5 Meer ID-renners en races Het leven van oud-profvoetballer uit Westdorpe y 14 Ook Kenneth Pérez naar voetbalschool van Noad'67 Zeeuws-Vlaming speelde met Club Brugge voor 110.000 man in Camp Nou tegen Barcelona. Rii II w X Ook Kenneth Pérez werkt mee aan de driedaagse voetbalschool van Noad'67 in Sint Philipsland. De voormalige profvoetballer van onder meer AZ, PSV, Ajax en FC Twente (zie foto) is woens dagmiddag 28 oktober bij de elf de editie aanwezig. De huidge voetbalanalist van FoxSports arri veert om 14.45 uur arriveren en zal dan samen met de deelne mers van de voetbalschool op de foto gaan en handtekeningen uit delen. In een eerder stadium strikte de organisatie ook al Ma rio Been en Dick Advocaat. De voetbalschool is van maandag 26 tot en met woensdag 28 oktober. De elfde editie van de voetbal school staat in het teken van de Vrienden van Siem ten bate van het Koningin Maxima Centrum in Utrecht, dat gespecialiseerd is in kinderoncologie. gg§§g|M Koploper volleybal breidt marge uit In poule A van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Terneuzen ver grootte Nieuw Arbeid.nl zijn voorsprong op ZWV tot twee punten. In de directe confronta tie met de nummer twee van de ranglijst trok de koploper met 2-1 aan het langste eind. Nadat Nieuw Arbeid.nl de eerste set met 29-27 in zijn voordeel had beslist, won ZWV de tweede met 25-10. Daarna werd het in de derde set 10-7 voor de huidige lij staanvoerder. Serie van negen helpt Dallinga niet Het driebandenteam van Polka Print verloor in de tweede divi sie met 2-6 van 't Tapperijke uit Hoeven. Voor de pauze bleef het gelijk na een zege voor Dirk Vlerick en een onnodige verliespartij voor Meerten Dallinga. Hij nam met series van 9 en 4 de touwtjes in handen maar stond die even snel weer af en ging uiteindelijk on deruit. Jean Paul de Kraker en Louis Dallinga verloren even eens. sport kort ie kent Pa trick Ver hoosel nog? De Westdor- penaar speelde twaalf jaar in het Bel gische profvoetbal op het hoog ste niveau bij SK Beveren, Club Brugge en Sint-Niklaas. Hoogte punten en teleurstellingen (lang durige blessures) lopen als een ro de draad door zijn voetballoop baan tussen 1972 en 1984. „Geluk en pech zitten zo dicht bij elkaar. Zo zat ik bijna bij het Nederlands elftal", vertelt hij. Hoezo Nederlands elftal? „Ik speelde in 1975 in het nationaal militair elftal. Jan Zwartkruis was de trainer, die later bonds coach werd. Ik had een goede klik met hem." Willy van de Kerkhof was geblesseerd. Zwart kruis had hetzelfde type nodig en kwam bij Verhoosel uit voor de kwalificatiewedstrijd tegen IJs land voor het EK in 1980. „Ik werd vijf keer bij Club Brugge be keken. Tegen Lokeren kwam Zwartkruis zelf. Ik speelde een sterke wedstrijd. Totdat ik de me diale band van mijn knie af scheurde. Hij vond het jammer, want ik had erbij gezeten." Het gesprek met Verhoosel vindt plaats in zijn bed and break- fast-woning. „Ik heb met Beve ren in de halve finale tegen Barce lona om de Europacup 2 in Camp Nou voor 110.000 toeschouwers gespeeld, nadat we Inter Milan hadden uitgeschakeld. Geweldig om mee te maken. We verloren thuis en uit met 1-0 door straf schoppen van Johan Neeskens en Hans Krankl. Johan Cruijff was L net gestopt, wat ik jammer vond. Hij is voor mij de beste voetbal ler aller tijden." Het was in de bloeiperiode van Beveren onder trainer Ur- bain Braems. De club, waar Ver hoosel zeven jaar zou blijven, won in 1978 de beker tegen Char leroi (2-0) en werd in 1979 kam pioen. Verhoosel speelde een hoofdrol in de cruciale wedstrijd om de landstitel tegen Club Brug ge. „We