Business en oesters Vlissingse verkrachter moet zes jaar de cel in Als de jaren tellen Met de houten poot Er zijn ook senioren die toch 2 ZEELAND Oudere werklozen komen lastiger aan werk. Maar, met wat geluk, het is niet altijd een mission impossible. COMMENTAAR We moeten met zijn allen langer doorwerken. De vijftigers en zestigers van nu zagen in het verle den veel collega's al ruim voor het vieren van de 65e verjaardag vertrekken. In theorie is de pen sioengerechtigde leeftijd verhoogd van 65 naar 67 jaar, maar ten opzichte van nog niet zo heel lang geleden werken we in de prak tijk vijf tot zes jaar langer door. Dat betekent dat het aandeel vijf tigplussers in het leger van werklozen dramatisch is toegeno men. Als we van deze veteranen eisen dat ze hun best doen om betaald werk te vinden, verdienen ze een eerlijke kans. Dat is gemakkelijk gezegd. De overheid kan een beroep doen op de maatschappelijke verantwoor delijkheid van werkgevers, maar die verantwoordelijkheid heeft Als we van deze veteranen eisen dat ze betaald werk vinden, verdienen ze een eerlijke kans. zijn grenzen. Zij moeten de kos ten tegen de baten afwegen en dat kan in het nadeeel van de oudere sollicitant uitvallen. De maatschappij mag van de werkge vers wel verwachten elke sollici tatie onbevooroordeeld te bekijken. Anderzijds mag van de over heid realiteitszin gevraagd worden. Soms kunnen mensen echt niet meer mee. Dan is het unfair hen te behandelen alsof de ja ren niet tellen en van hen hetzelfde te eisen als een jongere werk loze met veel betere kansen op de arbeidsmarkt. OUWERKERK. Informeel zaken doen. Dat kon gisteravond tijdens de Oesterpartij in restaurant De Vierbannen in Ouwerkerk. Niet alleen de maag; ook de geest kreeg wat te verteren met in leidingen van onder anderen Mat hijs Zeelenberg, ontwikkelaar van Brouwerseiland. Hij pleitte voor een nieuwe wooneconomie, naar voorbeeld van Florida. „De bestaan- Almanak Bootjesvolk heeft zo zijn eigen humor en die vind je vaak terug in hun scheepsnamen. Zo kunt u op de Zeeuwse wateren een 'Zuipschuit' aantreffen, die steevast belangstelling van de waterpolitie trekt. De schipper van de 'Glasbak' heeft, zo valt aan te nemen, zijn schuitje uit het statiegeld de natuur aanvullen met nieuwe en daarin bouwen. Langs het wa ter, bijvoorbeeld." Niet alleen vil la's. Volgens Zeelenberg moeten er ook betaalbare huizen komen aan de waterkant. Na de speeches werd een 'walking dinner' geserveerd van zilte zaligheden. Chefkok Wou ter Kik telde 63 eters van Delta, Ra- bo en verder advocaten, architec ten en accountants. bekostigd. En wedstrijdzeiler 'Ka- rel-met-de-houten-poot' hoort zich na verloren strijd soms aangesproken als: 'Kerel-met-de-foute-boot'. De kapitein van de - in Duitsland ge bouwde - Bavaria 42 heeft echter het meeste lef. Hij noemde zijn zeilboot ijskoud Jupiler'. De Maire naam voor dorpshuis Het dorpshuis van Zonne- maire heeft een naam. De aanwezigen bij de vergade ring van de dorpsraad woensdagavond kozen voor De Maire. De naam refereert aan dorpsnaam Zonnemaire, maar ook aan het Franse La Mairie, wat gemeente huis, dorpshuis of gemeen schapshuis betekent. Van de 58 aanwezigen woensdagavond koos, vol gens dorpsraadvoorzitter Anton van de Velde, een ruime meerderheid voor De Maire. Nieuw systeem, zelfde huurprijs Net als andere woningcor poraties past Zeeuwland sinds 1 oktober het nieu we puntensysteem voor woningwaarde toe. Dat leidt ertoe dat de maxima le huurprijs van 3000 hui zen omhoog gaat, die van 800 woningen zakt en bij 200 huizen gelijk blijft. Maar in de praktijk veran dert er niets. Dat komt om dat Zeeuwland niet de maximale huur vraagt, maar 70 procent daarvan. Een puntenstijging of-da ling heeft daarom geen di recte invloed op de prijs. Kerstkoor en Scrooge in stad Minikoor de Christmas Vo cals is donderdag 24 de cember te horen in de bin nenstad van Zierikzee. Zij worden vergezeld door Scrooge, de vrek uit het boek A Christmas Carol van Charles Dickens. „We hopen dat alle onder nemers inspelen op dit thema. Zo kunnen we het publiek misschien verlei den tot een bezoekje aan de horeca", zegt winke liersvoorzitter Robbert van der Krieke (foto). Kijken naar zandsuppletie In het kader van de 'Week van ons water' zijn er van daag rondleidingen bij de zandsuppleties