V'i 'Zonder water kun je niet' Man (51) komt om bij ongeval met combine Jorian voelt zich bedreigd door huisgenoot in Arduin Mario's roadtrip: op de motor van Java naar Terneuzen Statenleden hebben buikpijn van nieuwe tegenvaller op een groot project Tekort van drie miljoen euro door opeenstapeling van tegenvallers komt aan het licht door extra controle. Botsing MIDDELBURG. Het tekort van min stens drie miljoen euro op het grootschalige natuur- en recreatie project Waterdunen bij Breskens is een opeenstapeling van tegen vallers. Dat verklaarde verantwoor delijk gedeputeerde Ben de Reu (PvdA) gisteren in een begrotings vergadering van Provinciale Sta ten. Op één tegenvaller kon hij echt een bedrag plakken. Omdat het Rijk bij nader inzien geen bijdra ge levert in het opruimen van ex plosieven, loopt de gemeente Sluis 500.000 euro mis. Verder blijkt de verwerving van grond meer geld te kosten. In juni kende de rechtbank in Middelburg een onteigende boer een hogere ver goeding toe dan was begroot. Ook heeft het project vertraging opge lopen, onder meer door procedu res over de grondverwerving. Door die vertraging zijn de rente lasten opgelopen. Het tekort is aan het licht geko men, omdat de provincie naar aan leiding van het debacle met de Sloeweg extra controles uitoefent op de financiën van grote projec ten. Binnenkort zijn nog medede lingen te verwachten over de sane ring van Thermphos en het na tuur- en recreatieproject Perkpol- der, kondigde gedeputeerde Jo-An- nes de Bat (CDA, financiën) aan, maar volgens hem zijn er nu geen indicaties dat daar net als bij Wa terdunen nieuwe tekorten boven water komen. De Reu gaat proberen het te kort binnen de begroting van Wa terdunen op te lossen, door het project te versoberen. Maar hij sloot niet uit dat hij later dit jaar de Staten om een extra bijdrage moet vragen. Het project kost in totaal 200 miljoen euro, waarvan 84 miljoen euro voor rekening komt van de provincie. De Staten reageerden geschokt Het project kost in totaal 200 miljoen euro, waarvan 84 miljoen euro voor rekening komt van de provincie. op de brief waarmee ze donder dag op de hoogte zijn gesteld van het tekort. Kees Bierens (WD) zei 'ontgoocheld' te zijn. „In de zo- mernota leek er nog geen vuiltje aan de lucht." Patricia de Milliano (CDA) gaf aan 'nog steeds een kronkel in haar maag en darmen te hebben' van het debacle rond de Sloeweg. „Daar is nu een kron kel bijgekomen. We zijn hier ont zettend van geschrokken en dat is nog licht uitgedrukt." Francois Ba- bijn zag de vele zorgen bevestigd die zijn Partij voor Zeeland in het verleden heeft geuit. De Reu kon zich vinden in de kwalificaties van de Statenleden. Ook hij noemde het 'schokkend'. WESTKAPELLE. Bij een bedrijfsonge val in Westkapelle is gisteroch tend een 51-jarige man uit Westka pelle om het leven gekomen. Het slachtoffer raakte door nog onbekende oorzaak bekneld in een combine. Het landbouwvoertuig stond in een loods op het bedrijf sterrein aan de Vroonwegeling. De brandweer werd rond half elf ge alarmeerd dat er iemand bekneld was geraakt. Twee ambulances kwamen eveneens naar de plek van het ongeval. De opgeroepen traumahelikopter kon echter niets meer uitrichten. De man overleed ter plekke aan zijn verwondingen. De technische recherche en de arbeidsinspectie stellen een onder zoek in naar de toedracht van het dodelijk ongeval. 'S-HEERENHOEK. Op de Heinken- zandseweg in 's-Heerenhoek zijn gisteren twee auto's op elkaar ge botst. Daarbij is een persoon ge wond geraakt. Dat gebeurde giste ren rond zeven uur 's avonds. Bei de voertuigen zijn na de klap in de voortuin van een aangrenzen de woning terechtgekomen. www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 17 oktober 2015 PAGINA 2 3 PAGINA 5 Ontgoocheling over Waterdunen door Ernst Jan Rozendaal door Ton van den Nouweland kratten met artikelen. Ernst en Bobbie stelden de kinderen gisteren voor de keuze: „Je moet vluchten naar boven. Voor een spin? Nee, het water stijgt. Naar zolder! Wat neem je mee?" Juriaan (groep 3) koos een voetbal. Dat leek hem wel leuk. En j een bootje en een fles water. „Water?," plaagde Bobbie. f „Dat is toch overal?" „Maar gl f dat is vies water", vond jgS het ventje. „Applaus voor Juriaan!" mg k Manon (groep5) 7 A werd door Ernst al Ami een beetje I J voorbereid: J i „Het is nat en het is koud, hoor." Manon koos water en daarna wc-papier en toen een blikje knakworst. Bobbie: „Applaus voor Manon! En hoe maak je ze warm? Juist, met een brandertje en een zaklamp is ook "V L gj wel handig. Je kan ook een radio meenemen, want dan weet je wat er aan de hand is." Spelenderwijs leerden de kinderen om te gaan met een rampsituatie. Ook vandaag tot 17.00 uur staat de zolder nog in het Watersnoodmu seum. Verder zijn er rondleidingen en doen medewerkers van het waterschap proefjes. OUWERKERK. Het liedje van Ernst, Bobbie en de rest had er speciaal voorgeschreven kunnen zijn. De kindersterren lieten de leerlingen van de Willibrordusschool uit Zierikzee gisterochtend meezingen: 'Zonder water kun je niet. Dat kan geen .£j pinguïn of parkiet. Zonder water kun je niet. Dan stroomt er niks door het vergiet.' 1 In het Watersnood- museum in Ouwerkerk wordt fl vandaag de nationale Week van Ons Water afgeslo ten. Voor de gelegenheid is een zolder nagebouwd; een keurig dak met een witte vlag die uit het raam steekt. Voor de zolder staan >ns water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33