'Als ik win hoor ik opeens bij K3' m aai Rob Ruggenberg biedt Goes primeur 1 SIS 191 119 Sli OIE 1 ISCSUÏÏBSSEEBiSSSSSOSSl 4 ZEELAND Brand in schoolbus „K3 doet eigenlijk alles wat ik leuk vind: zingen, dansen, acte ren en presenteren. De nieuwe K3-meisjes worden zelfs stemac- teurs voor hun eigen animatiese rie! K3 liet mij als meisje vroeger altijd lachen, ik was een enorm grote fan. Het lijkt me geweldig om nu bij de nieuwe generatie kinderen een lach op hun gezicht te kunnen toveren." „Ja, mijn stoere uitstraling en zware, hese stem vielen meteen op bij de jury. Alle meisjes die meedoen, kunnen dansen, zingen en acteren. Ik onderscheid mezelf van de rest door mijn uit straling en stemgeluid. Dat vind ik eigenlijk heel fijn. Ik hoor van kindjes ook dat ze het tof vinden dat ik een 'stoere meid' ben. Som mige meisjes klimmen nou eenmaal graag in bomen, ik was er ook zo een." K3 zoekt K3 „Een hele gave ervaring! Al was het fysiek en emotioneel wel erg zwaar. We zaten met 26 meisjes in een villa. Daar volg den we allerlei workshops om te leren wat K3 moet kunnen. Maar ik vond vooral de twee op tredens die we deden heel erg tof, omdat ik toen mocht doen waar het allemaal om gaat: mensen en tertainen." „Ja, de jury ver telde tegen mij en vijf andere meisjes dat er voor ons geen plek meer was in de K3-tourbus. Ik zat sa men met Jindra en Hanne in een auto, in de veronderstelling dat we naar huis moesten. Toen werden we opeens afgezet bij een heel chique restaurant. Daar vertelde K3 ons dat we in posi tieve zin waren opgevallen in de groep: we waren alle drie rechtstreeks door naar de live shows!" „Dat is echt heel erg onwerke lijk. Echt bizar. Ik had er eigen lijk nooit over na durven den ken dat ik zo ver zou komen, maar hier sta ik dan: in de live shows!" „Ja, dat realiseer ik me heel erg goed. Dan hoor ik opeens echt bij K3. Op 6 november is de samenstelling van de nieuwe K3 bekend, eind november be gint de tournee al. Dat wordt een afscheid voor de oude K3 en tegelijkertijd een welkom voor de nieuwe meisjes. Je gaat dus meteen een megadrukke perio de in. Dan staat mijn leven hele maal zijn kop, maar dat lijkt me echt fan-tas-tisch!" „Door heel hard te werken, haha! Meer kan ik niet doen. K3 heeft 180 liedjes, dus ik ben er mee bezig om al die teksten en bijbehorende choreografieën uit mijn hoofd te leren. En natuur lijk repeteer ik al weken voor vanavond." „Dat blijft nog even een ver rassing", zegt Demi. Wel is be kend dat de liveshow wordt geo pend met een gezamenlijk op treden van alle kandidaten. Ver volgens gaan de meisjes zowel ieder voor zich, als in groepjes van drie zingen. Dat zijn num mers van K3 en van andere ar tiesten. De jury, bestaande uit K3 en Gert Verhulst, beslist sa men met de kijkers wie er door mogen naar de volgende ronde. Er valt iedere week een meisje af. GOES. Goes krijgt de landelijke primeur van het nieuwe boek van jeugdboekenschrijver Rob Ruggenberg. Dinsdag 27 okto ber wordt zijn roman Haaienei- land gepresenteerd in het Om nium in Goes. Ruggenberg schrijft histori sche jeugdromans. Hij debuteer de in 2006 met Het verraad van Waterdunen, dat werd genomi neerd voor de Thea Beekman- prijs. Vrijwel al zijn boeken heb ben op de één of andere manier een link met Zeeland. Zo speelt zijn debuut op Waterdunen, een eilandje in de Westerschel- de. Met De boogschutter van Hi- rado won hij een oorkonde van de kinderjury van de Thea Beckmanprijs. De hoofdper soon in dat boek, Reyer Wille- boorts, komt uit Veere. Ook in het nieuwe boek Haaieneiland is de hoofdper soon van Zeeuwse afkomst: Roemer