Reumafonds is meest in trek als stageplaats voor leerlingen Pontes s Cel voor brandstichter 'Fietsen van basisscholieren zijn vaak te slecht verlicht* 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Dompeldag in Goes Workshop 'je huis in balans' Franstalige muziek verduidelijkt Volgens medeorganisator Sandra Engel van welzijnsorganisatie SM WO was het Reumafonds de po pulairste werkgever onder de leer lingen. „Twaalf organisaties waren aanwezig, van drie had ik vacatu res bij me. De meeste leerlingen stonden aan de kraam van het Reumafonds, dat vrijwilligers kan gebruiken voor collectes en voor flyeracties." De leerlingen verdie nen studiepunten als ze dertig uur besteden aan maatschappelij ke dienstverlening. Engel: „Het is De rechtbank achtte bewezen dat R. verantwoordelijk was voor ze ker vijf brandstichtingen die eind vorig - en begin dit jaar in Middel burg werden gepleegd. Zo teken de R. voor het in brand steken van diverse auto's, winkelwagentje, vuilcontainers, twee auto's en een bouwkeet. Het in zijn eigen woning in brand steken van een snoer, waar door zijn wasdroger in brand vloog, was overigens niet de be doeling geweest. R. kwam in beeld doordat hij steevast als een van de eersten bij het blussen stond te kijken. Dat wekte achterdocht en doordat hij op een leenfiets van een fietsen winkel reed kon hij snel worden achterhaald. Vervolgens werd zijn fiets voor zien van een peilbaken en kon den zijn gangen worden nage gaan. Toen hij zich wilde aangeven bij de politie was die hem net een slag voor en zette hem achter slot en grendel. niet meer verplicht, maar Pontes hecht er aan dat leerlingen zich nuttig maken in de maatschappij. Misschien blijven ze wel hangen in een organisatie. Daar worden beide partijen beter van." De stagemarkt werd voor het vierde jaar gehouden. Leerlingen van vmbo-consumptief verzorg den de lunch van soep en brood jes kroket. GOES. Kunstenaar Lucy de Graaf houdt zaterdag 17 okto ber een 'dompeldag' voor vol wassenen in haar lesatelier. De dag is bedoeld voor mensen die hun creatieve kant willen ont dekken. De Graaf geeft teken en schildercursussen. Tijdens de maandelijkse 'dompeldagen' kunnen bezoekers zich van 11.00 tot 16.00 uur bezighouden met een bepaalde techniek of een onderwerp. De kosten be dragen 85 euro, inclusief lunch en materiaal. Er is plek voor maximaal negen deelnemers. Aanmelden via lucy@lucyde.nl. ZIERIKZEE. Bijna de helft van de fietsen van basisscholieren in Schouwen-Duiveland is onvol doende verlicht. Dat blijkt uit de fietsenkeuring die vrijwilligers van Veilig Verkeer Nederland (WN) deze week deden op 25 ba sisscholen in de gemeente. „Verlichting op fietsen ont breekt vaak, of de batterijen zijn bijna leeg. Daardoor zijn fietsers onvoldoende zichtbaar in het ver keer", zegt Gerard Oele, woord voerder van WN Schouwen-Dui veland. Slechte verlichting is ieder jaar het meest voorkomende probleem bij de keuring. Bij vijftien procent van de 1.100 gecontroleerde fietsen ontbrak re- 'De meeste fietsen werden afgekeurd in Zierikzee' flectie op de voor- of achterkant. Minder dan een procent kampte met defecte remmen, bij bijna veertig fietsen stond het stuur niet goed vast en er waren enkele fietsen met platte banden. „Het valt op dat in de stad Zie rikzee naar verhouding meer fiet sen niet aan de veiligheidseisen voldoen", zegt Oele. „De oorzaak daarvan weet ik niet. Het zou kunnen dat ouders in dorpen strengere eisen aan de fietsen stellen, omdat er langere af standen worden afgelegd en de wegen vaak minder goed verlicht zijn dan in de stad." In de regio Wyona Praet van House Of Flow geeft woensdag 21 oktober de workshop 'je huis in balans' in De Praet-tuin. In de workshop leren deelne mers hoe je een (t)huis kan creë ren dat je ondersteunt en posi tief beïnvloedt. De workshop wordt gegeven op basis van de Chinese filosofie Feng Shui, die gaat over de samenhang tussen de mens en zijn omgeving. De workshop vindt plaats van 19.00 tot 21.30 uur in de stal van de 'Praet'-tuin in Serooskerke De kosten bedragen 35 euro, in clusief samenvatting op papier. Opgeven kan via 06-51040984, 0111-671530 of e-mail: info@houseofflow.nl. 