HBOSC Tlimbond wil dansen een impuls geven met introductie Headspin Mountainbikers beginnen aan het winterseizoen Dagbladbezorger A gekenmerkt door hoge pieken en diepe dalen ZEELAND 15 lllllllll 'llHM lllllllll' ihillllllllhi II •II illlllll lllllllll lllllllillil'lll III! ill De Bruijn zwijnt in wereldbeker opzoek GEZOCHT m Ier. „Ik was een polyvalente spe ler, wat dankbaar was voor de trai ner. Als er een schorsing of een blessure was, speelde ik op die plek. Mijn voorkeur ging uit naar verdedigende middenvelder." Ju- rion ging weg en Braems kwam. Bij Beveren waren doelman en leeftijdsgenoot Jean-Marie Pfaff, spelmaker Heinz Schönberger, Jean Janssens, Wim Hofkens en Erwin Albert zijn medespelers. „Ik speelde met de beste doelman ter wereld en Schönberger was 'Weet je dat ik via Gerrit Emans in 1993 benaderd werd voor Hoek.' technisch gezien de beste speler. Hij had overal ogen." Door blessureleed kwam hij ze ven maanden buitenspel te staan. „In een oefenduel met Lierse scheurde mijn adductor in de lies af. Dokter Martens zei dat de kans dat ik nog zou voetballen tien pro cent was. Hij gebruikte mij als proefkonijn bij een operatie via het schaambeen. De operatie slaagde." Verhoosel knokte zich te rug. Met als beloning een fullprof- contract in 1979 bij Club Brugge. Maar wéér sloeg het noodlot toe met een knieblessure. Han Grij- zenhout was trainer. „Een Neder lander, maar niet mijn beste vriend. Ik had geen basisplaats. Grij zenhout werd in oktober 1980 ontslagen, want hij kreeg proble men met de gevestigde waarden." Onder de nieuwe trainer Gilbert Gress was er een basisplaats. „Ik heb in die twee jaar vijftig wed strijden gespeeld." Verhoosel stond tactisch zijn mannetje en schroomde niet om de Belgische internationals Jan Ceulemans, Walter Meeuws, George Leekens en René Vandereycken aanwijzin gen te geven. „Het was een gou den lichting. België haalde de EK-finale tegen Duitsland." Te genstanders als Rob Rensenbrink en Juan Lozano speelden liever niet tegen Verhoosel. Een domper was dat zijn huis in Waasmunster afbrandde en waardevolle spullen verloren gin gen. „Gelukkig waren we niet thuis." Een hoogtepunt was ook het toernooi in Japan, dat Club Brugge won met Bayern Mün- chen, Everton en het nationale team van Japan. „Ik scoorde in de finale met een lob van eigen veld en werd uitgeroepen tot de beste speler. Everton bood Verhoosel een lucratief contract aan. „Ik kon acht miljoen Belgische francs (cir ca 400.000 euro) plus premies ver dienen, kreeg een woning en au to. Mijn vrouw was toen zwanger en wilde niet naar Engeland. Ik heb er nog spijt van dat ik het niet heb gedaan." Het werd Sint-Niklaas, waar hij zijn voetballoopbaan afsloot, nadat hij zijn kruisbanden scheur de. „Ik heb nooit een rode kaart gehad. Daar ben ik best trots op." Verhoosel werd daarna nog trai ner van Sint Niklaas, Destelber- gen en Kemzeke. Hij mag op het hoogste niveau in België trainen. „Weet je dat ik via Gerrit Emans in 1993 benaderd werd voor Hoek. Het gesprek ging niet door, omdat mijn vader dezelfde dag overleed. Is Jannes Tant nu trainer van Hoek? Ik heb hem als speler ge had bij Sint Niklaas. Verhoosel (61) runde een café in Sint Niklaas en tien jaar een res taurant in Mechelen. „Ik heb mijn geld goed belegd. Ik kreeg contact met een jeugdvriendin toen mijn moeder in het bejaardenhuis zat in Westdorpe. Zij mailde me dat deze plek te koop stond. Ik heb nu een jaar deze bed and breakfast. Dat loopt goed." Hij lonkt nog steeds naar het voetbal. „Niet als veldtrainer, maar er wel op de trainingen zijn en als hoofdverantwoordelijke voor de opstelling en het aankoop beleid. Daar gaat het bij clubs vaak mis." In november 2015 vinden voor de eerste keer de Headspinevents plaats. Met toegankelijke