Man, wat word je geroerd als kijker NIEUWS 5 Een feestje voor Johnny de Mol. Hij won de Televizierring, de Zilveren Ster Man én zijn tante kreeg een Oeuvre Award. Vier doden door noodweer Zoon Wes en Yo heet Xess Xava Einde subsidie 'schone' diesels Schaars gekleed naar de beurs AMSTERDAM. De 'downies' van Joh nny de Mol moesten vorig jaar nog teleurgesteld toekijken hoe de felbegeerde televisieprijs aan hun neus voorbij ging, maar nu waren ze uitzinnig van vreugde. Syn- DROOM, het programma waarin Johnny de Mol hun wensen in ver vulling laat gaan, werd door televi siekijkend Nederland verkozen bo ven Streetlab en Expeditie Robin son. De presentator won ook nog de de Zilveren Ster Man. Hij hield een pleidooi voor verdraagzaam heid. „We kunnen zoveel als we maar een beetje lief voor elkaar zijn." Kort daarvoor was zijn tante Linda de Mol sprakeloos. Ze moest zich herpakken toen Chan- tal Janzen haar gisteravond in een bomvol Carré een prijs mocht uit reiken die zelden wordt uitge reikt: de Televizier Oeuvre Award. Eenmaal bekomen van de schrik, kwam ze op dreef met een indruk wekkende speech over haar even indrukwekkende carrière. Haar broer John de Mol had het vorig jaar nog voorgerekend: meer dan zesduizwend uur televisie staat op haar naam. „En daarmee dus ook 12.000 nepwimpers",' glimlachte ze naar haar visagist. „Tussen Willem Duys en Mies Bouwman staan, dat is alsof je als voetballer tot de categorie Cruyff en Pele behoort. Maar ik voel me echt nog geen Messi." Voor zover haar televisiecolle ga's in de zaal niet al tranen in hun ogen hadden, kregen ze dat wel met het slot van haar bedank- woord. Lieve woorden voor de van een hersenbloeding herstel lende Martine Bijl. „Ik wil vanaf deze plek een hart onder de riem steken voor die geweldige vrouw die van Heel Holland Bakt zo'n heerlijk programma maakt." Chantal Janzen won voor de twee de keer op rij de Zilveren Televi- zier-Ster Vrouw en liet Floortje Dessing en Geraldine Kemper ach ter zich. „Ik moest in Duitsland waar ik was voor opnames al de hele tijd horen schade' om 'das Fussball'. Nu komt er morgen ge lukkig niet nog verliezer binnenlo pen." 'We kunnen zoveel als we maar een beetje lief voor elkaar zijn' Dat SynDROOM na de teleurstelling van vo rig jaar gisteravond wél de Gouden Tele- vizier-Ring pakt, komt niet als een verrassing. Want als de ge schiedenis van de verkiezing van het beste tv-programma iets leert, dan is het wel dat de aanhouder uiteindelijk wint. Denk Wie is de Mol, denk Anita Witzier. En wie gunt Johnny de Mol de prijs niet voor juist deze show? Een sympathieker pro gramma bestaat er niet op de Nederlandse televisie. Man, wat word je als tv-kijker blij van én geroerd door al die jon geren met Down, autisme of een aanverwante aandoenin gen die uit hun dak gaan om dat hun grote wens in vervul ling gaat. Het kan De Mol niet gek genoeg. Van trouwen in een jurk van Mary Borsato tot aanschuiven als voetbalanalist bij de heren van het Voetbal In side, hij regelt het allemaal. Hij dolt, geint en lacht, maar mijdt ook de lastige vragen niet. Hij is schatplichtig aan Paul de Leeuw, die eerder al liet zien dat mensen met syn droom van Down niet per defi nitie zielig zijn of met fluwelen handschoenen aangepakt hoe ven worden. Maar De Mol heeft op zijn beurt ook weer andere programmamakers geïnspi reerd met zijn succes. Er waren de afgelopen jaren opvallend veel tv-shows over jongeren met Down of andere aandoe ningen. Natuurlijk is er heus ook wel iets op te merken op SynDROOM. Het programma wekt de indruk dat iedere Dow- nie alleen maar lief, enthou siast en schattig is. Terwijl ie dereen die met ze werkt of in zijn omgeving heeft, weet dat er ook een andere kant aan zit. Misschien een idee voor een nieuw programma van De Mol? Want het thema is bij hem zon der meer in goede handen. Zware buien met hevig onweer hebben gisteren in grote delen van midden- en Zuid-Italië voor overlast gezorgd. Vier mensen kwamen om het leven. Een man stierf toen zijn auto in de regio Latium, bij de hoofd stad Rome, door een modder stroom werd meegesleurd. Twee andere inzittenden kon den net worden gered. In de zuidelijker geleden regio Abruz- zo werd een vrouw door een aardverschuiving meegetrok ken en kwam terecht onder een instortende muur. In de stad Benevento in de zwaar ge troffen streek Campania ver dronken twee vrouwen. Voetballer Wesley Sneijder en zijn vrouw Yolanthe Sneijder-Ca- bau hebben een zoon gekregen. Hij heet Xess Xava. Dat heeft het management van Yolanthe giste ren bevestigd. Het is het eerste kind van de twee samen. „Alles gaat goed, Wes is door het dolle", zegt manager Xenia Kasper. Voor presentatrice Yolanthe is het haar eerste kind. Wesley heeft al een zoontje uit een eerder huwe lijk met Ramona Streekstra, Jessey (9). Het stel keek lang uit naar de geboorte van hun kind, Yolanthe raakte namelijk moeilijk zwanger. Over haar problemen was ze erg open tijdens een aflevering van Linda's Zomerweek. De gemeente Utrecht stopt met de subsidiëring van de aanschaf door bewoners en bedrijven van zoge noemde schone Euro 6 dieselau to's. Het college van burgemeester en wethouders schrapt de regeling in verband met 'dieselgate', het manipuleren van de testuitkom sten wat betreft de uitstoot van schadelijke stoffen: „De gemeente wil geen bijdrage leveren aan het in stand houden van deze praktij ken door subsidie te geven voor au to's waaraan wellicht 'gesleuteld' is. Volkswagen heeft met speciale software in hun dieselmodellen typegoedkeuringstesten in labora toria heeft gemanipuleerd om aan uitstootnormen te voldoen." door zijndolgelu van de Gouden Televizierring.i#afo Daniel Kroll ig na winst Televizierring door Marlies van Leeuwen Johnny de Mol Winnaar Ring door Angela de Jong ROME ISTANBOEL UTRECHT BERLIJN Deze porno-actrices poseren in weinig verhullende outfits tijdens de opening van de Venus Erotic Fair in Berlijn. Vier dagen lang kunnen mensen zich tijdens de beurs tegoed doen aan erotisch entertainment. Met 30.000 be zoekers is de Fair de grootste erotische beurs ter wereld, foto Fabrizio Bensch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5