Lekker potje ballen Kloosterboer bouwt nieuw in Rotterdam Na de misdaad Kat Terneuzenaar (26) is doodziek 2 ZEELAND Die bruiloft komt er, dat staat vast. Vrienden willen de laatste wens van Michael in vervulling laten gaan. COMMENTAAR In de Middelburgse gevangenis Torentijd was het eerder de ze week Dag van Herstel. Dat is een tournee waarmee justi tie en de stichting Slachtoffer in Beeld proberen daders te doordringen van de impact van hun misdrijf. Tegelijk is er aandacht voor de mogelijkheden van bemiddeling. Gelieve dit niet te verwarren met een softe aanpak. Want een confrontatie is doorgaans hard en moeilijk. Het slachtoffer of de nabestaande moet het misdrijf opnieuw beleven en de soms ba nale motieven aanhoren. De dader moet beseffen wat hij heeft aangericht en dat hij er niet is met het uitzitten van zijn straf. Voor een echte rehabilitatie is veel meer nodig. Deze slachtoffer-daderbemidde ling gaat alleen goed, als beide partijen elkaar iets te zeggen heb ben of iets willen vragen. Om Slachtoffers en daders die kiezen voor bemiddeling, geven het goede voorbeeld geen verdere trauma's op te lo pen, moet eerst heel voorzichtig worden bekeken of uitwisseling zin heeft. Dat lukt de stichting goed. Elk jaar ontstaan honder den contacten. Op het totale aantal misdrijven is dat nog heel weinig. Maar de daders en slachtoffers die deze moedige stap zet ten, geven wel een heel goed voorbeeld. Het slachtoffer neemt vaak de regie over en komt zo uit zijn rol. En de dader kan laten zien dat hij meer is dan een dader. GOES. De spelers van het Neder lands Elftal hadden er goed aan ge daan gisteren een kijkje te komen nemen in Omnium in Goes. Daar werd een aardig balletje getrapt tij dens een zaalvoetbaltoernooi. Een bijzonder toernooi, want de teams waren samengesteld uit vluchtelingen die worden opge vangen in de Zeelandhallen, mede werkers van de gemeente Goes, politie, CIOS Goes-Breda en wel zijnsorganisatie SMWO. Het idee voor het toernooi ontstond afgelo pen zomer min of meer toevallig. De vluchtelingen in de Zeeland hallen vervelen zich soms en daar om besloot SMWO een voet baltoernooi te organiseren. Ande re organisaties haakten daarop spontaan aan. Het toernooi werd geopend door wethouder Derk Alssema, die ook als scheidsrech ter optrad. Het toernooi kon nog net, want de huidige groep vluchtelingen vertrekt op 23 oktober uit de Zee landhallen. Het is niet uitgesloten dat het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers dit jaar opnieuw een verzoek voor noodopvang bij de gemeente Goes indient. Almanak 'Eindelijk klaar', dacht de keukenin stallateur na een lange dag werken. Tevreden keek hij naar het blinkende roestvrij stalen gasfornuis dat keurig op zijn plaats stond. Toen hij de deur van zijn klant achter zich dichttrok om naar huis te gaan, glipte een rode kater het huis uit. 'Shit'. Een uur later had hij het dier ein-de-lijk te pakken. „Is het gelukt?", informeerde de buur man, toen de installateur zijn auto in wilde stappen. „Met de keuken wel, maar het kostte wat moeite om de ka ter te vangen." De buurman keek ver baasd. „De buren hebben helemaal geen kat. Die is van ons." Geen opvang in Vredelust Bij de gemeente Reimers- waal ligt geen aanvraag voor langdurige opvang van vluchtelingen. Dat zei burgemeester Jan Huisman op vragen van CUraadslid Andries Jumelet. Hij riep zijn collega's op om vluch telingen op te vangen. „Waarom doet Reimers- waal niets? Ik roep de ge meente op, doe iets met Vredelust." Dit voormalige zorgcen trum in Yerseke staat te koop. Volgens Jumelet is het gebouw zeer geschikt voor opvang van vluchtelin gen. Volgens Huisman is dit niet aan de orde en ook ei genaar Ter Weel heeft geen aanvraag van het COA ge had. Advies over duurzaamheid Inwoners van Reimerswaal kunnen met vragen over duurzaam (ver)bouwen, energiebesparing en opwek king van energie terecht bij het duurzaam bouwlo- ket. Op de website is alle infor matie te vinden over de be sparingsmogelijkheden in de eigen woning. Naast het thema energie zijn gezond heid en wooncomfort be langrijke onderwerpen. Scouting showt 'nieuwe' tent De Kapelse scouting Rid der van der Maelstede pre senteert zaterdag haar nieu we tent. De scouting is weliswaar al sinds afgelopen voorjaarin het bezit van de nieuwe tent, maar was door drukte