ÜNNEN&BUI1 7 0 KIJK VERGELIJK Woonboerderij of een vrijstaand buitenhuis Het verhaal gaat dat de barruimte een parenclub was. Dat zou wel de jacuzzi in de tuin verklaren toen allebei. Je weet niet hoe dat is over een paar jaar." Het tweetal pakte de rugzak, boekte een vlucht en gooide het huis in Middelburg in de verhuur. Na 5 maanden backpacken door Azië kwamen ze, een maand eerder dan gepland, moegereisd terug in Zeeland. Daar trokken zij in bij één van hun dochters, omdat hun eigen huis nog was verhuurd. Nog geen werk (Nelleke), geen eigen plek en zeeën van tijd. Tja, wat doe je dan om de dag door te komen? „Dan ga je een beetje zit ten surfen op internet. En notabene op 'Prikbord van Zeelandnet' kwam ik dit huis tegen." Inboedel De afspraak voor de bezichtiging was snel gemaakt en het koopcon tract was in no time ondertekend. „We konden er zó in. Zelfs de in boedel is nog van de vorige eigena ren," zegt Jan. „Niks mis met die meubels." De trektocht door Azië heeft het stel veranderd. „Wij hebben daar zoveel armoede gezien, dat we nu beseffen dat we het ook goed heb ben met iets minder luxe. Neem bijvoorbeeld de keuken. Een ander zou die misschien te simpel vinden. Wij vinden 'm prima." Nóg een belangrijke levensles uit de oost: meer genieten van het mo ment. „Wat vandaag niet komt, komt morgen wel," doelt Jan op de geplande verbouwing. Nu slaapt het stel nog boven, in de toekomst wil het verhuizen naar de benedenverdieping. Plek zat, want daar is een ruimte die de vorige ei genaar gebruikte als café met bil jart. Er is een bar met krukken en zelfs een urinoir achter saloonklap deurtjes. „Het verhaal doet de ronde dat de barruimte een paren club was. Maar dat zijn misschien maar praatjes. Hoewel: het zou wel de jacuzzi in de tuin verklaren," schatert Nelleke. De jacuzzi hebben ze overigens dichtgegooid. Die fun geert nu als zandbak. „Leuker voor de kleinkinderen." Ook je rijtjeshuis verruilen voor een ruime vrijstaande woning of woonboerderij? Op het platteland is aanbod genoeg. Eén huis heeft zelfs een monumentale boom in de tuin. NISSE HEINKENSZAND TIJNJE (FR) GROENINGEN (NB) ACHTMAAL (L) vrijdag 16 oktober 2015 Interieur: zelfs de meu bels van de vorige eige naar staan er nog. in de polder Boven: in de toekomst willen Nel- leke en Jan beneden gaan slapen. 44 EVEN VOORSTELLEN Nelleke Hubreehsen (58) was altijd kleuterjuf. Momenteel heeft ze geen vaste baan, maar werkt ze als invalster. Jan Provoost (60) heeft een baan als onderhouds- timmerman. Samen hebben ze vier kinderen, drie dochters en een zoon. Adres: Gerber- nesseweg 7 Prijs: €465.000 Bouwjaar: 1908 Kenmerken: Achtertuin grenst aan een weiland. Huis heeft een sauna, vier slaapkamers en twee badkamers. Adres: Hein- kenszandseweg 46 Prijs: €399.000 Bouwjaar: 1906-1930 Kenmerken: Woning com pleet gereno veerd, terras aan de zuidkant. Woonkamer met balkenplafond. Adres: De Warren 19 Prijs: €349.000 Bouwjaar: 1924 Kenmerken: Nabij natuurge bied. Geschikt voor dubbele bewoning, twee huizen in één, dubbele houten garage. Adres: Voortweg 6 Prijs: €295.000 Bouwjaar: 1920 Kenmerken: Woonkamer met houten vloer en gaskachel. In de tuin van 1322 m2 staat een monumen tale boom. Adres: Kraaivenstraat I Prijs: €499.000 Bouwjaar: 1938 Kenmerken: Verschillende bijgebouwen op perceel, waaronder stal. Tuin is voorzien van moestuin, hobbykas en tuinhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60