Bodekring is een gezelligheidsclub Blij met locatie van de gemeente ZEELAND 11 Loop voor het klimaat „Ooit waren de gemeenten eigen koninkrijkjes, tot begin jaren ze ventig de gemeentelijke herinde lingen op gang kwamen", blikt man van het eerste uur, Piet van Zweden, terug. „Dan was het col lege op bezoek geweest bij een an dere gemeente en dan kreeg ik de groeten van een collega. Maar dan wist ik helemaal niet wie dat was. Had ik die ooit gezien? Is die bode lang of kort, heeft hij mis schien een baard? Ik kende ze niet. Zag ze nooit." Stembiljet Nou ja, op een enkel contact je eens in de vier jaar na dan. Want waren er verkiezingen, dan was het aan de bodes om de stembil jetten aan het einde van de dag naar het hoofdstembureau in Mid delburg te brengen. En zo ont moette Van Zweden in 1975, met een dikke envelop met stembiljet ten onder zijn arm geklemd, de bode van Middelburg. Zij scho ven rond de tafel met een bak kof fie en smeedden plannen. Een paar weken later was de Zeeuwse Bodekring een feit. Er ging in Goes, waar de eerste vergadering werd gehouden, nog een pittige discussie aan de op richting vooraf. Maar de meerder heid van de bodes koos voor een gezelligheidsclub. „We wilden geen vakbond zijn. Als er iets is met fiets- of autovergoedingen of zo, stap je zelf maar naar de bur gemeester. Daar zijn andere we gen voor." 'Ik denk persoonlijk dat de bode een uitstervend vak is. Gemeenten gaan dingen anders organiseren' Die gezelligheid staat anno 2015 nog altijd hoog in het vaan del, geeft Ad Bouwman aan. „We komen een paar keer per jaar bij elkaar, ook met partners. En één keer per jaar nemen we een kijkje in de keuken van een andere bo de. Daar zit wel een leerelement in natuurlijk. Je kunt er ideeën op doen of denken: hé, zo slecht doen wij het zelf nog niet. Maar ook dan is het vooral gezellig." Volgend jubileum Op naar het tachtigjarig jubi leum? Bouwman weet het zo net nog niet. „Ik denk persoonlijk dat de bode een uitstervend vak is. Gemeenten gaan dingen anders organiseren." Catering uitbeste den, koffieautomaten neerzetten. Moerdijk somt de voorbeelden ook moeiteloos op. „Taken wor den anders ingevuld, maar wij gaan natuurlijk voor een volgend jubileum." VLISSINGEN. „Zelf dachten we aan de Spuikom, maar de gemeente Vlissingen opperde het Scheldekwartier", verklaarde WVO Zorg-direc- teur Jan de Graaf gisteren bij het slaan van de eerste paal van het nieuwe verpleeghuis bij het zorgcentrum in de Zware Plaatwerkerij. „Dat was even slikken. Je moet hier je ogen dicht doen om te zien hoe mooi het is. Maar als je dat eenmaal doet..." Dan smaakt het naar meer, bleek uit zijn- woorden. De Graaf liet gisteren doorschemeren dat het niet bij het verpleeghuis blijft. „Deze voorziening schreeuwt om meer. We zouden graag nog meer zelfstandige woningen voor ouderen bouwen. Daarvoor is op het Scheldeter- rein ruimte genoeg." Gedeputeerde Carla Schönknecht vertelde vlak naast het voormali ge werfterrein, in de Glacisstraat, te zijn opge groeid. Ze prees de innovatieve wijze waarop het culturele erfgoed een nieuwe functie krijgt. Dat heeft de provincie beloond met 2,3 miljoen euro subsidie. VLISSINGEN. Wie bezorgd zijn is over de klimaatverandering, kan op donderdag 5 november meelo pen met de 'Zeeuwse' etappe van The Climate Miles. The Cli mate Miles is een wandelmars van 512 kilometer van Utrecht naar Parijs, georganiseerd door klimaatorganisatie Urgenda. De mars start op 1 november en fi nisht 30 november. Op 5 novem ber staat de etappe van Breda naar Essen (B) op het program ma. Omdat de route niet door Zeeland loopt, heeft een aantal Zeeuwen besloten deze etappe uit te roepen tot Zeeuwse etap pe. Die vertrekt om 9.00 uur van af het station in Breda. Online Top-5 Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc -c @pzcredactie Frans Winkler @franswinkler Meer mannen in het (basis)onderwijs zal - mijn inziens - ook betere resultaten ge ven bij de reken toets....! #veelmeermeester #goedeSelectie Uw reactie Video VRIJDAG 16 OKTOBER 2015 Ad Bouwman (links) en Hans van der Zande, bodes van de gemeente Schouwen-Duiveland. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman KAPELLE. Negendertig leden en vie rentwintig oud-leden van de Zeeuwse Bodekring komen zater dag bij elkaar tijdens de Zeeuwse Bodedag, tevens jubileumfeest, in Kapelle. Onder wie twee bodes van Goeree-Overflakkee, die zich een paar jaar geleden bij de Zeeuwse kring hebben aangeslo ten. En bodes van de rechtbank in Middelburg. Ad Bouwman, bode Aanmelden: www.zmf.nl. Twitter Facebook, Twitter, Youtube, het internet staat vol met video's. En steeds komen er nieuwe bij. Bijzondere video's pikken wij er uit, zoals die van Navota Krull. Zij maakte een video van de zonsopkomst in Vlissingen, waarbij ze op de achtergrond het ochtendlied Wen De Ya Ho van Indianenstam Cherokee speelt op een Indiaanse fluit. 1. Doodzieke Michael heeft nog maar 1 wens: trouwen 2. Bus met kinderen in brand bij Goes 3. Knuffelbezorger daagt Post- NL voor de rechter 4. Goese chefkok kookt op pres tigieus Portugees Festival 5. Demi Matenahoru uit Middel burg maakt kans om bij de nieu we K3 te horen Een speciale trein reed gisteren van Leeuwarden naar Eindho ven om jongens te laten zien hoe veelzijdig en vernieuwend het leraarschap is. Op en rond elk station die de trein aandeed hielden pabo's activiteiten waar bij ze het belang van meesters in het onderwijs onderstreep ten. Conciërge Johan was gisteren Held van het Onderwijs. Bezoe kers van onze site vinden het leuk om te lezen dat Johan nog steeds werkt op het Edudelta College. Zo reageert Joyce van Leening: 'Wat leuk dat hij nog conciërge is. Heb op het Groen College in Kapelle gezeten en vond het al tijd een leuke lieve man die je met van alles hielp.' Zorg-directeur Jan de Graaf (I) en Carla Schönknecht (r) op de Zware Plaatwerkerij, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44