4 I Kans op prijs man&paard Apparaten zijn niet zo zuinig De grootste van de Benelux Stop spullen in een hond Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: échte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over hun product. Vandaag: Els en Hans den Dunnen uit Burgh Haamstede over hun bloemenwinkel. Werkplek Energielabel Breien en haken Opbergen Het werkt in ons voordeel dat we ook cadeaus verkopen. Met bloemen alleen red je het tegenwoordig niet meer ^DOOR SHARON VAN OOST -v en bosje bloemen voor op de keukentafel neem je tegenwoordig mee uit de supermarkt, uitzonderin- A gen daargelaten. En dat is niet zo gek, vindt Els den Dunnen van bloemenwinkel Klavertje Vier in Burgh-Haamstede. „Bij de bloe mist koop je geen drie bossen rozen voor vijf euro, maar dat merkje dan ook aan de kwaliteit. Als men sen iemand willen verwennen met een boeket, brengen ze gelukkig toch nog vaak een bezoekje aan de specialist." Ambitie Het stel verhuisde 27 jaar geleden met twee jonge zoons vanuit Zwijn- drecht naar Burgh-Haamstede, op zoek naar het perfecte pand voor een eigen winkel. „We hadden al een tijd de ambitie om een bloemenwinkel te openen, maar dat wilden we niet in Zwijn- drecht doen, daar zaten er al ge noeg. Bovendien hadden we behoefte aan wonen in een nieuwe, mooiere omgeving. We bekeken meerdere panden op Schouwen- Duiveland en kwamen uiteindelijk hier terecht." Hoewel ze het al bijna dertig jaar volhouden aan de Ring, baart het Els en Hans zorgen dat tegenwoor dig zo veel kleinere winkels omval len. Hans: „Hoewel de bloemen het grootste gedeelte van ons inkomen vormen, zijn we vanaf het begin meteen cadeauartikelen gaan ver kopen. Dat werkt nu in ons voor deel, want met alleen bloemen red je het tegenwoordig niet meer, he laas." Els kijkt trots de winkel rond. „Omdat het nu maandagochtend is zijn er niet zoveel bloemen, die komen pas vanmiddag, maar je zou het hier eens moeten zien op vrij dag," zegt ze. „Dan is het een kleurige, geurende zee van bloemen, prachtig vind ik dat. Het leuke is dat bij elk seizoen weer andere bloemen horen." Nu de herfst zijn intrede heeft ge daan overheersen vooral de chry santen, lampionnetjes en hortensia's in oranje- en roodtin- ten. Els: „Wij proberen daar wel een beetje mee te spelen, te verras sen. Het moet niet te saai en stan daard zijn. Dan stoppen we een paar knalroze bloemen in het boe ket. Het is voor ons een uitdaging om zelfs bij de lastigste klanten een tevreden glimlach op het gezicht te toveren." Trends Ook de bloemenwereld is aan trends onderhevig, weet het echt paar Den Dunnen. „Lange tijd ver wachtten veel klanten een keurig bosje met bij elkaar passende bloe men," vertelt Els. „Te veel groen was uit den boze. Tegenwoordig mag het een rommeltje zijn, een kleurrijk boeket met allerlei soor ten bloemen." Om de dag komt verse koopwaar binnen, maar als een klant iets zoekt dat er op dat moment niet is, rijdt Hans graag even langs de kwe ker. „Daar doen we niet moeilijk over. Dat is onze kracht ten op zichte van de supermarkten en tankstations." vrijdag 16 oktober 2015 EEN BLOEMENZEE OPVRUDAG E 44 PZ Het ontwerp 'co-worker' van studio man&paard is een van de genomineerden voor de ARCI5 Meubel Award van plat form De Architect. Aan de verplaatsbare werkplek kunnen twee mensen werken en vijf a zes mensen overleggen. De uit reiking van de prijzen in de categorieën ar chitectuur, interieur, detail, innovatie, meu bel en de oeuvre- award is op 19 november in Dor drecht. kamers en 100 badka mers telt het grootste huis ter wereld. Het kasteel ligt vlakbij het Toscaanse Siena en staat op een landgoed dat 1500 hectare groot is. Driekwart van de energielabels op huishoudelijke apparaten klopt niet. Dat blijkt uit controles van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De NVWA onderzocht de labels van honder den drogers, wasmachines, koelkasten en vaatwassers. Driekwart daarvan bleek minder zuinig dan de fabrikant op het energielabel meldt. Fabrikanten kennen de labels zelf aan hun producten toe. De etiketten kunnen variëren van heel zuinig (A+++) tot energieslurpend (G). De NVWA wil aanvullend onderzoek doen. Het grootste brei- en haakevenement. van de Benelux strijkt volgende week vrijdag neer in de IJsselhallen in Zwolle. Twee dagen lang tonen en verkopen meer dan vijftig expo santen heel veel soor ten wol, patronen, naalden, spinnewielen, vachten, vilt en verf. Bezoekers worden opge roepen vooral hun eigen brei- en haakwerk mee te nemen. 5 Hij blaft niet, poept niet en hoeft niet naar buiten: een hond van Mi- limetrado. In de kartonnen hondjes van dit Spaanse designmerk berg je je spullen overzichtelijk op. Je kan kiezen voor een bulldog, een chihuahua, een labrador en een teckel. Prijzen beginnen bij €19,95. fonq.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57