Goes bezuinigt extra om tegenvallers op te vangen Bushok Wolphaartsdijk is in goede handen bij Eigen Richting Mega-dansevenement doet dit jaar Goes aan 6 BEVELANDEN en THOLEN 'Maak aanvraag parkeerkaart gehandicapten goedkoper' De Nieuwe Stadsschuur dicht Dekzwabbers en Jan Hamelink vermaken Goese ouderen Dat besluit namen burgemeester en wethouders naar aanleiding van de bestuursrapportage, een te rugblik op het afgelopen jaar. Die laat een negatief resultaat zien van 1,3 miljoen euro. Het gat is vol gens wethouder Loes Meeuwisse voornamelijk veroorzaakt door een extra bezuiniging van het Rijk van een miljoen en een lage re winstuitkering van Delta van twee ton. Daardoor is de begro ting van dit jaar met terugwerken de kracht niet meer sluitend. Bo vendien is een bestuursrappor tage een voorspelling van de jaar rekening, maatregelen zijn dus noodzakelijk, zegt Meeuwisse. „We willen dat geld niet uit de al gemene reserve halen." Goes wil daarom volgend jaar extra bezuini gen. „We willen ruimte creëren voor die snelle en heftige tegenval lers." Het te bezuinigingen bedrag moet nog worden vastgesteld, evenals waar het geld kan worden gehaald. De opties lijken uitgeput, Goes heeft sinds 2011 al voor 15 'We willen ruimte creëren voor die snelle en heftige tegenvallers' Met die constructie is voorkomen dat het bushokje, eigendom van de gemeente, wordt weggehaald. Goes had vorig jaar besloten een aantal bushokjes af te stoten, waar onder dat aan de Papeweg. Geen goed plan, vonden inwoners. Ook de dorpsvereniging vroeg in elk geval te wachten tot de nieuwe dienstregeling bekend zou zijn. „Bij de voorbereiding voor het dorpsplan was al gebleken dat het bushokje behouden moest blij ven", zegt voorzitterl Sjaan Huis- soon van de Vereniging gemeen schap Wolfersdiek. De gemeente ging akkoord, met dien verstande dat de dorpsvereniging verant woordelijk zou worden voor het onderhoud. „In De Schalm (het krantje van de dorpsvereniging, red.) hebben we toen een oproep geplaatst om mensen te vinden die het bushokje eens per kwar taal een schoonmaakbeurt willen geven." Daar kwam reactie op van Eigen Richting van Kees Catsman en Nel Bouwhuis, een onafhanke lijke kleinschalige onderneming die zich richt op dagbesteding, ar- beidstraining en coaching. Zij za gen daarin een mooie mogelijk heid voor hun cliënten. Zij zullen het bushokje schoonhouden en zorgen dat het onkruid niet te we lig tiert. „En ze hebben ook al aan geboden om het houten bankje te schuren en opnieuw in de lak te zetten." miljoen euro bezuinigd op de meest voor de hand liggende za ken. De negatieve bestuursrappor tage is niet het enige probleem. Ook het hoofdstuk Werk, Inko men en Zorg (WIZ, een gezamelij- ke regeling van de Bevelandse ge meenten) laat vanaf volgend jaar een structureel tekort van vijf ton zien, eveneens als gevolg van rijks kortingen. Een reservepotje 'so ciaal domein' met daarin 750.000 euro komt nu goed van pas. Overigens hebben de tegenval lers geen gevolgen voor de begro ting van volgend jaar. Die blijft sluitend dankzij de septembercir culaire. Daarin maakt het Rijk be kend hoeveel geld gemeenten tege moet kunnen zien. Voor Goes is dat een plus van vier ton voor in elk geval 2016 en 2017. „Daar zijn we blij mee na al het slechte nieuws", zegt Meeuwisse. „Maar de marges worden wel steeds klei ner." GOES. De Partij voor Goes (PvG) vindt dat mensen die een gehandicaptenparkeer- kaart aanvragen en bij wie 'vol strekt duidelijk is' dat ze die no dig hebben, onnodig op kosten worden gejaagd. Volgens de partij wordt bij een aanvraag standaard een keuringsarts in geschakeld door de gemeente. De kosten a 150 euro zijn voor de aanvrager, ook al is helder dat die terecht een parkeer kaart aanvraagt. „Zeker voor mensen met een minimumin komen is het vervelend dat er 150 euro betaald moet worden. Er zijn gemeenten, die niets in rekening brengen", aldus de PvG. De partij wil van burge meester en wethouders weten of een keuringsarts wettelijk verplicht is en zo ja, of dat niet goedkoper kan. Ook zou een verklaring van arts of specialist volgens de partij afdoende moeten zijn. Uw droomhuis vindt u bij 06-53863250 sl. ,o° 0113-219445 M2T ^CTNr De dag is een initiatief van Mo- vesldancewarehouse, een dans school met veertien filialen in west-Nederland. Jaarlijks komen veel leden en niet-leden naar het landelijke evenement, dit jaar dus in Goes. Daar kunnen zij vanaf 12.00 's-middags tot 18.00 uur 's-avonds meedoen aan