Jonasse is geboren in Middelburg. Het verhaal is geba seerd op de ontdekkingsreis van Middelburger Jacob Rogge veen in 1721-1722. In de regio Een bus met ongeveer 25 schoolkinderen is gisteroch tend in brand gevlogen en tot stilstand gebracht op de Delta weg bij Goes, nabij de afslag naar de Zeelandhallen. De bus van Connexxion stond sinds ongeveer half negen stil op de vluchtstrook. Er kwam zwarte rook uit. Voor de passa giers werd ander vervoer gere geld. De brandweer is ter plaatse geweest, maar hoefde niet in te grijpen; het automa tische blussysteem in de bus heeft het vuur geblust. 15-jarige gepakt na woninginbraak Een 15-jarige Vlissinger is woensdagmiddag aangehou den in de Vlissingsestraat in Oost-Souburg. De jongen wordt ervan verdacht samen met een nog onbekende hand langer te hebben ingebroken in een woning in de Pieter Louwersestraat. De politie kreeg rond half zes de mel ding dat er een inbraak aan de gang zou zijn. Ter plaatse za gen agenten twee jongens, van wie er één kon worden aangehouden. Of er iets is weggenomen, is niet bekend. Conferentie voor Zeeuwse vrouwen Het christelijke lifestylemaga- zine Zij en Zeeuws houdt vrij dag 6 en zaterdag 7 november een vrouwenconferentie in hotel Arion in Vlissingen. Het onderwerp is beide dagen 'Bid en het zal je gegeven wor den?!'. Er zijn lezingen van Paulien Zeeman en Ron van der Spoel. Op vrijdagavond treedt zanger en entertainer Rob Favier op. Zeiler komt niet weg van strand Een avonturier is gistermid dag in problemen gekomen voor het strand bij de vuurto ren bij Breskens. De redding boot van Breskens schoot te hulp en kon de man in veilig heid brengen. Dat meldde de KNRM gisteren. De man was met zijn trima ran op reis van het Duitse Mannheim naar Afrika. Nabij Breskens kreeg hij roerproble men en besloot daarom het strand op te varen. Gistermid dag wilde de man weer ver trekken vanaf het strand bij de Nieuwesluis, maar dat bleek lastiger dan gedacht. door Elodie Kint Demi Matenahoru (21) liep een paar jaar geleden nog door de schoolgangen van CSW Van de Perre in Middelburg, Vanavond staat ze op het grote podium van de 'K3 zoekt K3'-liveshows bij SBS6. „Dit is dé kans om mijn meisjesdroom werkelijkheid te ma ken!" Waarom deed je auditie? Tijdens je auditie zei Gert Verhulst, de baas van productiehuis Studio 100, dat hij je vond klinken alsof je net twee sloffen sigaretten had 'op- gesmoord'. Wat vind je daarvan? Kinderpopgroep K3 maakte begin dit jaar bekend te stoppen in de huidige bezetting. De drie zangeressen Karen Damen, Kristel Verbeke en Josje Huisman gaan in de Vlaams-Nederlandse tv-show op zoek naar hun drie opvolgers. Alle juryleden wilden meer van je zien. Je ging door naar de 'boot- camp'. Hoe was dat? Je werd behoor lijk voor de gek gehouden door de jury. Ruim zesduizend meisjes gaven zich op. Hoe was het om te horen dat jij bij de laatste tien zit? Besef je wat je te wachten staat als je wint? Hoe bereid je je voor op de live shows? Want, wat krijgen we vanavond te zien? K3 zoekt K3 is vanavond vanaf 20.30 uur live te zien op SBS6. schade herstellen is vaak goedkoper dan je denkt Presentatie in Omnium Goes be gint om 19.15 uur. Toegang gratis, aanmelden info@paardvantroje.nl GOES OOST-SOUBURG VLISSINGEN Meer informatie en aanmelden via www.zijenzeeuws.nl BRESKENS Demi Matenahoru, geboren en getogen in Middelburg, zit bij de laatste tien deelnemers in het tv-programma K3 zoekt K3. De drie winnaressen gaan straks door het leven als de nieuwe K3. Utoschadeteam.nl Kijk op www.checkjeschade.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37