en profes sionele workshops onder leiding van bekende dansers wordt op zes tien locaties in het land een po dium geboden aan dansfans die kennis willen maken met verschil lende dansstijlen. In deze regio wordt een workshop gehouden in Bergen op Zoom. Zondag 8 no vember is sporthal de Boulevard in Bergen op Zoom het toneel voor één van deze workshops. Dat wordt gedaan in samenwerking met de Fltfabriek en Mbo Dans Goes. Alle dansliefhebbers van twaalf tot tachtig jaar kunnen deelne men. Je hoeft geen danservaring te hebben om mee te doen. De deelnemers volgen drie work shops in de stijlen dancehall, hip hop en modern. De Headspin workshopdagen worden georgani seerd door de KNGU en topcho- reograaf Roy Julen. Bekende dansers uit de populai re televisieprogramma's zoals So You Think You Can Dance en Every Body Dance Now begelei den de workshops. Begin september zijn de gym- nastiekbond en topchoreograaf Roy Julen een structurele samen werking begonnen om de danswe- reld in Nederland een impuls te geven. De ambitie is om op de lan ge termijn uit te groeien tot dé brancheorganisatie voor dansend Nederland. Gezamenlijk hebben zij de am bitie om het dansen naar een ho ger niveau te tillen en meer men sen te kunnen laten genieten van de danssport, op de manier die bij hen past. Wie een indruk wil krijgen van hoe Roy Julen en zijn dansers te werk gaan in Headspin, is er een flimpje op you tube te zien (https://www.youtube.com/ watch?v=vNkvA4NZ_88). In samenwerking met de Fitfabriek en Mbo Dans Goes wordt volgende maand een workshop gegeven. ISTANBOEL. Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft zijn poging terug te keren in de toptwaalf van de wereld nog in eigen hand. Hij werd gisteren in de wereldbeker in Istanboel in de laatste kwalificatieronde uit geschakeld, maar gaat als derde beste nummer twee alsnog door. Het was voor de Hulsten aar na de wereldbekers in Luxor, Porto, Ho Chi Minhstad en Guri voor het eerst dat hij weer kwali ficatie moest spelen. Hij begon uitstekend en won royaal van de Turk Murat Celik: 40-25 in 21. Het verlies in de tweede ronde tegen een andere Turk, Ahmet Alp (33-40), was net voldoende om zich alsnog te plaatsen. Een deelnemer mag drie wed strijden missen om nog voor het algemeen klassement in aanmer king te komen. „Hoewel er nu een wedstrijd minder is ('s-Heer Arendskerke trok zich op het laatste moment terug) wordt het reglement niet aangepast", stelt coördinator Fons van Dorsselaer uit Hulst. De vraag dit seizoen is of de tweeling Mick en Tim van Dijke in staat is om het Danny Sleeckx (de 44-jarige routinier is al ver schillende jaren eindwinnaar) moeilijk te maken. Bij de vrouwen gaat Simone Cornelissen opnieuw als favorie te van start en bij de 40+ zijn er verschillende favorieten. Naast het wegvallen van 's-Heer Arendskerke is er nog een wijzi ging in de kalender: Kruiningen en Wemeldinge hebben van da tum gewisseld. De slotwedstrijd is zaterdag 23 januari in Hein- kenszand. WeGeNeR Media VRIJDAG 16 OKTOBER 2015 Oranje ruiken Patrick Verhoosel oud-voetballer door Janny Vermeule VLISSINGEN. De Koninklijke Neder landse Gymnastiek Unie (KNGU) heeft een nieuwe discipline toege voegd aan het omvangrijke pro gramma. Naast turnen, jazz en streetdance is er nu ook Headspin. Headspin is de nieuwe dansbewe ging die als het aan de KNGU ligt, Nederland aan het dansen moet zetten. door Wim de Vos WOLPHAARTSDIJK. Voor de moun tainbikers wordt ook komend winterseizoen een ATB-competi- tie gehouden. Morgen gaat deze van start met een wedstrijd aan de Schelphoek in Wolphaarts- dijk. Er zijn dit jaar tien wedstrij den. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen in WOLPHAARTSDIJK - OUD-SABBINGE. Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71