Lewedorp tegen verplaatsen bushokje naar De Kraayert zeelandtheaters.nl Kats krijgt school in elk geval weer terug ^umfj 6 BEVELANDEN en THOLEN AGENDA 15 t/m 22 oktober Try-out bootcamp op rugbyveld Colafonteinen en verfbommen En toch vindt de dorpsraad het een slecht plan, ondanks dat het bushok in de Postweg nu geen en kele functie meer heeft. „Want wij willen dat de bus weer op de Postweg stopt", zegt voorzitter Ad Lijmbach van de dorpsraad. Hij heeft daarover al contact gehad met de provincie en busmaat schappij Connexxion en hij hoopt dat de oproep wordt gehonoreerd. „Een belangengroep voor open baar gaat de kwestie inbrengen in de evaluatie", aldus Lijmbach. De nieuwe dienstregeling wordt nog voor het einde van het jaar geëva lueerd en dat is dan hét moment om de situatie in Lewedorp aan te passen. Want veel inwoners zijn volgens Lijmbach helemaal niet zo blij met de bushalte bij De Kraayert. „Wees eerlijk, de men sen die tegenwoordig in een ver zorgingshuis zitten, die gaan hele maal niet meer met de bus." Vol gens de dorpsraad kan dat dus geen reden zijn de bushalte bij het zorgcentrum te handhaven. „En als de bus weer stopt in de Het bushokje in de Poststraat in Lewedorp wordt verplaatst. De dorpsraad is daar niet blij mee. DO 15 10 Scheldetheater Terneuzen toneel SoeUf SOUrire Theaterproductiehuis Zeelandia DO 15 10 Schouwburg Middelburg cabaret Vrijdag Sandifort -Löyiy VR 16 10 Martijn Broekaart - Grensgeval VR 16 10 Schouwburg Middelburg muziek acapella Rock 4 - Don't break the rhythm ZA 17 10 Scheldetheater Terneuzen muziek René Froger - 30 Jaar hits in concert ZA 17 10 Theater de Mythe Goes regiocultuur RAS Concert 10 AccidentalBird Foyerconcert Zeeuws Trio 13.00 u. WO 21 10 Daniël Arends - Carte Blanche DO 22 10 Spijt do musical - naar het boek van Carry Slee Scheldetheater I Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen Ml Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 Postweg is dat ook nog eens tijd winst. Dan hoeft de bus niet door de 30-kilometerzone." Bovendien scheelt het de gemeente geld. Ver plaatsen kost het nodige. Daar naast moet de Postweg ook weer aangepast worden. „En dat terwijl wij nog bezig zijn om de halte plaats te veranderen. Maar de ge meente zet gewoon het plan door. Allerlei argumenten worden er bij gezocht om de wijziging die wij willen niet door te voeren", ver zucht Lijmbach. Niet alleen in Lewedorp speelt het probleem. Ook in Heinkens- zand is een fietsenhok aan de Gul- denroedestraat overbodig gewor den, omdat daar geen bus meer stopt. Wat er met deze halte gaat gebeuren is nog onduidelijk. Daar over kon de gemeente Borsele gis teren geen duidelijkheid verschaf fen. Beide haltes en fietsenhokken zijn zes jaar geleden nieuw ge bouwd en hebben samen 30.000 euro gekost. Minstens tien ouders - met jon ge kinderen - staan al klaar om er de nek voor uit te steken, zegt woordvoerder Leen van Loon. De nieuwe school gaat in 2017 open, met maximaal 48 en minstens 23 kinderen, geeft hij op een briefje. Dorpsraad roept gemeente tot de orde na niet te zijn gekend in de verkoop van voormalige school. Van Loon weet nu al zeker dat het schooltje ook kinderen van elders zal trekken vanwege de specifiale vorm van 'klein schalig onderwijs op maat'. Dat gebeurt dan onder de pa raplu van een vereniging die ze ven soortgelijke dorpsschool tjes in den lande bundelt. Staatssecretaris Dekker zegde toe dit mogelijk te maken. Dat moet nog wel in wetgeving worden verankerd. Er ligt in middels een verzoek daar nu al op vooruit te mogen lopen. Is het oude schoolgebouw verkocht, dan moet de gemeen te regelen dat er in augustus 2017 een nieuwe school staat, desnoods een noodgebouw. De dorpsraad van Kats zegt - tegen afspraken in - niet te zijn gekend in de verkoop van de oude school, en heeft de ge meente inmiddels schriftelijk ter verantwoording geroepen. In de regio RAS-concert JP The Seeger Ses sion Band is de hoofd act zaterdag 17 okto ber tijdens het achtste RAS-concert in thea ter De Mythe in Goes. De band brengt een mix van folk, New Or leans jazz en gospel. In het voorprogram ma staan bands die verbonden