Willem Ruysstraat krijgt tóch huizen Toekomst nog ongewis van watergebouwtje Meer leren Horen Cliënt Arduin bedreigt twee 2 ZEELAND Jorian Weststrate zit noodgedwongen weer thuis bij zijn ouders nadat hij bedreigd is in zijn woning bij Arduin. COMMENTAAR Ouders willen dat kinderen meer leren. Dat is de uit komst van het Schoolonderzoek van de PZC en ande re kranten. Engels, omgangsvormen, techniek en so ciale media moeten verplichte vakken worden. Deze wensen komen voort uit goede bedoelingen. Ouders zien wat er nu ontbreekt, of zij hebben verwachtingen van wat straks nodig is. Prima. Het toont hun betrokkenheid. De ondervraagden geven het onderwijs een zeven. Staatssecretaris Sander Dekker vindt dat cijfer niet goed genoeg. Hij mikt veel hoger. Ook dat kan geen kwaad. Maar de droom komt de werkelijkheid tegen. Betekent meer vakken dat de kinderen hun aandacht moeten verdelen? Dat is niet slim. Of is het de be doeling dat we de druk verhogen? Dat is ongewenst. Dan is er nog de rol van de ouders. Goede om gangsvormen krijg je thuis mee. Als het daar niet lukt, is de school kansloos. Zoiets geldt ook voor so ciale media. Daar mag best aan dacht voor zijn. Maar een apart vak? Als ouders zich erin verliezen, gaan de kinderen mee. Dat breit de school niet recht. Het is prima om het onderwijs voort durend de maat te nemen. Maar meer is niet altijd beter. Zeker niet als het dingen zijn die kinderen thuis moeten meekrijgen. Het onderwijs is er niet om de opvoeding over te nemen. Het onderwijs de maat nemen is goed, maar meer leren is niet altijd beter VLISSINGEN. Ondanks het protest van bewoners van de Glacisstraat, is de Vlissingse gemeenteraad donderdagavond toch akkoord ge gaan met de bouw van huizen aan de Willem Ruysstraat. De Vlissingse Ontwikkelings groep, een combinatie van ontwik kelaar Richard Witlox van 3D On roerend Goed en Roel Rommens van Bouwbedrijf Joziasse, wil drieëntwintig moderne woningen bouwen aan de rand van het Schel- dekwartier. Daarmee wordt de oude stadsstructuur hersteld; vroe ger stonden daar ook huizen. Bewoners van de Glacisstraat, de toekomstige achterburen, vre zen schaduwval en zicht op de Scheldekraan en daarvoor hadden raadsleden best begrip. „Maar de nieuwe huizen kun nen ook dienen als geluidswal", nuanceerde Olga Penraat van de SP. „En als je nu over de Willem Ruysstraat rijdt, is het net of je te gen een achterbuurt aankijkt", zei John Dooms van de LPV. Bouwen dus. Wanneer, hangt af van de verkoop, zegt Richard Witlox. „We willen eerst aardig wat verkocht hebben voor we be ginnen. Maar dat gaat goed; we hebben al vijftien reserveringen." Almanak Sommige reclames kunnen wel zo irri tant zijn. Alsof ze het er expres om doen. Hoe irritanter, des te beter ont- houje het product. De reclamebood schap van Beter Horen staat bij een oud-wethouder van Terneuzen met stip op nummer één. Hij ergert er zich groen en geel aan. Als hij ook maar een beginnetje van de reclame op de radio hoort, schakelt hij onmiddellijk over naar een andere zender. En dan gaat thuis de telefoon. Hij neemt op en wie is er aan de lijn1 Een mevrouw van Beter Horen. Alle irritatie komt er nu uit. Luid gilt hij door de hoorn: „Mevrouw, ik kan u niet verstaan!" Expositie Frieda is verlengd De tentoonstelling 'Frieda' in het Dijk- en Oorlogsmu seum het Polderhuis in Westkapelle is verlengd tot 1 november. De expositie omvat schet sen, tekeningen en schilde rijen van Frieda Rutgers van der Loeff- Mielziner (1877-1948). Zij werkte veel in Westkapelle toen zij tus sen 1918 en 1930 in Middel burg woonde. Frieda maak te er talrijke portretten van dorpsbewoners, stillevens en impressies van het dorp. Dagelijks van 10.00-17.00 uur. Cursus gidsen museum en stad Museum Veere begint met een cursus voor gidsen. Tij dens vier cursusbijeenkom sten leren de deelnemers hoe ze boeiend een verhaal kunnen vertellen. De mu seumcollectie wordt toege licht en de gidsen in spe verdiepen zich in de ge schiedenis van stadje en museum. De cursus, voor maximaal acht deelnemers, wordt ge geven op 3,17 en 24 novem ber en 1 december. Optreden Shai Maestro Pianist Shai Maestro, voor heen actiefin het legendari sche trio van bassist Avis- hai Cohen, komt met zijn trio naar op woensdag 21 oktober naar Middelburg. Bezoekers kunnen lyrische en melodieuze jazz ver wachten, ondersteund door een bovengemiddeld stuwende ritme-sectie. Het optreden begint om 21.00 uur. Entree: 17,50 eu ro 12,50 euro. Locatie: Schuttershofstraat 1, Mid delburg Baksteenravage in dorpskern Wie door de Paspoort straat in Souburg rijdt en het Oranjeplein