Wachttijd huurhuis is beperkt Studenten krijgen chemiebeurs Kinderopvang Joepie de Poepie laat ook ouderen aanschuiven ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Als kusttram niet kan, dan wellicht ander vervoer De kinderen kunnen van de ouderen leren en de ouderen genieten van het sociale aspect. Joepie brengt mensen bij elkaar. Van Ginneken, die over 'dit pro bleem' schriftelijke vragen heeft gesteld aan het college van B en W, zegt de afgelopen weken bijna dagelijks benaderd te zijn door mensen die al jaren op een huis wachten. „Van jon geren tot daklozen in de op vang van het Leger des Heils. Ik trek me dat aan." Van het colle ge van B en W wil Van Ginne ken weten hoe ernstig de situa tie is. Robert de Ridder, directeur van woningcorporatie Clavis (2500 woningen in Terneu- zen-stad en Sluiskil), herkent zich niet in het door Van Gin neken geschetste beeld. De wachtttijd voor een woning bij Clavis is aldus De Ridder ge middeld acht maanden. „Voor wijken die populairder zijn, kan die oplopen tot anderhalf jaar, maar vaak is het korter dan die gemiddelde acht maan den. De situatie bij ons is niet te vergelijken met de Randstad met wachttijden tot acht, ne gen jaar." De huisvesting van status houders (vluchtelingen met een verblijfsvergunning) zet extra druk op de woningmarkt, maar volgens De Ridder geeft dat zeker tot nu toe geen proble men. Clavis ziet jaarlijks zo'n tien procent van de huurders vertrekken. Meer dan tweehon derd huizen komen dus jaar lijks vrij. Woongoed (6100 huurwoningen) kent een wachttijd van gemiddeld twee tot drie maanden, afhankelijk van voorkeur type woning en woonplaats. „Goed om te horen", rea geert CDA'er Van Ginneken. „Ik kom mensen tegen die mij vertellen dat zij moeilijk aan een woning kunnen komen. Dat kan om excesssen gaan of die mensen weten de weg niet te vinden. Landelijk speelt dit zeker wel." Rond de in bonte kleuren gedekte tafel bij kinder opvang Joepie de Poepie in de binnenstad van Hulst staan deze middag zestien stoelen. In allerlei maten. Want een keer in de maand is de lunch bij Joepie heel speciaal; dan schui ven niet alleen de kinderen aan, maar ook ouderen uit de buurt. Om samen van het eten, maar ze ker ook van eikaars gezelschap te genieten. De kinderen eten die middag aan de Kreupelstraat gewoon lek ker brood, want zij eten vanavond thuis immers nog warm, maar voor de oudere gasten schaft de pot verse kippensoep, spinazie- stamppot met zongedroogde to maatjes, ei en een slavink en als toetje herfstvla met geflambeerde appeltjes. Terwijl kok Christel Laffeber, zus van Joepie-eigenaresse Saskia Compiet, achter de potten en de pannen staat, zingen de tafelgas ten (deze keer vijf vrouwen) oude kinderliedjes met de jongste op- vangspruiten. Saskia vult intussen de glazen en de drinkbekers en dochter Isolde, pedagogisch mede werkster bij Joepie, snijdt voor de kleinsten de boterhammen in blokjes. Als ook de wat oudere kin deren in hun schoolpauze bij Joe pie binnenkomen en iedereen rond de grote tafel zit, kan de lunch beginnen. „Ooo! Stamppot, héérlijk!", gast Adriana Claeyssens spoort een van de kleine 'opscheppertjes' aan 'Meestal hebben we een wachtlijst' het bord van haar buurvrouw, me vrouw Picavet, goed te vullen. De dames keuvelen gezellig met el kaar en kijken, haast vertederd, naar de kinderen. „Hoe gaat het op school? Goed?" Mevrouw Ma- thilde 'Tilly' Piket komt al sinds ja nuari naar de maandelijkse Joepie- lunch. Zij woont een paar huizen verderop en kent de