Willems laat PSV weer schrikken Tscheu La Ling staakt werkzaamheden bij Ajax Status eredivisie daalt na 18 Oranje-international leeft in onmin met trainer Aanvaller is in Barcelona een serieuze en concrete optie als stand-in voor het supertrio Messi, Neymar en Suarez. il Hl LIP? De technische staf van PSV hoop te dat hij vanavond zijn rentree zou kunnen maken in de eerste di visie. Of de linksback van PSV net als zijn collega Florian Jozefzoon daadwerkelijk speelt bij Fortuna Sittard - Jong PSV, wordt vandaag pas duidelijk. Die kans lijkt na gis teren klein. „Het was inderdaad een optie om hem al te laten spe len. Jetro deed aan alle trainings- vormen mee en was er al klaar voor. Of het nu doorgaat, moeten we nog bekijken", aldus trainer Phillip Cocu. PSV hoopte op revalidatiege- bied de komende dagen een dub belslag te slaan. De club heeft Luuk de Jong waarschijnlijk zater dag weer aan boord en had de hoop nog niet opgegeven om Wil lems uit de hoge hoed te kunnen toveren voor het Champions Lea gue-duel van woensdag met Wolfsburg. Met het oog daarop zou hij vanavond in Sittard mis schien aan de aftrap staan. De terugkeer van De Jong lijkt inmiddels wel een zekerheid. Van daag sluit de centrumspits voor het eerst aan bij de groepstrai ning. „Als alles dan goed gaat en er geen reactie volgt, is hij zater dagavond in de thuiswedstrijd te gen Excelsior inzetbaar", aldus Co cu. Of De Jong tegen de Rotter dammers ook een basisplaats krijgt of alleen invalt, vertelt de trainer pas een uur voor het duel. Cocu kan komend weekeinde nog niet beschikken over Maxime Lestienne, die wegens droevige fa milie-omstandigheden ook tegen Ajax verstek moest laten gaan. „We geven hem alle rust en de ruimte om de situatie te verwer ken. Het voetbal kan daarin zeker een afleiding zijn, maar op dit mo ment is de afweging gemaakt om Maxime nog even in de luwte te houden." Of hij tegen Wolfsburg wel bij de selectie zit, kon Cocu niet aangeven. „We moeten dat heel zorgvuldig bekijken." Tscheu La Ling heeft zijn werk zaamheden voor Ajax per direct gestaakt. De raad van commissa rissen van de club hoeft niet meer te rekenen op de adviezen van de oud-speler. Saillant, omdat Ling op voorspraak van clubicoon Johan Cruijff recent naar voren werd geschoven om een einde te maken aan de bestuurschaos bij de club. De voormalig rechtsbui ten schreef een rapport met aan bevelingen. Mede op basis daar van werd Edwin van der Sar als voorzitter (lees: vredestichter) be noemd van het kibbelende tech nisch hart. De rvc liet weten Ling zeer dank baar te zijn en vroeg hem beschik baar te blijven voor meer advie zen. Maar of die waardering we derzijds is, valt dus zeer te bezien nu Ling zijn handen van de club aftrekt. Sterker, in een reactie laat Ling weten dat zijn veelbespro ken rapport nog niet eens af was. Hans Wijers van de rvc, via een woordvoerder: „Het klopt dat de heer Ling aan de rvc heeft laten weten niet meer beschikbaar te zijn als adviseur." Op de uitspraak van Ling dat zijn rapport nog niet af is, wil hij niet reageren. „Over zijn aanbevelingen cq. rapport doen wij zoals bekend geen uit spraken." De vraag wordt vooral of Fenerba- hge mee wil werken aan een abso lute droomtransfer voor de 32-jari- ge Nederlander. Technisch directeur Robert Fer nandez van FC Barcelona zat dins dagavond op de tribune van de Arena, bij Nederland-Tsjechië. Niet direct