wonnen met 2-0. Uit mijn voorzetten scoorden Erwin Albert en Jean Janssens en ik haal de nog vier keer een inzet van de doellijn." Hij had zich in de kijker ge speeld. La Louvière deed een aan bod. „Dat zag ik niet zitten. Toen ik thuiskwam, zei mijn moeder dat er iemand van Brugge had ge beld. Ik dacht eerst aan Cercle, maar het was de voorzitter van Het is alweer een paar dagen geleden dat de koppeltijdrit van ID Cycling is verreden maar er staat nog steeds een glim lach op het gezicht van Jan de Jonge. In zijn stulpje aan de Hoofdplaatseweg in het gehucht Driewegen zegt hij: „Ik ben nog altijd meer dan tevreden over de koppeltijdrit. We hadden meer deelnemers dan de laatste jaren het geval was en bovendien wer den er betere tijden gereden. Het was prachtig." Met uiteindelijk een fraaie overwinning van het Zeeuwse tweetal Joannathan Duinkerke die samen met zijn streekgenoot Davy Gunst reed. De Nederlandse ID-renners le veren jaarlijks behoorlijke presta ties op zowel wereldkampioen schappen als de World Special Olympics. „Daar kunnen we zeer tevreden over zijn. We hebben ui teraard Joannathan hier in de pro vincie en daarnaast ook nog Da vy Mertens uit Oudenbosch die samen tweede werden op het WK ploegentijdrit dat onlangs ge houden werd en natuurlijk ook Martijn Roest uit Wateringen die zaterdag jammer genoeg niet van de partij was", aldus De Jonge die zaterdag niet alleen organisa tor was maar ook als deelnemer gekoppeld was aan Irma van Duijn uit Schoondijke en met haar elfde werd. Op de onlangs gehouden World Special Olympics in Ecua dor werden ook weer de nodige medailles gehaald door de Neder landse vertegenwoordigers. „Dat komt vooral door de inzet van in de eerste plaats natuurlijk de ren ners, maar ook van de vrijwilli gers die hen begeleiden. Boven dien zijn er tegenwoordig ook steeds meer comités die wedstrij den willen organiseren zodat ze ook behoorlijk veel competitie hebben. Het is alleen jammer dat het aantal renners toeneemt in Nederland, maar de deelname aan de wedstrijden juist tegen valt. Dat komt doordat ze weinig zin hebben om te reizen." Sport sport@pzc.nl SINT PHILIPSLAND TERNEUZEN SLUISKIL SAS VAN CENT Toertocht De Tourclub Sas van Gent houdt zondag 1 november voor de 21e keer de Cargill mountainbike vrije toertocht. Er kan in schrijven van 8.30 tot 10.30 uur in de kantine van voetbal vereniging Corn - Boys aan het Suiker plein te Sas van Gent worden ingeschre ven. De afstanden die verreden worden zijn 35 en 48 kilome ter. Meer informatie via www.tcsasvan- gent.nl. NIEUW-NAMEN Hulsterlooloop Morgen kunnen er weer punten worden gescoord voor het klassement van het Zeeuws-Vlaamse Run nerscriterium. In Nieuw-Namen wordt door de plaatselijke voetbalvereniging de Hulsterlooloop geor ganiseerd. Deze loop heeft met name op de lange afstand (13.500 meter) een gevarieerd parkoers voor de deelnemers. Verhard, onverhard en verschillende ma len een dijkje op. Het is dan ook een loop die bijna jaar lijks wel een verras sing oplevert. Vorig jaar werd Benny Thuy (foto) uit Sint Jansteen tweede. Naast de 13.500 me ter kan ook gekozen worden voor de 4500 en 9000 me ter. Deze afstanden gaan om 15.00 uur van start bij de kanti ne van voetbalvereni ging Hulsterloo. Voor de jeugd tot en met zeven jaar start om 14.45 uur een loop over 600 meter, voor de jeugd tot 12 jaar is dat 1500 me ter. Verhoosel was door Aector Dooms W iiitii Patrick Verhoosel koestert de mooie momenten die hij als profvoetbal ler (midden) meemaakt, foto Peter Nicolai door Wim de Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47