6 T f 1 1 Huizenpaspoort Op hun woonboerderij in Heinkenszand brengen Nelleke Hubrechsenen Jan Provoost oosterse levenslessen in de praktijk. We zijn blij dat we weg zijn. In de stad leefjezodichtop elkaar. Hier ervaren we de pure vrijheid Keuken: goed genoeg voor Nelleke en Jan. TEKST WINNIE DE WITTE-VAN DAM FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Impulsieve aankoop of niet: ze zijn maar wat blij met hun nieuwe woning. Ook al is het huis waarin ze samen oud hopen te worden wel even wat anders dan wat ze qua wonen ge wend waren. Een rijtjeshuis in een woonwijk in Middelburg is niet te vergelijken met een woonboerderij in de polders van de Zak van Zuid- Beveland. Die ommezwaai van stad naar pol der hadden Nelleke Hubrechsen en Jan Provoost zelf ook niet voorzien. Het liep gewoon zo. Tuurlijk hadden ze wel even twij fels. Hun huis in Middelburg was helemaal af. Aan hun huis in de polder moet nog van alles worden vertimmerd. Nelleke: „Ik zei tegen Jan: wat wil je dan? De rest van je leven op je kont blijven zitten?" Nee, dat wilde Jan niet. Op een durp Ook Nellekes moeder had twijfels. „Kind, wat moet je op een durp, vroeg ze? Ze kon niet begrijpen dat wij van een stad naar de polder wil den verhuizen." Het was soms ook best even wen nen. „De eerste keer dat ik bood schappen deed in Heinkenszand, verdwaalde ik op de terugweg," ver telt Nelleke. Inmiddels is ze gewend aan de wir- war van kleine polderweggetjes in de Zak van Zuid-Beveland. Nooit spijt gehad? „Goh nee, geen greintje," zeggen de twee. „We zijn blij dat we weg zijn. In de stad leef je zo dicht op elkaar. Hier ervaren we de pure vrijheid." Een jaar of wat geleden begon hun zoektocht naar een woning als deze. Maar op Walcheren waren de woonboerderijtjes te duur. Verhui zen zat er dus even niet in. Tijd voor Plan B: een verre reis maken. „Dat was iets dat we altijd al wilden," legt Jan uit. Wachten tot het pensioen leek hen niet verstan dig. „Voor een reis van een half jaar moet je fit zijn en dat waren we HEINKENSZAND MMS vrijdag 16 oktober 2015 i Volop sfeer in de oude woon boerderij Samen oud worden 44 De woonboerderij van Nelleke en Jan staat aan de Vlaandertseweg I in Heinkenszand. Het huis is rond 1900 ge bouwd. De woning be schikt over een ruimte die is ingericht als bar. Volgens Nelleke hebben de vorige eigenaren geprobeerd om er een horecavergunning voor te krijgen, maar die is nooit afgegeven. Het huis zit nog niet aange sloten op de riolering, maar is voorzien van een septic tank. De vraagprijs voor het huis was €249.942 kk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59