Volksvertegenwoordigers Vlissingen vergaderen eindelijk over de centen DE KLERK tills Eigenaren van de sauna in Vlissingen willen niet weg uit Westduin WALCHEREN 7 De eigenaren van Thermen Beauty Zeeland schrokken aanvankelijk ook van het plan voor een vakantiepark in Westduin. Tot ze het hele plaatje zagen. 'Dit plan benut de potentie van de stad. Een kans die we met z'n allen moeten grijpen' VAN DONGEN Gaat u scheiden? Wij regelen alles: Cora Hardenberg is opgegroeid tussen ketels en handdoe ken. Vader Piet be gon op zijn 24e een sauna, als een van de eersten in Nederland. Via de Irislaan en de Schelde- straat kwam hij terecht in het Vlis- singse Westduinpark, waar doch ter en schoonzoon het bedrijf voortzetten. Zelfs vrouw Riny helpt nog volop mee. De sauna is inmiddels uitge breid met een beauty-afdeling en zes vakantiehuisjes. Dat moet ook wel, want een sauna is duur. Al in 2004 lanceerden de eigenaren een plan om de vakantiehuisjes met twintig uit te breiden. Cora Har denberg: „Maar nog voordat we het officieel konden indienen, was zo veel weerstand ontstaan dat we het maar lieten schieten." En toen brak de crisis uit. Men sen gingen bezuinigen op luxe uit gaven, zoals wellness. „We heb ben het echt heel zwaar gehad", vertelt Paul van de Moosdijk. „Nu gaat het weer een beetje, maar nog steeds moet er iets gebeuren. We besloten het bedrijf te verko pen, om van de risico's af te zijn. Twee jaar geleden hebben we een makelaar gevraagd te zoeken naar een investeerder die er iets moois van wil maken. Maar wel onder onze voorwaarden: duurzaam bou wen, geen concessies aan de open baarheid van het park, dat boven dien autolux moet blijven. En Eco- Parcs tekende iets wat perfect pas te." Een plan met 120 vakantiehuis jes. De plaatselijke politiek werd uitgenodigd om het plan te zien. „Op wat aanmerkingen en één raadslid dat direct zijn hakken in het zand zette na, was iedereen en thousiast", vertelt Hardenberg. „Zeker toen we voorrekenden wat dit aan grondverkoop, leges, ba nen en belasting zou opleveren." Maar toen kwam er een nieuw college, met een wethouder vol ideeën. John de Jonge wees de fa milie op het feit dat ook de buur man zijn bedrijf, De Kanovijver, te koop heeft staan. „Hij raadde aan onze locaties te laten samen smelten. Onze projectontwikke laars zijn met elkaar gaan praten en er ontstond een nieuw plan." Een plan met 220 tot 240 vakan tiehuisjes. En een hotel, op voor spraak van de gemeente Vlissin gen. „Aanvankelijk schrokken we", zegt Van de Moosdijk. „Maar de landschapsarchitect liet zien dat het park straks maar tot maxi maal zeven procent is bebouwd, inclusief wegen, bedrijven en par- keerplaatsen, die bovendien onder een groen dak komen. Het park, hoe mooi ook, ligt er slecht bij. Overal staan dode bomen, eiland jes zijn verzakt. Dat wordt alle maal aangepakt." De huisjes worden, zoals de fa milie wilde, duurzaam en divers. „Geen postzegelpark zoals die soms opduiken langs de Zeeuwse kust, maar huisjes in verschillen de uitvoeringen en speels neerge zet. Met veel ruimte ertussen, zo dat je niet op het bord van je buur man zit te kijken. Zonnepanelen, sedum daken, alles erop en eraan. Het zijn er zo veel, omdat dat aan tal nodig is om het park goed draaiende te houden. Of het hotel er komt, is niet ze ker. Maar dat Vlissingen behoefte heeft aan extra verblijfsaccommo- daties, weet Van de Moosdijk heel zeker. „Dat blijkt uit alle onderzoe ken. Veel te veel toeristen die Vlis singen willen bezoeken, wijken uit naar elders op Walcheren. Ook in de winter. Onze huisjes, al zijn het er maar zes, zijn ook bijna al tijd bezet door toeristen. Het hele jaar, met door een gemiddelde be zettingsgraad van 85 procent." Het is de bedoeling dat de fami lie de sauna en de schoonheidssa lon blijven voeren, als huurders. „Wij willen hier niet weg. Onze familie voelt zich één met het park, met deze natuur. We heb ben ons verbaasd over de negativi- teit die zich in allerei vormen ma nifesteert. Wij zijn gewoon hard werkende mensen die zich verant woordelijk voelen voor hun be drijf en hun personeel, en die het beste voor hebben met Vlissingen. Daarom steunen wij dit plan. Dit is een plan dat de potentie van de stad benut. Het is een kans die we met zijn allen moeten grijpen." Onheilspellende begrotingen ten spijt, bleef de Vlissingse gemeen teraad doorgaans vaak hangen in geharrewar. Cijfers kwamen maar niet aan de orde. Dat is ver anderd, bleek ook weer gistera vond. Toen werd de raad de keu ze voorgelegd de Rozengracht, tussen de Singel en de Koren bloemlaan, te herinrichten. Het college wil de ruimte die de weg inneemt, gebruiken voor een bre dere berm langs de Vlissingse Watergang. Dat is ook op verzoek van woningbouwcorporatie l'Es caut. De gemeente vindt die wens gerechtvaardigd, immers l'Escaut vulde het gat van 3,1 mil joen dat de gemeente had in het budget voor de herinrichting van 'Grijp nou niet vooruit op een begroting die nog niet is vastgesteld' het gerenoveerde Middengebied. De financiële toezichthouders zijn akkoord. Maar de oppositie niet. De afspraak is ingehaald door financiële ontwikkelingen, zei Youssef Bouziani van de PvdA. Grijp nou niet vooruit op een begroting die nog niet is vast gesteld, zei Marin de Zwarte van het CDA. Zelfs Wim Hirdes van coalitiepartij LPV had zijn twij fels. „Er staan ons nog genoeg kosten te wachten. Gebruik het geld liever voor de Grote Markt of de Verkuijl Quakkelaar- straat." Wethouder Sem Stroosnij- der wist de meerderheid echter te overtuigen: de Rozengracht wordt tóch heringericht. strekt. 0P=0P NOTARIS PRAKTIJK VRIJDAG 16 OKTOBER 2015 'We schrokken zelf eerst ook' Het saunaterras is het laatste wat Paul van de Moosdijk en Cora Hardenberg hebben aangepakt, foto Lex de Meester door Wendy Wagenmakers Cora Hardenberg, ondernemer door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. De ernst van de finan ciële situatie van de gemeente Vlissingen is nu echt doorgedron gen bij haar raadsleden. Zozeer, dat die daardoor afspraken met woningcorporatie l'Escaut aan hun laars dreigden te lappen. Marin de Zwarte, CDA PARfKEiT V) LOEREN uw echtscheidingsconvenant uw ouderschapsplan de verdeling van uw woning I Dam 37, Middelburg 0118 629155 uw echtscheidingstestament www.notaris-vandongen.nl iii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40