'Verbreed je Horizon' biedt lief hebbers van Franstalige muziek een workshop aan, waarin zij meer leren over hun favoriete nummers, de taal en de achter grond. Deze workshop van an derhalf uur wordt op aanvraag Museumclub bezoekt galerie De museumclub van Vrou wen van Nu Noordwelle be zoekt vrijdag 23 oktober Hof stede Galerie Lijn 3 in Geers- dijk. Daar is op dat moment een ex positie met de titel Geschon den Schoonheid. Negen kun stenaars tonen hier het ver driet, maar ook de veerkracht van de misbruikte vrouw. De entreekosten bedragen drie euro. De museumclub ver trekt om 13.30 uur vanaf de Action in Zierikzee of de brandweerkazerne in Burgh-Haamstede. Mijn dorp, mijn stad gegeven in Zierikzee. Deelne men kan alleen (45 euro), maar ook in een groep van twee tot vier personen. (22,50 per per soon). Vrachtauto's staan weer in het dorp De trucks van de in Zonnemaire wonende vrachtwagenchauf feurs staan weer in het dorp ge parkeerd. Chauffeurs en gemeen tebestuur hadden een plaats aan de Blooisedijk gevonden, waar vroeger een mechanisatiebedrijf zat. Zij dachten daar niemand te hinderen met de geparkeerde vrachtwagens. Dat bleek een misvatting, want zeven omwo nenden tekenden bezwaar aan. De gemeentelijke bezwarencom- missie stelde hen in het gelijk. Sindsdien - zo werd woensdaga vond tijdens de dorpsraadverga dering bekend gemaakt - staan de wagens weer her en der ver spreid in het dorp. Het verza- mel-parkeerterrein was juist be dacht als antwoord op klachten uit het dorp. Dorpshuis de Schut- se, 16.00-18.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla ver jasvereniging; Mu seum de Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Scheepsmodel len en attributen van oud-Westen- schouwen; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Dorpshuis 't Zuudèn- de; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; Dorpshuis de Ooster hof, 19.30 uur: Darts, 19.30 uur: Bingo; 19.45 uur: Ooster- landse Fanfare; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Diverse exposi ties; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling over de historie van de foto grafie; Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Mr.Hol- mes; Gemeentehuis, gehe le dag: Tentoonstel ling van rondreizend kunstenaar Gerard Rommens; Sint Lievensmon- stertoren: 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en be klimming van de to ren. Leerlinges van 3 havo krijgen uitleg over een stage bij SMWO. foto Marieke Mandemakers door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Zo'n 175 leerlingen uit de tweede en derde klassen van de Pontes Pieter Zeeman hebben zich gistermiddag van een stageplaats verzekerd. door Ad Roos middelburg De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de negentienjarige Matthijs R. uit die stad achttien maanden cel en tbs met voorwaarden opgelegd. Er was twee jaar cel en tbs geëist. door Elodie Kint Gerard Oele, woordvoerder Veilig Verkeer Nederland NIEUW-HAAMSTEDE Onthulling boek 'Ik weet dat daar...' In de supermarkt van Nieuw-Haamstede wordt zondag 18 okto ber om 13.00 uur het boek 'Ik weet dat daar...' van beeldend kunstenaar Marinus van Dijke (foto) gepre senteerd. Het boek met een film op dvd is de af sluiting van het gelijk namige project, dat Van Dijke in 2013 startte. SEROOSKERKE Hij bezocht vijf kust plaatsen aan de Noordzee: Hope Point vlakbij St-Margarets Bay in Engeland, Shingle Street vlakbij Orford Ness, ook in Engeland, de kust van het Engelse Hornsea, Breiwick Beach op het eiland Whalsay in Schotland en het ei land Ulleroya in Noor wegen. Hij bundelde zijn ervaringen in een boek en dvd. Na de presentatie wordt een plaquette onthuld op een palenrij, op het strand achter de vuur toren. De plaquette geeft de mogelijkheid om via een QR-code vijf lijnen te volgen tot achter de horizon, die leiden naar de kust plaatsen. ZIERIKZEE GEERSDIJK Aanmelden voor deze excursie kan tot dinsdag 20 oktober bij Meta Lepoeter: 0111-413902 of lepo38@zeelandnet.nl. www.verbreedjehorizon.nl ZONNEMAIRE BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67