zijn aan Goese scholen: Clear Clamour (Het Goese Lyceum) en Dynamic Myth (Ostrea Ly ceum). De avond be gint 19.30 uur. Kaar ten kosten 18,50 euro voor volwassenen, jon geren tot achttien jaar betalen 15 euro; Op het rugbyveld bij De Holland- sche Hoeve in Goes wordt zater dagochtend 17 oktober een gratis try-out van The Bootcamp Club gehouden. Iedereen vanaf acht tien jaar is tussen 10.00 en 11.15 uur welkom om een uur onder begeleiding kennis te maken met bootcampen. De try-out is voor beginners en gevorderden. Verzamelpunt is de parkeer plaats achter sportcentrum Om nium aan de Zwembadweg 3. Mijn dorp, mijn stad Erasmuspark, 10.00 -11.00 uur - Inloop spreekuur van wijk verpleging; 10.30 -11.30 uur - Koffie ochtend voor senio ren; 13.30-16.00 uur - Koersbal; Buurthuis De Pit, Appelstraat 2A, 14.00-16.00 uur - Cursus Tekenen en Schilderen; Bethel- kerk, Tulpstraat 2, 19.45 uur - Oefen avond kerstproject- koor van Hallelujah, voor alle belangstel lenden; Thorbecke- laan 2,20.00-22.00 uur - Volksdansen; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 20.00 uur - Concert Shawn James The Shapeshifters Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband V.d. Biltplein, 08.00 -12.00 uur - Week markt; Dorpsstraat 43,13.00-18.00 - Ex positie 'De Kunst van het Leven' door Esther Hoff en Petra Bouman; Hoefblad straat 1,13.30 -14.30 uur - Activiteiten in beweegtuin (inloop training met begelei ding) Cederhof, 08.00 -21.00 uur - Tentoon stelling Jenny Bom- mert over het lijden van de Duitse bevol king tijdens de 2e wereldoorlog Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur - 'Vrouwen van Nu' or ganiseert een avond over Alzheimer met lezing van voormalig neuroloog dhr. Boon Trefpunt, Moerplein 12D, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senioren door Melita Lanting LEWEDORP. De dorpsraad in Lewe dorp wil het sjieke bushok en de fietsenstalling in de Postweg be houden. De gemeente wil het halte- hok verplaatsen naar de Kraayert. Dat is de enige plek in het dorp waar sinds de nieuwe dienstrege ling nog een bus stopt en daar is tot nu toe geen schuilmogelijkheid of fietsenstalling. SCHOUWBURG MIDDELBURG Scheldetheater Terneuzen muziektheater m.m.v. Goese Scholen met in het voorprogramma de bands Clear Clamour (Pontes) en Dynamic Myth (Ostrea). Hoofdact: JP The Seeger Session Band - 19.30 u. O 00 Theater de Mythe Goes regiocultuur Schouwburg Middelburg cabaret Schouwburg Middelburg musical jongeren 12+ door Henk Postma KATS. Ook al verkoopt Noord- Beveland de voormalige school in Kats, dan nog krijgt het dorp snel weer een school terug. Dat 'garandeert' de Katse Schoolver eniging die maandag 26 oktober officieel wordt opgericht. GOES THOLEN Optreden Christelijk kamerkoor Chantez a Dieu ver- GOES il i 't t zorgt op zaterdag een concert rondom het thema 'vergankelijk heid'. Het concert is in de Koorkerk van de Grote Kerk in Tholen en begint om 19.45 uur. De toegang kost 7 euro voor volwasse nen en 5 euro voor kinderen tot 12 jaar; GOES Foto-expositie In het Erasmuspark aan de Troelstralaan in Goes zijn foto's te zien die gemaakt zijn tijdens het fotopro ject 'jong en oud' in de Goese Polder. In mei en juni hebben groepjes jongeren en ouderen samen les ge had van de FotoGroep Goes (FGG). Gezamen lijk hebben ze in de wijk foto's gemaakt van verschillende on derwerpen; GOES Gamespeurtocht In Historisch Museum de Bevelanden in Goes is van 17 tot en met 31 oktober een speurtocht voor kinde ren vanaf acht jaar. Kinderen die in de huid willen kruipen van Jacoba van Beie ren, Floris van Borse- len of Wolfert de Bal juw, of kinderen die de baas willen zijn over de Bevelanden, moeten een aantal op drachten voltooien. Aanmelden kan via de website: www.thebootcampclub.nl/goes GOES. Colafonteinen en knetterende verfbommen. Dat boek van pro fessor Pardal werd gisteren in de praktijk gebracht in boekhandel De Koperen Tuin in Goes, waar tientallen kinderen aandachtig de experi menten in zich opnamen, foto Marcelle Davidse tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KAPELLE RILLAND YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 81