Onvrede over kamervoorzitter Anouschka van Miltenburg groeit Doofstomme Geeta na jaren terug bij familie Regime wil stad weer in de handen hebben 14 NIEUWS Syrië, Iran, Rusland en Hezbollah bundelen krachten voor een offensief tegen rebellen en extremisten in Aleppo. ALEPPO. Aleppo schudt binnen en kele dagen op zijn laatste grond vesten. De stad, verkruimeld door vier jaar aanhoudend oorlogsge weld, wacht een nieuwe aanvals golf van het Syrische regerings leger en zijn bondgenoten. Bezoe ken van Iraanse generaals, onder wie Qassem Suleimani van de Re publikeinse Garde van Iran, en omvangrijke transporten van sol daten en wapens, wijzen op de voorbereiding van een mogelijk beslissende slag om Aleppo. Het regime van Basher al-As- sad in Damascus wil het weer he lemaal voor het zeggen hebben in de tweede stad van het land die voor het uitbreken van de vernieti gende oorlog was uitgegroeid tot het financiële en industriële cen trum van Syrië. De legers van As sad hebben slechts een deel van Aleppo in handen. In de straten voeren zij al jaren man-te- gen-mangevechten met vooral strijders van Islamitische Staat (IS). In die gevechten zijn het eeu wenoude centrum en hele wijken aan flarden geschoten. De inwo ners die niet zijn omgekomen of zijn gevlucht, leven onder barre omstandigheden. Met constant ge vaar van sluipschutters. Met een tekort aan alles, waarvan het ge brek aan drinkwater nijpend is. Het oplaaiende geweld zal vrij wel zeker opnieuw een vluchtelin genstroom op gang brengen. Bo vendien zal bij het zware offensief ook het gematigde verzet (FSA) ra ke klappen oplopen. De Russen maakten ook bij eerdere aanvallen op de tegenstanders van bondge noot Al-Assad geen uitzondering voor de door het Westen gesteun de rebellen van FSA. De transporten van honderden, volgens onbevestigde berichten duizenden Iraanse en Libanese strijders (Hezbollah) wijzen erop dat de regering in Teheran na Irak ook vol in de oorlog in Syrië stapt. De elitetroepen, van wie de eerste twee weken geleden in Syrië aan kwamen via de luchthaven van La- takia, zullen Assads troepen vanaf de grond bijstaan in het offensief dat vanuit de lucht steun krijgt van Russische gevechtsvliegtui gen en bommenwerpers. Ameri kaanse inlichtingendiensten zeg gen dat Iran ook de eigen lucht macht zou willen inzetten. De 'Assad-coalitie' is er ook al les aan gelegen om de strategische verbinding tussen Hama en Alep po en ook de provincie Idlib weer in handen te krijgen. Als dat ge beurt is het kerngebied van het alawitische regime, de provincie Latakia beter beveiligd tegen de ex tremisten van IS en al-Nusra. Iran bedient Damascus al langer van militair advies. Dat werd vorige week bevestigd met de dood van generaal Hamedani, een van de be langrijkste officieren van de Iraan se Republikeinse Garde. Hij sneu velde nabij Aleppo en werd maan dag in Teheran begraven. „Syrië zal binnenkort getuige zijn van grote overwinningen", zei gene raal Mohammad Ali Jafari, bevel hebber van de Garde in zijn grafre de. Vooruitlopend op de slag van Aleppo is Assad al begonnen aan een offensief in Homs. Veel andere fractievoorzitters vin den dat Van Miltenburg een zwal kend beleid voert. De ene keer laat ze iets toe en een volgende keer weer niet. Zo mocht PW'er Wilders eerst wel de beschuldi ging 'nepparlement' gebruiken, maar werd CDA'er Buma deze week terecht gewezen toen hij in het asieldebat de PW een 'nep- fractie' noemde. En toen Wilders D66'er Pechtold 'grote dikke