf de tribunes, ook als je bovenaan staat in de competi tie? De Boer heeft het al zo vaak gezegd: dat hoort er bij als je trai ner bent van de grootste club van het land. (Schijnbaar) ontspannen. Maar toch: ook De Boer ontkomt niet aan de mechanismen van het betaald voetbal. Dus rijst zelfs bij hem, na jaren van succes, ineens de vraag: is het niet op bij Ajax? Het elftal sprankelt maar niet, net als vorig seizoen. Zit het hem niet vooral in het feit dat De Boer al aan zijn zesde seizoen be zig is? Hoe vernieuw je, hoe blijf je scherp? Eeuwig krediet Foppe de Haan, koning der langst zittende Nederlandse trainers en voorheen bijna twee decennia coach van Heerenveen, zegt: „Bij Heerenveen was zoveel te win nen. We groeiden uit van clubje in de eerste divisie tot een deelne mer aan de Champions League. Bij Ajax is alles er al. Dan kan ik me voorstellen dat je op een be paald moment zegt: het is goed om verder te kijken." De Boer komt op De Haan over als een 'duidelijke en rustige coach'. Dat spelers zelden de vui le was buiten hangen, zegt vol gens hem veel. Toch: „Krediet dat je opbouwt, is niet voor eeuwig. In het begin kun je daarop terug vallen: zo van, het komt wel goed. Maar dat moet niet te lang duren." De Haan voelde zich in Fries land gesteund door de clublei ding. „En je assistenten zijn be langrijk", zegt hij. „Ik had Gert- jan Verbeek. Nou, dan blijf je wel scherp. De Boer heeft Hennie Spijkerman. Die ken ik nog van Ajax Cape Town. Loyaal tot en met. Bergkamp ken ik minder. Dat zal wel goed zitten." Heerenveen is geen Ajax. De Boer kreeg terecht credits voor de stoïcijnse manier waarop hij Ajax naar vier kampioenschap pen leidde terwijl de revolutie 'Hoe kunnen spelers op je uitgekeken raken als je ze één, twee jaar onder je hoede hebt?' van Cruijff door de club raasde. Een ingewijde denkt dat de be stuurlijke strubbelingen De Boer nu echt eens tegen kunnen gaan staan. Zeker bij aanhoudende te genvallende resultaten kun je 'die ellende' niet buiten houden. Ook omdat De Boer diep in zijn ziel toch echt meer een 'Van Gaaliaan' is dan een 'Cruyffïaan'. Bovendien: De Boer heeft zijn trucje, van talenten een kam- augustus 2009. W Het lijkt al een eeu- wigheid geleden dat Feyenoord bo venaan stond in de eredivisie. Dit weekeinde zou een kans kunnen zijn om een einde te maken aan die lange leegte. Ook in september 2011 stonden de Rotterdammers op het punt de koppositie weer eens te veroveren. Feyenoord diende AZ in eigen huis te vloeren en de 0-1 voor sprong door een doelpunt van Ot- man Bakkal leek voldoende voor een feestje. Maar na rust repareer de AZ de schade (2-1). Niet, Feye noord maar AZ werd koploper. De Rotterdamse ploeg vond zichzelf na het weekeinde terug op plek vijf in de eredivisie. Ruim twee jaar later, oktober 2013, kon het team van coach Ro nald Koeman wederom de macht grijpen in Nederland. Alle directe concurrenten hadden op zaterdag gefaald en in de Kuip diende al leen laagvlieger Heracles 'nog even' te worden verslagen vloerd. Maar de ploeg uit Almelo won in Rotterdam met 1-2 door een win nend doelpunt van Mikhail Ros- heuvel. Tot overmaat van ramp werd topscorer Graziano Pellè in de laatste minuut uit het veld ge stuurd, omdat hij een kopstoot had uitgedeeld aan Mike te Wie- rik. Als de kans er lag, faalde Feye noord de laatste jaren. En daar moet dit weekeinde mee worden afgerekend. Voor het eerst in 2248 dagen kan de Rotterdamse voet- baltrots weer eens lijstaanvoerder worden in de Nederlandse compe titie. Dan moet Ajax vanavond in Feyenoord kan de koppositie overnemen in de eredivisie als de ploeg wint in Heerenveen en Ajax morst bij Heracles Almelo punten verspelen tegen het verrassend sterke Heracles en moet Feyenoord zich in Friesland ontdoen van Heerenveen. Maar die club ontpopte zich de laatste jaren tot angstgegner van de Rotterdammers. Vorig seizoen stonden de Friezen vier keer te genover Feyenoord. Driemaal stap te coach Dwight Lodeweges als winnaar van het veld af. In de Kuip werd een punt gepakt. Tijdens de laatste twee ontmoe tingen, in het kader van de play offs, stond Giovanni van Bronck- horst al aan het roer bij Feye noord. Destijds was Fred Rutten net weggestuurd en was de voor malige linksback doorgeschoven naar de positie van hoofdtrainer. In Friesland is het op dit mo ment op bestuurlijk vlak onrustig, maar Van Bronckhorst denkt niet dat daar morgen in het Abe Lens tra Stadion op het veld voordeel uit te halen valt. „Als speler in een wedstrijd ben je daar niet mee be zig. Voor Heerenveen zal de thuis wedstrijd tegen Feyenoord zoals gewoonlijk een heel mooi affiche zijn. Dat is morgen zo en dat was alle andere jaren ook al zo." Karsdorp ontbreekt Rick Karsdorp zal er in Heeren veen nog niet bij zijn. Feyenoord neemt geen enkel risico met de rechtsback, die met een liesblessu re kampt. Bart Nieuwkoop zal Karsdorp waarschijnlijk weer ver vangen. Het lijkt er nu op dat de dure zomeraankoop Eric Botteg- hin alleen in beeld is als Sven van Beek niet kan spelen. „Ik heb een brede selectie en dus moet ik ook spelers teleurstellen", zegt Van Bronckhorst daarover. „Voor Eric is het op dit moment moeilijk." VOETBAL VOETBAL VOETBAL NEW YORK. De Spaanse voetballer Raül (rechts) zet zo goed als zeker volgende maand een punt achter zijn carrière. De 38-jarige spits speelt nu in de Verenigde Staten bij New York Cosmos, maar heeft last van heimwee en levert zijn contract in. De 102-voudig international was tot vorige maand topscorer aller tijden van Real Madrid, foto Getty Images Spagaat De Boer steeds lastiger door Daniël Dwarswaard Kenneth Perez, analist door Mikos Couka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55