voor het groepje talent volle Ajacieden in de selectie, maar voor de tot-voudig interna tional Van Persie, die voor rust als invaller in het veld kwam bij Oranje. Messi geblesseerd Spaanse media maakten gisteren melding onder de noemer 'ge rucht', maar een wintertransfer is een serieuze, concrete optie. Er zijn inmiddels meerdere gesprek ken gevoerd tussen Barcelona en het kamp-Van Persie. Barga ziet in Van Persie een ideale stand-in voor het supertrio Lionel Messi, Neymar en Luis Suarez. Nu Messi geblesseerd is, heeft de club geen kant-en-klare topkwaliteit achter de hand. De Rotterdammer moet de opvolger worden van Pedro, de aanvaller die afgelopen zomer de Stefan de Vrij en Bruno Martins Indi, ze kregen in de zomer van 2014 hun droomtransfer naar res pectievelijk Lazio Roma en FC Porto. Feyenoord toucheerde mil joenen voor de twee verdedigers en kon zodoende investeren in nieuwe spelers. Jan Smit, de uitgesproken voor zitter van Heracles, dacht deze week terug aan de twee Feyenoor- ders. „Zij speelden zich op het WK in Brazilië in de kijker. Stel dat ze geen groot toernooi had den gehad. Dan kun je je afvra gen of die transfers wel tot stand waren gekomen." In trek Staan clubs uit de Europese (sub)top komende zomer wel in de rij voor - pak 'm beet - Anwar El Ghazi, Terence Kongolo of Da vy Klaassen? „Grote voetballers zullen altijd in trek blijven." PEC Zwolle-trainer Ron Jans onderschrijft die stelling. „Als spelers langer in Nederland blij ven wordt de eredivisie er niet per se zwakker op. Eén keer een EK missen kan een incident zijn. Het buitenland is ons niet zo maar vergeten", aldus Jans, die wel beaamt dat Nederland er 'even niet zo aantrekkelijk op wordt'. „Nederland wordt gekoes terd als opleidingsland. Denk aan Scandinavië. Daar wordt Neder land als een ideale tussenfase ge zien voor een stap nog hogerop. Daar schuilt wel een gevaar. Als je dan Gary Lineker ziet twitte- ren dat Nederland een soort An dorra is geworden... De aantrek kingskracht wordt minder, want geen voetballer gaat immers naar Andorra. En ook trainers zullen even wat minder gewild zijn." Daar weet Foppe de Haan alles van. Toen de Fries in 2006 het Eu ropees kampioenschap had ge- Sport Jetro Willems viel gisteren tijdens de training van PSV geblesseerd uit. De club vreesde, maar het bleek slechts een ongelukkige val. foto Pro Shots door Rik Elfrink EINDHOVEN. Even was er gistermid dag schrik bij PSV en leek de ge plande rentree van Jetro Willems voorlopig van de baan. Al snel was er sprake van opluchting en bleek dat de 21-jarige linksback alleen op zijn knie was gevallen. door Daniël Dwarswaard Barcelona wil door Sjoerd Mossou BARCELONA. FC Barcelona wil Ro bin van Persie in januari naar Camp Nou halen, als eerste stand-in voor het supertrio Lionel Messi, Neymar en Luis Suarez. De eerste serieuze gesprekken zijn inmiddels gevoerd, zo bevestigen bronnen in Catalo- nië. Van Persie maakte zijn profdebuut bij Feyenoord. foto ANP Werd een grote meneer in Engelse dienst, bij Arsenal. foto Pro Shots door Dennis Jansen ROTTERDAM. Na de enorme Oran je-malaise wordt dit weekeinde de eredivisie weer op gang gescho ten, met mooie duels tussen Flera- des en Ajax en ook Fleerenveen en Feyenoord. Interessante vraag: wat betekent de EK-uitschakeling van Oranje eigenlijk voor de Ne derlands competitie?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19