corendon 449 corendon.nl/crazy Bloemenveiling Aalsmeer blijkt dekmantel voor Italiaanse maffia NIEUWS 23 Twee Italiaanse broers uit Calabrië blijken jaren onopvallend in drugs te handelen vanuit Nederland. 8 DAGEN ■yimiïitmtiMjj mur 'jwjümim* Mu^ ap immii 'muf et was een perfecte dekmantel. Het be drijf Fresh bv, geves tigd op de Aalsmeer- se bloemenveiling, exporteerde jaarlijks voor miljoenen euro's aan bloemen naar Italië. Maar tussen de tulpen en chrysanten werd in augustus en de cember 2014 ruim 17 kilo cocaïne ont dekt. Bij een grootscheepse antimaffia- operatie liepen afgelopen maand 54 personen tegen de lamp. De verdach ten behoren volgens justitie tot de 'Ndrangheta, de gewelddadige en machtige maffiatak uit de Zuid-Itali aanse regio Calabrië. Onder hen zijn ook de gebroeders Vincenzo (52) en Giuseppe Crupi (46), al drie decennia actief op de Aalsmeerse bloemenvei ling. De broers maken deel uit van de machtige Commisso-Macri-clan uit Siderno. De clan is een van de mach tigste uit Zuid-Italië, is in meerdere landen actief en handelt al tientallen jaren in drugs, blijkt uit het ruim 1.400 pagina's dikke Italiaanse straf dossier, in het bezit van deze krant. „Nederland is een belangrijk door- voerland voor de georganiseerde mis daad", stelt majoor Giuseppe de Feli ce van de Italiaanse antimaffiadienst. „Cocaïne komt niet alleen via de ha ven van Rotterdam Europa binnen, maar ook via Schiphol. Daar komen rechtstreekse vluchten vanuit Afrika binnen, waar momenteel de meeste cocaïne van de maffia ligt opgesla gen." Via Fresh ging de cocaïne naar Milaan, Rome en Zuid-Italië. De 'Ndrangheta leverde de drugs ook aan andere maffiaorganisaties, zoals de Camorra in Napels en de Cosa Nostra op Sicilië. Het bloemenbedrijf blijkt een vehi kel te zijn voor meer criminele activi teiten. De broers Crupi worden ook verdacht van witwassen, faillisse mentsfraude en van heling van een deel van de 250 ton gestolen Zwitser se chocolade van Lindt, ter waarde van 7 miljoen euro. Vincenzo Crupi, voor wie in Ne- derland minstens vijf Italianen wer ken, doet er alles aan om geen aan dacht te trekken. Hij gebruikt een ge codeerde Blackberry-telefoon, die hij voor 10.000 dollar in de VS heeft aan geschaft. Behalve dat hij elke week op en neer naar Italië reist, leeft hij sober. Hij strooit niet met geld, rijdt een oude Jeep Wrangier en woont in een doodnormale nieuwbouwwo ning in Aalsmeer. Voor de lucratieve drugslijn moet alles wijken. Zelfs een moord. Domenico B., ook gearresteerd, loopt in november 2013 rond met moordplannen. De Italiaan die al ja ren in de buurt van Aalsmeer woont, wil wraak nemen op Jaap, werkne mer van het Rijsenhoutse bloemen bedrijf Kinomi. Dat bedrijf is voor een groot bedrag opgelicht. Om ver haal te halen, zou Jaap twee Polen op Domenico B. hebben afgestuurd. De mannen breken volgens B. bijna zijn benen. B. wil vervolgens wraak nemen op Jaap. Daar steekt Vincenzo Crupi een stokje voor. Een moord zou de politie alarmeren en de zaken in ge vaar brengen, meent hij. Hoewel Vin cenzo een moord niet kan verbie den, Domenico B. is immers aange trouwde familie, raadt hij het ten zeerste af. Uit afgeluisterde gesprek ken in een auto van een van de Itali aanse verdachten, krijgt de Italiaanse politie lucht van de moordplannen. De Nederlandse recherche wordt in gelicht en Jaap krijgt bescherming aangeboden. De telefoons van Jaap en van Domenico B. worden afge tapt. Een jaar later beklaagt B. zich via de telefoon bij kompaan Salvato- re in Italië over Jaap, die hij op de bloemenveiling weer is tegengeko men. „Weet je wat hij gisteren deed? Hij deed dit." (maakt gebaar van geld) „Hij verwacht wat, snap je?" Salvatore: „Nou, het was beter als je hem koud had gemaakt, die lui!" Domenico: „Wat?" Salvatore: „Als je hem opgeruimd had!" Dat het moordplan niet geheel loos alarm was, blijkt als B. op 26 maart 2015 gearresteerd wordt. Bij hem thuis wordt een pistool gevon den dat van de voorvluchtige maffi oos Gianluca Racco geweest blijkt te zijn, die op 20 augustus 2009 in Ne derland werd gearresteerd. Eigenaar John van Tol van Kino mi zegt niets te weten van de kenne lijke ruzie tussen Domenico B. en zijn voormalige werknemer Jaap. Met de Nederlandse 'maffialeider' Vincenzo Crupi heeft Van Tol tot diens arrestatie zaken gedaan. „Ik kan nog steeds niet geloven dat hij van de maffia is", zegt de bloemen handelaar. „Daarvoor leefde hij veel te sober. Als het echt zo blijkt te zijn, dan is hij wereldkampioen toneelspe len." 'i'ldü.'Mii uuilf ÉJjyite geworden en u binnengehaald! B 'i4.V -1114I v/'iiiï mLkunU Aladdin Beach Tulip Resort Beach Albatros Resort Stella Makadi Garden 023-7510606 ZATERDAG 17 OKTOBER 2015 Cocaïne tussen de tulpen door Koen Voskuil en Hedwig Zeedijk H Foto boven: Domenico Barranca. Onderste foto Vincenzo Crupi. 7.14 21 nov. RETOURVLUCHT TRANSFER VOLVOL Hurghada Hurghada-Stad All Inclusive Marsa Alam All Inclusive 8 DAGEN NUVANAF 4,11 25 nov Direct gelegen aan het zandstrand Grote tuin met 2 zwembaden Buffet- 4 a-la-carterestaurants Spa Center Miniclub voor de kids Winnaar Hotel of the gear award '14 Hurghada Hurghada-Stad All Inclusive Direct aan het strand met een prachtig huisrif Diverse zwembaden Leuke activiteiten voor jong en oud Diverse a-la-carterestaurants bars Kamers met balkon of terras met zitje HurghadaMakadi Bay All Inclusive Groot vernieuwd zwembad 77 bars en cafés Shuttleservice van en naar Hurghada 7 zwembaden 5 restaurants Gratis wifi in de lobby 5 zwembaden (1 met 7 m lange glijbaan) Miniclub (4-12 jaar) en een minidisco Gebruik van faciliteiten Stella Makadi Beach 2 a-la-carterestaurant Leuke activiteiten voor jong en oud Prachtige Spa Health Club Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Prijzen op basis van beschikbaarheid en onder voorbehoud van wijzigingen. Druk- en zetfouten voorbehouden. Ook boekbaar bij: TB!ZB Ti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23