Komt zij straks in Gemeentebode Piet van Zweden hoort, ziet en zwij Overslag stijgt met 8 procent Antwerpen zit Rotterdam zo langzamerhand op de hielen wat betreft aan- en afvoer van containers. 91 -jarige meldt zich tevergeefs aan voor speeddate 'Mijn stoere uitstraling viel meteen op bij de jury' ANTWERPEN. De Antwerpse haven stoomt dit jaar af op een record overslag van tweehonderd miljoen ton. Wie wel eens aan de Wester- schelde komt, zal het niet verba zen dat dit vooral te danken is aan een sterke groei van het container vervoer. Het Antwerps havenbedrijf pu bliceerde deze week de cijfers over het derde kwartaal van 2015. De overslag van containers in TEU (standaardmaat van twintig voet; ruim zes meter) is de eerste negen maanden van dit jaar met acht pro cent gestegen tot ruim 7,2 miljoen TEU (85,5 miljoen ton). Op jaarba sis komt dit neer op 9,6 miljoen TEU. Antwerpen zit wat betreft de overslag van containers Rotterdam zo langzamerhand op de hielen. Het Rotterdams havenbedrijf meld de gisteren een groei van de totale overslag tot en met september dit jaar van 5,4 procent, maar slechts één procent groei van de container overslag. Nieuwe containertermi- De totale overslag in Rotterdam is nog ruim twee keer zo groot ais die in Antwerpen. nals op de Tweede Maasvlakte draaien nog niet op volle toeren. Rotterdam is nog altijd wel een maatje groter dan Antwerpen, met een containeroverslag van bijna 12,3 miljoen TEU in 2014. De totale overslag in Rotterdam is ook nog ruim twee keer zo groot als die in Antwerpen. Dit is vooral te dan ken aan de oliehandel, die ook voor Antwerpen erg belangrijk is. De groei in de containeroverslag in Antwerpen doet zich al jaren voor, met uitzondering van een dip door de economische crisis in 2009 en een kleine teruggang in 20t3. De vrees bestond dat ook dit jaar de groei zou afvlakken, omdat Het landinwaarts gele gen Antwerpen wint terrein op havens aan zee, zoals Zeebrugge. de economie in Azië, vooral in Chi na, minder floreert. De container- handel met Azië laat echter tot nu toe ook een toename zien in Ant werpen, van 6,2 procent. Antwerpen wint terrein op an dere havens, vooral op Zeebrugge. Wat betreft de aan- en afvoer van containers was het eerste halfjaar desastreus voor Zeebrugge met een daling van 26 procent. Kenne lijk varen rederijen liever ver het land in, naar Antwerpen, dan dat ze hun lading lossen in een haven aan zee. Zeker in grote hoeveelhe den is transport van containers over water goedkoper dan over land. De groei in de containeroverslag zet extra druk op de aanleg van een nieuw dok in het Antwerps ha vengebied, het Saeftinghedok waar voor het dorp Doel moet wijken. De capaciteit van het naast Doel ge legen Deurganckdok wordt echter nog niet volledig benut. Die zou volgens het havenbedrijf in 2021 be reikt zijn, als rederij MSC haar nieuwe thuisbasis heeft. ELLEMEET. De deelnemers aan de speeddate-avond in Ellemeet ho pen morgenavond hun ware lief de te ontmoeten, of gewoon een maatje. Eén persoon zit echter te leurgesteld thuis. „Er wilde ook een 91-jarige man meedoen, maar ik moest hem teleurstellen: er waren geen andere aanmeldin gen in die leeftijdscategorie", ver telt organisator Nita Breeuwer. „De meeste deelnemers zijn rond de vijftig." Breeuwer heeft de groep ver deeld in drie leeftijdscategorieën om ervoor te zorgen dat de inte resses van de deelnemers zo goed mogelijk op elkaar aanslui ten. „Het werkt echt", zegt ze. „Na de speeddate van een aantal jaren geleden is er zelfs een kop pel getrouwd." De 21-jarige Demi Matenahoru maakt grote kans deel uit te gaan maken van de nieuwe K3 Uit zesduizend kandidaten wist de uit Middelburg afkomstige Demi door te dringen tot de laatste tien van het programma 'K3 zoekt K3'. Er zijn drie nieuwe leden nodig voor de meidengroep. Vanavond beginnen de liveshows bij SBS6. PAGINA 10 11 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 16 oktober 2015 Zeeland Antwerpse haven blijft groeien door Harmen van der Werf door Elodie Kint PAGINA 4 foto SBS6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34