aller lei activiteiten. Zo zijn er meer dan tien dans- workshops van ervaren nationa le en internationale choreogra fen. Een daarvan heeft nog ge werkt met Destiny's Child, LL Cool J, Michael Jackson en Missy Elliot. Daarnaast worden er on der meer zo'n twintig dans- shows vertoond, worden er (break) dancebattles gehouden en zorgen dj's voor muziek. De toegang is vijf euro. Gisteren wa ren er al ruim zeshonderd toe gangsbewijzen verkocht. In de regio Een halfjaar na de opening moet restaurant De Nieuwe Stads schuur in Goes al weer sluiten. „Ondanks alle goede recensies hebben wij niet genoeg gasten mogen ontvangen om te hoge vaste lasten te kunnen betalen", luidt de summiere mededeling op de website. Uitbater Ray mond Nicodem had het restau rant, voorheen De Stadsschuur, net op de rit met een oriën- taals-gastronomische kaart. Er lijkt geen zegen te rusten op het etablissement. Ook de vorige exploitant moest na relatief kor te tijd de stekker eruit trekken. Cor van de Zandt, nog steeds ei genaar van het pand, was wel de cennialang succesvol. Mijn dorp, mijn stad Galerie Lijn 3, Provin- cialeweg 1,11.00- 17.00 uur - Expositie 'Geschonden Schoonheid' door ne gen kunstenaars; Lunchcafé Stadshuis, Lange Kerkstraat 1, 09.00-17.30 uur - Ex positie kunstwerken Leo Burgs; Inloop huis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spin- ne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball& Streetdance voor jon geren van 12 tot 18 jaar; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 20.00 uur - Voorstel ling Alex Roeka; Spoorstraat 22,19.30- 23.00 uur - Open Volkswagen avond bij de VW- shop Old- schoolracers; Stengeplein 1,16.00 -20.00 uur - Open dag De Stenge met o.a. stands, presenta ties en demonstra ties; Luctor et Emergo, 20.00-22.15 uur - Voorstelling Flairck 'the Lady's back'; Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt. door Luc Oggei GOES. Goes wil volgend jaar extra bezuinigen om tegenvallers beter te kunnen opvangen. Hoe, is nog niet duidelijk. Loes Meeuwisse, wethouder door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK. Het bushokje aan de Papeweg in Wolphaartsdijk is in goede handen. Gisteren heb ben cliënten van re-integratiebe- drijf Eigen Richting in het dorp het gesopt. En dat zal vaker gebeuren, want zij onderhouden de halte van af nu. Meer nieuws zie: www.pzc.nl STEENDIJK makelaar taxateur o. door Willem Adriaansens GOES. Volgende week zaterdag, 24 oktober, vindt in het Omnium een groot dansevenement plaats. Meer dan duizend deelnemers en toeschouwers bevolken dan het Goese sportcomplex voor de jaar lijkse Moves-dag. Die wordt dit jaar voor het eerst in Zeeland ge houden. Info: www.moves.nl WEMELDINGE Najaarsconcert OKK Muziekvereniging OKK Wemeldinge geeft zondag 18 okto ber een najaarscon cert. Deze uitvoering begint om 15.00 in Dorpshuis de Wemel aan Dorpsstraat 1. Toegang is gratis, de deur gaat om 14.45 uur open. GOES Dompeldag Kunstenaar Lucy de Graaf (foto) houdt za terdag 17 oktober een 'dompeldag' voor volwassenen in haar lesatelier. De dag is be doeld voor mensen die hun creatieve kant GOES willen ontdekken. De Graaf geeft teken en schildercursussen. Tijdens de maandelijk se 'dompeldagen' kun nen bezoekers zich van 11.00 tot 16.00 uur bezighouden met een bepaalde tech niek of een onder werp. De kosten be dragen 85 euro, inclu sief lunch en materi aal. Er is plek voor maximaal negen deel nemers. Aanmelden via lucy@lucyde.nl. KLOETINGE Franse chansonavond Op dinsdag 20 okto ber is Olaf Heijnen te gast op een chanson avond bij de Alliance Frangaise Section Coeur de Zélande. Heijnen heeft acht jaar in Frankrijk ge woond. De avond begint om 20.15 uur aan de Schimmelpennin- ckstraat 14 in Kloetin- ge. De toegang kost 7,50 en is gratis voor leden en cursisten van Alliance Franqaise. WOLPHAARTSDIJK. De gezamenlijke Goese ouderensozen houden woensdag 21 oktober in samenwerking met SMWO een culturele feest middag. Het shantykoor de Dekzwabbers uit Terneuzen verzorgt een optreden in de Griffioen te Wolphaartsdijk. Daarnaast zal de Zeeuws-Vlaamse entertainer Jan Hamelink te horen zijn met liedjes en anekdotes uit het Land van Axel. ledereen vanaf 55 jaar is welkom. De aanvang is 14.00 uur en kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Meer informatie: mw. van Strien, tel. 06-10520217. archieffoto Peter Nicolai GEERSDIJK GOES 'S-GRAVENPOLDER HEINKENSZAND RILLAND YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79