nul' noemde, mocht dat weer wel. Het was Van Miltenburgs eigen partij genoot Zijlstra (WD) die haar openlijk terecht wees op die incon sequentie. Volgens Van der Staaij horen dat soort beschimpingen niet thuis in het parlement en moet een Kamervoorzitter eerder ingrij pen. Zelf zei Van Miltenburg gis terochtend in tv-programma Goe demorgen Nederland dat ze geen lijst met verboden woorden heeft. „Mijn norm is eigenlijk mijn ei gen gezin. Wat in mijn gezin is toegestaan, is wat normaal wordt geaccepteerd." De onvrede over voorzitter Van Miltenburg broeit al langer. Veel partijen vinden dat ze geen orde kan houden. r moet een groot Euro pees opvangcentrum ko men voor olifanten die door het 'optreedver- bod' in het circus overbodig wor den. Dat vindt Martin van Wees, coördinator van het fokprogram- ma voor Indische olifanten in Eu ropa. „Er moet plek zijn voor 30 a 40 dieren." Samen met een mo gelijke geldschieter heeft hij in middels een stuk grond op het oog in België waar dit 'tehuis voor dikhuiden' een plekje zou kunnen krijgen. „We willen het doen naar Amerikaans voor beeld, waar je grote 'elephant sanctuaries' hebt. Je moet grond kopen, stallen bouwen, verzor gers werven, een dierenarts. Of het lukt, weet ik nog niet. Het plan is nog erg broos", zegt hij. Alleen al in Nederland gaat het om zes dieren, zegt hij: vijf Aziatische olifanten en één Afri kaanse. „Dat is het begin", luidt de uitleg, „maar ook elders in Eu ropa gelden al soortgelijke verbo den, of komen die er aan. We proberen nu twee olifanten uit Zweden weg te krijgen. Die staan al twee jaar werkeloos in een tent." Hij schat dat er in circussen in KARACHI. Een doofstom Indiaas meisje dat twaalf jaar geleden per ongeluk in de trein naar Paki stan stapte, kan eindelijk terug naar haar familie. Geeta was elf jaar toen ze alleen en gedesoriën teerd werd gevonden in de trein die net over de grens was gere den. Ze werd door Pakistaanse soldaten naar een weeshuis ge bracht in Lahore, later werd ze naar het hoofdkantoor van de hulporganisatie in Karachi. Intus sen probeerde de hulporganisa tie te achterhalen waar ze van daan kwam, zo meldt de Indiase zender NDTV. De zoektocht leverde jaren lang niets op, maar kreeg een nieuwe impuls door een film die dit jaar uitkwam over een Paki- staans meisje dat strandt in In dia. De nu 23-jarige Geeta raakte hevig geëmotioneerd door de film en zocht contact met de hoofdrolspeler Salman Khan. Daaruit ontstond zoveel publici teit, dat de Indiase regering be loofde haar te helpen bij het vin den van haar familie. De jonge vrouw kreeg talrijke foto's toege stuurd van mogelijke familiele den, tot ze onlangs haar vader, stiefmoeder, vijf broers en haar zus herkende. Volgens haar va der heet ze eigenlijk Heera en raakte ze al die tijd geleden kwijt tijdens een markt. Slag om Aleppo naar climax toe door Hans van Zon Achtergebleven inwoners van Aleppo de tweede stad van Syrië, halen groenten en fruit in de verwoeste wijk Bus tan al-Qasr. foto REUTERS/Hosam Katan DEN HAAG. De onvrede onder Ka merleden over Kamervoorzitter A- nouschka van Miltenburg groeit. SGP-leider Kees van der Staaij vindt dat de Kamervoorzitter stren ger moet optreden tegen beledi gende opmerkingen. 'Mijn norm is eigenlijk mijn eigen gezin' Anouschka van Miltenburg, voorzitter Tweede Kamer Olifant Buba van circus Freiwald treedt dit weekend voor de laatste keer op me Een tehuis door Marcel Potters E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14