aan de Brouwersdam. Rijkswaterstaat spuit daar de komende maanden een half miljoen kubieke me ter zand op het strand. Vanaf Beware Beach star ten drie excursies: om 11.00,13.00 en 14.00 uur. Aanmelden hiervoor kan via de link http://www.weekvanons- water.nl/brouwersdam/. Anderhalfjaar is Jac queline Dieleman op zoek geweest naar werk. De 51-jarige Terneu- zense raakte haar baan kwijt toen Neckermann in Hulst ten onder ging. Ze deed daar als productmanager een deel van de inkoop. „In die anderhalfjaar heb ik het druk gehad met het reageren op vacatures en het schrijven van open sollicitatiebrieven. Zon der succes. Je krijgt te horen dat je te hoog gekwalificeerd bent. Ze bedoelen te oud en dus te duur. Ik kan het me ook wel voorstellen. Als je als bedrijf uit tien mensen kunt kiezen, is een jongere werknemer vaak finan cieel aantrekkelijker." Maar haar zoektocht leverde nuttige contac ten op en daardoor ook werk. „Het uitzendbureau RTC, Randstad Tempo-Team Combi natie, belde me. Ze hadden een baan voor me bij DOW. Om pre cies te zijn bij het BPSC, het Busi ness Process Service Center." Ze is niet in vaste dienst maar werkt via het uitzendbureau. „Het is een heel verschil met het werk bij Neckermann, maar het is erg leuk werk en voor mij een nieuwe uitdaging." Dieleman was een van de vele vijftigplussers die in de crisisja ren hun werk verloren. Ook nu de economie weer aantrekt, blijft het voor deze groep lastig om 'Je krijgt te horen dat je te hoog gekwalifi ceerd bent. Ze bedoel en te oud en te duur' aan de bak te komen. Haar is het gelukt, ook al heeft ze nog geen vaste betrekking. Ook Dirk van der Weele (55 jaar uit Kortgene) en Henk de Wilde (55 jaar uit 's-Heer Arends- kerke) lukte het om weer aan de slag te gaan. De twee mannen verloren eind 2011 hun baan toen alumiumsmelter Zalco de poort sloot. De Wilde had er 36 jaar ge werkt als technisch vakman, Van der Weele 26 jaar op de gieterij. Dankzij zijn vakdiploma's kon Henk de Wilde snel aan de slag bij een onderneming in Kapelle. Voor Van der Weele ging het minder voorspoedig. Acht maan den liep hij thuis. Toen kon hij aan de slag in Bruinisse. Een halfjaar later kwam het goede nieuws. Op het terrein van hun oude werkgever wilde Century Aluminium een anode- fabriek opstarten. Henk de Wilde was een van de eersten die bij Century Alumi nium in dienst kwam. „Ze zoch ten mensen met ervaring en vak kennis", zegt De Wilde. „Mijn sollicitatiegesprek was in een ca feetje in Vlissingen. Op 1 novem ber 2012 kwam ik in dienst, acht maanden na mijn ontslag bij Zal co." Van der Weele kreeg er later ook weer werk op voorwaarde dat hij het vakdiploma voor de procestechniek Vapro B wilde ha len. Daar is hij nu volop mee be zig. Nog slagen voor twee exa mens en het diploma is binnen. „In de periode dat ik naar werk Werk komt echt niet vanzelf naar je toe als je achterover in je leunstoel blijft zitten. MIDDELBURG. Voor onder meer seksueel misbruik van twee jon ge meisjes, verkrachting, een aan randing en het bezit van kinder porno is gisteren de 49-jarige Vlissinger Ronald B. door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een celstraf van zes jaar en het betalen van tienduizend euro schadevergoeding. B. werd in 2010 al voor zeden delicten veroordeeld tot drie jaar cel. Een negenjarig meisje moest anderhalf jaar lang samen met hem pornofilms kijken en moest dat onder bedreiging van een mes 'nadoen'. Dat nadoen ge beurde dan in de badkamer, op het toilet en in de slaapkamer. In 2013 werd een meisje uit Tholen zijn slachtoffer. Ook zij werd ge dwongen tot seksuele handelin gen en als zij het bekend zou ma ken, zou hij de gemaakte film pjes en foto's op internet zetten, zo dreigde hij. De politie trof op 30 oktober 2013 in zijn woning 1200 dvd's met pornomateriaal aan, waaron der 209 foto's met kinderporno en films en foto's van vrouwen met wie hij seks had gehad en die vaak ook zonder het te weten op beeld waren gezet. Informeel zakendoen met een glas wijn in de ene en een zeevrucht in de andere hand, dat kon gisteren in Ouwerkerk. foto Marieke Mandemaker Tip? redactie@pzc.nl ZONNEMAIRE ZIERIKZEE ZIERIKZEE BROUWERSOAM Vijftigplus door Theo Ciele Jacqueline Dieleman Dirk van der Weele door Ad Roos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66