Wintersport in Tirol Kabeltaks treft iedereen Voor één dag de baas van - de krant Behoefte aan extra vakken Het vakkenpakket op school moet worden uitgebreid, zo blijkt uit het Nationale School Onderzoek. 'Als artiest kun je levens redden' Racende agent bron van ergernis Frank de Boer, hoe lang nog? Topkok Vinke kookt op de gekste VLISSINGEN. Een meerderheid van de Nederlanders wil de vakken En gels, omgangsvormen en sociale media verplicht stellen in het ba sisonderwijs. Voor het voortgezet onderwijs scoren Engels, tech niek, sociale media en extra sport lessen hoog. Bijna de helft van de Zeeuwen vindt het daarnaast be langrijk dat kinderen leren pro grammeren. Dat zijn enkele uitkomsten uit het Nationale School Onderzoek van deze krant onder ruim 85.000 mensen, onder wie ruim vierdui zend Zeeuwen. Staatssecretaris Sander Dekker is niet tevreden met een 7 voor het onderwijs. 'Dat cijfer moet omhoog.' Zeven op de tien Zeeuwen pleit, net als de rest van de Neder landers, voor het verplichte vak omgangsvormen op de basis school. Het vak drama mag vol gens 43 procent van de Zeeuwen geschrapt worden. Een meerder heid van de Nederlanders wil meer regels op school: kledingaf- spraken in de klas over petjes en minirokjes en alleen nog gezonde snacks in de kantine. De religieuze achtergrond van een school is voor ouders in de ge meenten Reimerswaal, Kapelle Tholen en Veere doorslaggevend bij de keuze voor een basisschool. In andere Zeeuwse gemeenten is het vooral belangrijk dat de basis school dichtbij huis ligt. Bij de keuze voor een middelbare school is de voorkeur van het kind door slaggevend. De kwaliteit van de school komt op de tweede plaats. Alleen in de gemeente Reimers waal geeft de religieuze grondslag van een middelbare school het vaakst de doorslag. Dertig procent van de Zeeuw en vinden het niet veilig op de ba sisschool van hun (klein)kind. Ze zijn iets negatiever dan de rest van Nederland: landelijk vindt 23 procent het niet veilig op school. Een kwart van de Zeeuwse ouders van middelbare scholieren bezoekt geen rapportbesprekin gen. Ze zijn daarin iets minder trouw dan ouders in de rest van het land. Vier op de vijf mensen vindt het een goed idee om Engels te ge ven op de basisschool, maar drie kwart van de mensen vindt dat Engels niet thuis hoort in groep r en 2. Een landelijke denktank pleitte daar onlangs juist wel voor. Het onderwijssysteem, de scho len en docenten van onze kinde ren scoren gemiddeld een rapport cijfer 7 in het onderzoek. Staatsse cretaris Sander Dekker van Onder wijs is daar niet tevreden over. „In vergelijking met andere landen is ons onderwijs goed, daar geef ik de leraren een groot compliment voor. We wonen in één van de mooiste en rijkste landen van de wereld, daar hoort ook het beste onderwijs bij. Dat cijfer moet dus omhoog." Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Bel: 011S -5724 27 AANG^pRUQ Kras.nl/73543 of bel 0900-96977ocPg VLISSINGEN. De Zeeuwse gemeen ten verwachten volgend jaar bij el kaar bijna vier miljoen euro aan ka belbelasting te incasseren. De bur gers in de provincie draaien uitein delijk op voor dat bedrag. Zes van de dertien Zeeuwse ge meenten hebben inkomsten uit ka belbelasting in hun begroting voor 2016 opgenomen. De meeste andere gemeenten onderzoeken nog de mo gelijkheid ervan. De gemeenten vol gen daarmee het voorbeeld van Hulst, dat sinds dit jaar belasting heft op kabels en leidingen in de grond. Dat wordt noodzakelijk ge acht om de inkomsten van de ge meente op peil te houden. De belasting wordt vooral opge legd aan energiebedrijf Delta en wa terbedrijf Evides. Zij berekenen de kosten echter door in hun tarieven. In het geval van Delta geldt dat voor alle Zeeuwse huishoudens. Naarmate meer gemeenten in Zeeland kabelbelasting invoeren, kan de lastenverzwaring per huis houden oplopen tot enkele tientjes per jaar. Deejay Hardwell Groep 8 van OBS 't Kofschip in Zierikzee won de schoolkrantwedstrijd van de PZC. De hoofd prijs: een dag de baas zijn van de krant. Zij maakten de pagina's 15 tot en met 18 van de I In de ban van de zwam l De herfst, hét seizoen van f de paddenstoel, is weer begonnen f ii»«reii® mruM au ui.'I'Imvhi^h/ 1 www.pzc.nl iditie WALCHEREN ZATERDAG 17 oktober 2015 257e jaargang nr. 245 Los nummer 2,90 Abonneeprijs 1,11 Somber weekeinde 'Meer leren op school1 door Jeroen de Vreede en Cornelleke Blok Alle uitkomsten van het onderzoek zijn te vinden in de speciale bijlage bij de krant van vandaag en op internet. www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Kom naar Tirol en geniet van het grote skigebied Wilder Kaiser- Brixental, waar u heerlijk kunt skiën, langlaufen en wandelen. Hotel Linde in het centrum van Wörgl, nabij de skibushalte Inclusief ontbijtbuffet en 3-gangendiner 2JH Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Zeeland 4: Kabelbelasting raakt alle Zeeuwen in portemonnee PAGINA 11 SPORT 2 3 ZEELAND 10 Sc 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1