nog niet in de gelegenheid om hem te presenteren. Dat gebeurt zaterdag op het terrein aan de Bospad 1. Donateurs, leden, ouders en pers zijn dan in de gele genheid om de op maat ge maakte tent te aanschou wen. Ze waren heel geluk kig met z'n driet jes: Michael (26), zijn vriendin Ursu la Looij (23) en hun dochtertje Mar- ley-Jane van anderhalf. „We gin gen naar de kinderboerderij of naar de winkel. Altijd samen", blikt Ursula terug. Michael was altijd een vrolij ke jongen, die zijn hart op de tong had. Hij is gek van Feye- noord en Honda-auto's. „Hij stond altijd klaar voor zijn vrien den", zegt zijn vader Leo. Maar de afgelopen maanden veranderde hij. „Hij deed heel erg raar, vergat veel en was in de war", vertelt Ursula. „De dokter zei dat hij depressief was en mi graine had. Hij kreeg medicij nen. We dachten dat hij zich daardoor zo gedroeg." Ursula werd er wanhopig van en be sloot met Marley-Jane apart te gaan wonen. Ze maakte het zelfs uit, na zes jaar relatie. „Daar heb ik nu heel veel spijt van. Ik had nog een maand langer van hem kunnen genieten." Op de bank bij zijn ouders kreeg Michael plots uitvalver- schijnselen. „Hij vroeg: wil je WAT IS NOC NODIG? 'En dan zakt alles onder je voeten vandaan.' een shaggie voor me draaien?", zegt zijn vader. „Het lukte hem niet meer om zijn hand op te til len. Toen gingen alle alarmbel len rinkelen." Michael onderging allerlei on derzoeken. Op dinsdag 6 oktober kwam de diagnose: hij heeft een dodelijke tumor in zijn hoofd. „De tumor groeit erg snel en zit in beide hersenhelften. Ze kun nen het nooit helemaal weghalen. De dokters in Terneuzen vertel den ons dat hij geen jaar meer te leven heeft, maar het kan ook drie maanden zijn. Als je zo'n bood schap krijgt, zakt alles onder je voeten vandaan. Ik wou dat ik die tumor kon overnemen. Een vader hoort zijn kind niet te verliezen." Michaels vrienden kwamen vo rige week met hun Honda's naar het ziekenhuis om hem een hart onder de riem te steken. „Toen hij ze zag, schoot hij vol", zegt zijn vader Leo. Inmiddels is Michael overge bracht naar het ziekenhuis in Gent. Zijn toestand is de afgelo pen anderhalve week slechter ge worden. Leo: „Je kunt geen nor maal gesprek met hem voeren. Hij heeft grote moeite om zijn aandacht erbij te houden. Niet al les dringt door." Dat heeft het bedrijf woensdag bekendgemaakt. Kloosterboer en Havenbedrijf Rotterdam investe ren in een koel- en vriescluster op wat de City Terminal heet. Het wordt gepresenteerd als Rot terdam Cool Port. Kloosterboer is gespeciali seerd in de op- en overslag van koel- en vrieslading in tempera tuurgecontroleerde containers. Deze reefer-containers worden gebruikt voor het vervoer van voedsel. Kloosterboer zet in de toekomst ook empty depots in Rotterdam op. Daar kunnen im porteurs hun lege containers in leveren en exporteurs kunnen le ge containers ophalen voor ver zending. Daarnaast gaat Klooster boer zich ook bezighouden met voedselinspectie. Kloosterboer heeft al een vestiging op de Tweede Maasvlakte. Kloosterboer heeft ook in Vlis singen een reeferdepot. Door de nieuwe lijndienst die CMA CGM met Vlissingen onderhoudt, ho pen beide partijen er een echte containerterminal van te maken. Werknemers van diverse Goese organisaties en vluchtelingen die in de Zee landhallen worden opgevangen, namen het gisteren sportief tegen elkaar op. foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl KRUININGEN REIMERSWAAL www.duurzaambouwloket.nl KAPELLE Uw dealer A.D. van Gilst Nieuwe Rijksweg 2A 0113-215351 223531 Ook op zaterdag geopend - WWW.vangilstbv.nl Hij zei: 'Ik door Cornelleke Blok De vrienden van Michael en Ursu la hebben al heel veel geregeld voor de bruiloft: een jurk, pak, een boeket, make-up, een foto graaf, bruidstaart, trouwauto en opties op locaties. Ze hebben nog wel versiering (onder meer ballonnen en slin gers) en cadeautjes voor het bruidspaar nodig. En er is nog geld nodig om de lo caties te kunnen betalen. Kijk voor meer informatie op de facebookpagina 'Help Michael zijn laatste wens waar te maken' Leo van Delft, vader van Michael door Frank Balkenende ROTTERDAM. Logistiek dienstver lener Kloosterboer, een flinke spe ler in de haven van Vlissingen, bouwt een koel- en vrieshuis in de Waal-Eemhaven in Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79