kindjes goed. „Deze saamhorigheid is zo fijn!", zegt ze, terwijl ze Lotte (1) helpt met haar boterham. De dreumes geniet kraaiend van de extra aan dacht. Corry van Vliet is er deze keer voor het eerst. „Ik vind het nu al gezellig!" En dat is ook precies de bedoe ling. Saskia: „Momenteel komen alleen ouderen waar de kinderen mee bekend zijn (oma's, opa's, mensen uit de buurt) aanschui ven voor de lunch. We hebben plaats voor maximaal acht oude ren en meestal hebben we een wachtlijst. We bekijken nu wat we kunnen doen om onze dienst uit te breiden. Misschien met een maandelijks diner!" www.kinderopvangjoepiedepoe- pie.nl Bart van Campenhout (21) uit Sint Jansteen en Bart Hendriks (22) uit Lams- waarde krijgen een beurs van 11.000 euro van de 'Topsector Chemie'. Van Campenhout gaat daarmee aan de slag bij Albemarle in Amsterdam, Hendriks bij Dow in Terneuzen. De Vereniging van de Neder landse Chemische Industrie kent dit jaar chemiebeurzen toe aan achttien studenten. Er waren 48 studenten die in aanmerking kwa men. Via sollicitaties bij de deelne mende bedrijven moesten ze de be geerde stageplek plus beurs binnen zien te hengelen. De gelukkigen krijgen bijna twee jaar lang 500 eu ro per maand van het bedrijf waar ze stage gaan lopen. Van Campenhout en Hendriks studeren allebei Scheikundige Tech- 'Ik was al twee keer afgewezen. Ik had er geen vertrouwen meer in' nologie aan de TU in Eindhoven. Voor Van Campenhout was het een verrassing toen chemiebedrijf Albemarle hem belde met het posi tieve nieuws. „We moesten bij drie bedrijven op gesprek en ik was al twee keer afgewezen. Ik had er geen vertrouwen meer in', vertelt hij. Een beetje geluk had hij ook. „Ik kon in eerste instantie niet eens meedingen naar de beurs, want je moest een 7,5 gemiddeld staan. Ik kwam twee tienden tekort. Maar toen ik voor mijn laatste project een 9,5 kreeg, kon het ineens wel." Hendriks komt bij Dow bij zijn eerste keuze terecht. „Dat is een in ternationaal georiënteerd bedrijf. Bovendien is het heel groot en ge beurt er veel op onderzoeksgebied. Dat spreekt me aan." Dat ze stage kunnen lopen bij gerenommeerde bedrijven, is voor het duo al een mooie stap. De beurs zien ze als een extraatje. 'Dow is heel groot en er gebeurt veel op onderzoekS' gebied. Dat spreekt me aan' OOSTBURG. Het doortrekken van de Vlaamse kusttram naar West- Zeeuws-Vlaanderen is misschien een stap te ver, maar de Sluise wethouder Peter Ploegaert zet nog wel in op de komst van grens overschrijdend vervoer. De pro vincie heeft het kusttramidee in middels laten varen. „Ik heb de re gie dus weer op me genomen", gaf Ploegaert onlangs tijdens een commissievergadering van de ge meenteraad aan. Ploegaert wijst erop dat momenteel vele miljar den aan Europese subsidie op het gebied van 'grensoverschrijdende mobiliteit' te verdelen zijn. Hij hoopt dat de provincie wil meekij ken naar de mogelijkheden. VRIJDAG 16 OKTOBER 2015 door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Volgens het Terneu- zense CDA-raadslid Jos van Gin- neken staan mensen in Terneu- zen jaren op een wachtlijst voor een sociale huurwoning. Hij wil daarom dat de gemeente actie onderneemt. O, stamppot, héérlijk! door Sheila van Doorsselaer Saskia Compiet, Joepie de Poepie door Gertie de Boey Bart van Campenhout, student Bart Hendriks, student Gezellig aanschuiven met zijn allen! Kok Christel (rechts in zwarte buis), Saskia en Isolde met hun jonge en oude(re) eters, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 86