TO0S Politie kamt auto's uit tijdens grote actie A58 3 RWS koopt woning in geval van verdringing Ook Vervelend 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Jongeren hebben meer recht op een baan dan 50-plussers. Uw Mening ONEENS i Opnieuw NK Tegenwind Behoefte aan ijsbaan Natuur op schema paul kusters vrijdag Maan Leo Na vijfjaar, twee ron des in de wasmachi ne, enkele clandes tiene uitleningen en 2000 uur trouwe dienst moest mijn OV-kaart er toch echt aan geloven: de NS stuurde mij een nieuwe kaart. Een nieuwe kaart met helaas pre cies dezelfde foto waarop ik de conducteur nogal stuurs aanstaar. Of zoals mijn teerbeminde echtge noot het verwoordt: 'alsof je een Russische maffiabaas bent'. Ik toog met mijn nieuwe kaart De paal was echter onverbiddelijk: een dubbele piep. Ik keek als 'n Russische maffiabaas naar het station. In de bijgevoeg de brief stond dat mijn oude sal do 'binnenkort' op mijn nieuwe kaart zou staan. Maar toen ik die kaart voor de paal hield, hoorde ik niet het enkele toontje maar de gevreesde dubbele piep: te weinig saldo. Klaarblijkelijk hebben de NS en ik een ander beeld van 'bin nenkort'. Op een ander moment wilde ik een uitdraai maken van mijn reis historie, normaal een klusje van een paar minuten. Maar wat bleek: mijn kaart was nog niet ge koppeld aan Mijn NS-account. Om dat voor elkaar te krijgen moest ik eerst een kaartserviceco- de aanvragen en die diende ik ver volgens bij een kaartautomaat te activeren. Je bent een paar uur be zig, maar dan heb je ook wat: een uitdraaitje van je reishistorie wel teverstaan. Een week later stond ik in de OV-fietsenstalling toen een nieu we verrassing mij wachtte: mijn nieuwe kaart bleek niet gekop peld aan mijn account. Om dat te bewerkstelligen moet je naar een site met de welluidende naam mijndeurtotdeur.nl om daar een speciale code en een 16-cijferig nummer in te vullen. Na 24 uur kun je dan gebruik maken van de blauwe-gele fiets, helaas ietwat te laat voor mijn afspraak die dag. Twee dagen daarna stond ik trots op het station: ik had alle NS-hor- des genomen, was door alle blauw-gele hoepels gesprongen, had alle OV-slootjes gefierljept. Maar de paal was onverbiddelijk: een dubbele piep. Ik keek als een Russische maffiabaas. Van mij mag Mark Rutte nóg vijfjaar aanblijven. toosenhenk.nl K3 t>E PVV STIJGT MAAR 38 ZETELS 6 df De Oosterscheldekering is binnenkort opnieuw to neel van het NK Tegen- windfietsen. De derde edi tie van de titelstrijd, waar bij 8,5 kilometer wordt af gelegd op een herenfiets zonder versnellingen, vindt plaats als minimaal windkracht 7 uit het zuid westen is voorspeld. Dat weet de organisatie pas drie dagen van tevoren. Vanaf dat moment kunnen belangstellenden zich in schrijven via sociale media. De eerste 250 inschrijvin gen bemachtigen een start bewijs. Het Muiier Instituut doet onderzoek naar kunstijsba nen in Nederland. Via een enquête onderzoekt het in stituut hoe ver mensen be reid zijn om te rijden om te kunnen schaatsen. In heel Nederland zijn kunstijsbanen, maar Zee land is nog steeds een wit te vlek op de kaart. De aan leg van een ijshal is een du re aangelegenheid. In Zee land zouden te weinig schaatsers zijn om een hal rendabel te maken. De provincies, waaronder Zeeland, liggen op schema met de inrichting van het Natuurnetwerk Nederland. Dat blijkt uit de eerste voortgangsrapportage van het Natuurpact. Van 2011 tot en met 2014 is meer dan 25.000 hectare grond ingericht voor natuur. In 2027 moet 80.000 hectare ingericht zijn. Mensen De politie, verkeerspolitie, belas tingdienst, douane en marechaus see waren tussen zeven en tien uur met tachtig man aanwezig op parkeerplaats het Rak. Alle voertuigen die Zeeland uit reden