nadert, schrikt zich een hoedje. De hele hoek van oude pand jes is weggebulldozerd. Al leen het voormalige Reho- both-gebouw staat nog. Er voor in de plaats komt een appartementencomplex met veertien appartemen ten. Het oude Rehoboth blijft staan en wordt par keergarage. Alle apparte menten waren in een mum van tijd verkocht. Hij is bedreigd met de dood door een huisge noot. Eerder is hij door dezelfde man be dreigd en geslagen met een ha mer en daarom zit Jorian West strate noodgedwongen weer tij delijk bij zijn ouders in plaats van in zijn eigen kamer in een woning van Arduin in Kortgene. „Ik durf daar niet meer naar toe", zegt hij. Jorian en zijn ouders voelen zich in de steek gelaten door Ar duin. „We sturen e-mails, maar Arduin trekt zich daar niets van aan", zegt vader Marcel Weststra te. Hij verwijt Arduin dat zijn zoon zo weinig weerklank vindt bij de organisatie en daardoor ge dwongen is stappen te onderne men zoals aangifte doen en een straatverbod vragen. Lawaai Met zeven huisgenoten woont Jorian in een woning voor bege leid wonen in Kortgene. Alle maal mannen met hun eigen be perkingen. Jorian heeft bijvoor beeld grote moeite met veel la waai. En dat is de aanleiding voor de eerste botsing, ongeveer een jaar geleden. „Ik begon me steeds meer te ergeren aan de harde muziek. Ik heb de leiding gevraagd daar wat aan te doen. Dat hielp eerst wel maar het werd erger en erger." Jorian stap- ARDUIN te op zijn huisgenoot af met de vraag of het zachter kon. Dat ge sprekje escaleerde, hij kreeg een klap met een hamer op zijn hand en moest uiteindelijk naar het ziekenhuis. „Daar bleek dat het zwaar gekneusd was." De huisge noot werd drie dagen uit huis ge plaatst. Na de nodige gesprekken tus sen Jorian en de huisgenoot ging het lang goed. Ze kwamen bij el kaar op de kamer en rookten dan een sigaretje. Tot vorige week de boel op- 'Toen kwam hij met een koevoet en een voorhamer en hij schreeuwde 'ik maak je dood" nieuw uit de hand liep. Dat ge beurde overdag, op het moment dat in de woning geen begelei ding aanwezig is. Er was weer harde muziek en de emoties sta pelden zich op. Jorian zocht hulp, en belde de politie die ver volgens Arduin belde. „De poli tie belde mij terug en zei dat er iemand zou komen maar er kwam niemand." Deur Jorian ontplofte en trok zich met zijn kameraad en huisge noot Bernard van Hemert terug op zijn kamer. „Toen kwam hij met een koevoet en een voorha mer en probeerde mijn deur open te breken. Hij schreeuwde 'ik maak je dood'. Ik stond tegen de deur om te voorkomen dat hij binnenkwam. „En ik belde met de politie en zei dat het helemaal uit de hand liep", zegt Bernard. „Dat hebben ze ook vast door de telefoon gehoord." De politie was er snel en ook van Arduin kwam er iemand aan. Jorian heeft aangifte gedaan en de huis- VLISSINGEN. Er is al zo veel neer gehaald in Vlissingen waar men later spijt van had, dat raadsle den Tamara Vork (WD) en Li lian Janse (SGP) dit voor het wa tergebouwtje aan de Edisonweg willen voorkomen. En dus brachten ze dit donder dag ter sprake tijdens de vergade ring met raadsleden. Die bleken echter niet zo van het gebouw ge charmeerd. „Als het echt zo uniek is", zei John Doorns (LPV), „dan is het misschien wel wat voor het Spoorwegmuseum." Het enige unieke wat CDA'er Ank Muller zag, is de huidige be woner. „We hebben in Vlissin gen driehonderd monumenten en maar één kraker. Geef hem liever een beschermde status." ChristenUnie-voorman Coen van Dalen zei de monumentale waarde evenmin te zien. „Het staat alleen maar in de weg, als iemand er iets wil ontwikkelen." Wethouder John de Jonge wil de zover niet gaan. „Ik heb veel sympathie voor het gebouwtje, maar als ik moeten kiezen tus sen ontwikkelen of behouden, ga ik voor ontwikkelen. Al zul len wij ons natuurlijk inspannen voor behoud van het gebouw." Dan is het goed, concludeer den raadsleden Vork en Janse. door Wendy Wagenmakers slapen meer Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl Tip? redactie@pzc.nl WESTKAPELLE VEERE www.museumvee- re.nl/gidsen MIDDELBURG OOST-SOUBURG Ik durf niet door Melita Lanting Stichting Arduin ondersteunt mensen met een verstandelijke beperking. Over de hele provincie verspreid staan woonvormen waar de cliën ten wonen. In het huis in Kortgene wonen acht jongens met een beperking die wel redelijk zelfstandig zijn. Overdag is er geen begeleiding. Vanaf het einde van de middag, 's avonds en 's nachts is er wel begeleiding in het huis aanwezig. door Wendy Wagenmakers v.d. Spiegelstraat 94, Goes Tel, 0113-85 08 72

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34