*nl W^X );l! f jiiBii Overtreders krijgen straks 90 euro boete 16 Centraal oud en nieuw? Auto's van ouders mogen niet meer stoppen voor de school, omdat het te gevaarlijk werd. i v Met oud en nieuw zijn er plannen om op sommige plaatsen in Nederland cen traal vuurwerk af te steken. Meester Arjen Abbekerk uit Zierikzee vindt: „Het is veili ger voor de mensen om het centraal te houden, maar ik vind het ook leuk om het zelf af te steken met mijn fami lie." Wat er in Zierikzee gaat gebeuren, is nog niet bekend. 't Kofschip maakt de krant Groep 8 van OBS 't Kofschip uit Zierikzee was gisteren een dagje de baas op de redactie van de PZC in Vlissingen. Dit omdat ze de beste school krant hebben gemaakt van heel Zeeland. De verhalen over het stopverbod en hoe het is om in groep 8 te zitten sprongen eruit volgens de ju ry van de PZC-schoolkrant- wedstrijd. Nagellak die je kunt opeten Sinds deze week is er eetbare nagellak te koop. Dat is nagel lak waar geen chemische stof fen in zitten waardoor het ook veilig is voor kinderen. Daphne uit groep 8 van OBS 't Kofschip: „Niet handig want ik doe juist gewone na gellak zodat ik niet op mijn nagels bijt." Er zijn allerlei smaken zoals wortel en gras. Zeeuwse leraren lezen massaal voor De meeste Zeeuwse juffen en meesters lazen afgelopen week voor aan leerlingen uit groep 8. Tijdens de kinderboe kenweek konden zij kiezen uit verschillende boeken, zo als het kinderboekenweekge schenk Per Ongelukt van Simo- ne van der Geest. De win naars van de voorleeswed- strijd treffen elkaar in een lan delijke finale in Utrecht. Deze pagina is gemaakt door groep 8 van OBS 't Kofschip Zierikzee, de Zeeuwse winnaars van Project Schoolkrant ZIERIKZEE. Sinds de laatste zomer vakantie is er een stopverbod voor basisschool 't Kofschip in Zierikzee. De ouders die hun kin deren voor de school af willen zet ten moeten nu op een parkeer plaats parkeren. Voor de ingang van de school zetten nog steeds veel mensen hun auto heel even neer en laten hun kind uitstappen, en rijden weer door. Dat is gevaarlijk voor andere weggebruikers. Vooral de fietsers hebben er last van. Er is al een keer iemand aangereden, gelukkig had ze er geen schade aan overgehouden en fietste gewoon verder. Er wa ren ook andere mensen die bijna aangereden werden. Nu mag je er niet meer stoppen en moet je je auto ergens anders parkeren. Peter de Winter van de ge meente Schouwen-Duiveland legt uit wat er gebeurt als je toch stopt. „Er worden nu nog geen be keuringen uitgedeeld. Dan kun nen de mensen er nog even aan wennen dat er een stopverbod is. Later als de mensen er aan ge wend zijn, dan gaan we aan de po litie vragen of ze er boetes voor willen uitdelen. Eerst moet mees ter Jeroen, de directeur van de school, mij een seintje geven. Dan vertel ik het aan de politie." Als de boetes worden uitge deeld worden ze minimaal 90 eu ro. Als er genoeg geld voor is dan komt er ook een oversteekplaats. Thijmen, Noa en Danique zijn kinderen van 't Kofschip. Ze vin den het goed dat er een stopver bod is gekomen. Thijmen en Noa zijn al wel eens voor de school aangereden. Ze vinden dat het dan veiliger is, maar het moet beter worden aangegeven met een bord bijvoor beeld. Noa vindt ook dat de bor den dichterbij de school moeten staan. Als de ouders van Thijmen voor de school stoppen, zegt Thij men tegen ze: „Ga ergens anders parkeren." We hebben ouders van school vragen gesteld. Hilde en Carola zijn moeders van leerlingen van de school. De moeders vinden het heel goed dat het stopverbod er is gekomen. 'Ik vind het heel goed, het verkeer kan er beter door' „Ja heel goed omdat de auto's hier heel hard langs rijden en dat is gewoon gevaarlijk", zegt Hilde. Carola zegt: „Ja, ik vind het heel goed, het verkeer kan er beter door. En er zijn nu geen gevaar lijk situaties meer." Hilde: „We zetten onze auto al tijd ergens anders. We vonden het vreemd dat er mensen stop pen, en vonden dat er iets aan ge daan moest worden." Carola: „Nee, ik stop daar nooit, ik zoek altijd een parkeer plaats'. „Ja, zeker als er ook een over steekplaats komt. En als de ouders een boete moeten betalen doen ze het zeker niet meer", zegt Hilde. „Ja, de eerste paar maanden wel en daarna hopelijk ook. Want mensen willen geen boete krijgen van 90 euro", vindt Carola. Carola: „Ze zeggen het wel, maar ik stop daar toch nooit." ZIERIKZEE ZIERIKZEE VLISSINGEN VLISSINGEN COLOFON Hoofdredacteur: Femke Krijgsman Redactie: Brett de Vos; Jip van der Hulle; Niels Noordijk; Jasper Bij de Vaate; Daphne de Widt; Fabiënne van Dorp; Noa Tanis; Nicole Legemaate; Tygo van der Linden; Tariq; Karoline Kolodziejak; Eline Pols. Vormgeving: Elham Nasseri; Jelte; Thijmen; Matthias van Tol. Camera: Kimmo van Dijke; Thomas Linssen; Tim Grauss; Therry Overweel. Eindredactie: Femke Krijgsman; Danique Abbenis; Joëlla Beuzenberg; Jamie Buijl. Stopverbod maakt 't Kofschip veiliger door Daphne de Widt en Fabiënne van Dorp Vindt u dat het stopverbod goed wordt aan gepakt? Carola van Dorp, moeder van Judith en Fabiënne Bent u wel eens voor de school ge stopt? Denkt u dat het stopverbod een beetje gaat helpen en waarom? Heeft u uw kinderen wel eens horen zeggen: 'daar mag je niet stoppen?' Ontevreden Hagenaars willen toch naar de raadszaal om het vluchtelin gendebat mee te maken. Maar de politie hield ze tegen, later deden ze een tweede poging. Elham Nasseri koos deze foto omdat je op deze foto kan zien hoe de politie de menigte terugdrijft, foto Frank Jansen -T n rZ] Ook bij andere kranten gingen scholieren aan de slag. Bijvoorbeeld bij het spoorwegmuseum is Dafne Schippers geïnterviewd. Thijmen koos voor de ze foto omdat het leuk is om te zien dat meerdere scholen hebben gewon nen. foto Angeliek de Jonge Donderdag 22 oktober wordt er een kindersportdag georganiseerd. De sportdag voor basisschooljeugd is dit jaar in Rotterdam. Matthias van Tol koos deze foto om kinderen te inspireren om te sporten, foto Kees Spruijt Parlementariërs gooiden traangasbommen tijdens een sessie van het Kos- sovaarse parlement. Het was een politiek protest tegen de overeenkomsten met Servië. Tariq Khan koos voor deze foto omdat de foto een wow-effect heeft, foto EPA/Petrit Prenaj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16