werden van de weg af gehaald. Sommige mensen moch ten na een vlugge blik in de wa gen doorrijden, anderen werden onderworpen aan een grondige controle. Alle automobilisten die gecon troleerd werden, moesten een al coholtest doen. Mensen werden gefouilleerd, kofferbakken wer den uitgekamd en papieren nage keken. Wie nog een schuld of boete moest betalen, kon ter plek ke pinnen. Later in de avond en nacht werd aan de andere kant van de snelweg ook het verkeer dat Zee land in reed gecontroleerd. De actie was met name ge richt op criminelen, zei Winfred Kuijpers, teamchef van de politie Oosterscheldebekken. „We zoeken op basis van ken tekens naar mensen die boetes hebben open staan, of die bij voorbeeld nog als verdachte ge hoord moeten worden. Daar naast willen we weten wie er al- 'We willen weten wie er allemaal rondrijdt op de A58' Winfred Kuijpers, teamchef politie Oosterscheldebekken lermaal rondrijdt op de A58. Zo kunnen we inbraken voorko men. We hebben vanavond bij voorbeeld al een fietsendief ge pakt." Rond half negen was er tienduizend euro aan boetes en schulden geïncasseerd. Een actie als die van gistera vond vindt enkele keren per jaar plaats. „We houden de actie nu, omdat de donkere dagen er weer aan komen. Mensen moeten thuis de boel op orde hebben, maar het vergt ook scherpte van ons in de late middag en avond." In Kapelle is een extra woning gekocht, meldt RWS, die behal ve in die gemeente ook actief is in Goes en Noord-Beveland. „We hebben de principe-af spraak gemaakt met de gemeen ten dat we samen naar alternatie ven kijken op het moment dat er een te sterk verdringingseffect optreedt", zegt manager strategie en beleid Iris de Vries. Het huis vesten van statushouders (een asielzoeker met een verblijfsver gunning) levert voor RWS tot nu toe weinig problemen op. De woningcorporatie heeft minder woningen nodig dan verwacht, want door gezinsherenigingen kunnen in één huis meer status houders worden gehuisvest dan in eerste instantie werd inge schat. RWS dacht in totaal vijftig woningen nodig te hebben, maar kan nu toe met 42. Het landelijke probleem dat door het huisvesten van status houders de wachttijden toene- 'Woningcorporatie RWS heeft minder woningen nodig dan verwacht' men, speelt volgens De Vries niet of nauwelijks in Goes. Een actief woningzoekende wachtte vorig jaar gemiddeld een jaar op een woning in Goes en dat is nog zo. De leegstand van woningen van RWS is wel gedaald, van 1,4 naar 1 procent. redactie@pzc.nl Reactie? Tips? 345 reacties ALS ÖANK. bEELT WILtSERS VANfcAAG SOEP UIT AAN VLUCHTELINGEN NEELTJE JANS UTRECHT MIDDELBURG VLISSINGEN CineCity's best bezochte film ooit neemt afscheid De film Michiel de Ruyter draait zondag 18 oktober voor het laatst in CineCity Vlissingen. De film over het leven van de Zeeuwse zee held is uitgeroepen tot de best bezochte film ooit in CineCity. Sinds de première op 28 januari 2015 bezoch ten ruim 35.500 bezoekers de Vlissingse bioscoop. Zon dag om 10.45 uur is de film voor het laatst te zien. Tickets zijn te koop voor vijf euro. Agenten kammen een auto uit tijdens de grote handhavingsactie op pak- eerplaats Het Rak langs de A58. foto Marcelle Davidse door Cornelleke Blok RILLAND. Criminelen, wanbetalers en verkeersovertreders werden gisteravond in de kraag gegrepen tijdens een grote handhavingsac tie langs de A58, tussen Rilland en Woensdrecht. bestuurders waren begin van de avond aangehouden, omdat ze te veel gedronken hadden. door Luc Oggel GOES. Om te voorkomen dat regu liere woningzoekenden worden 'verdrongen' door statushouders, koopt woningcorporatie RWS in dien nodig huizen op. Iris de Vries, RWS Vo'iÜ?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2